MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Rośnie chaos wokół śmieci. Krok do przodu, dwa w tył!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 kwietnia 2013, 17:12
Aktualizacja: Niedziela, 28 kwietnia 2013, 13:55
Autor: Red
Fot. Angela
Czasu do 1. lipca coraz mniej, a wątpliwości w Jeleniej Górze wokół ustawy śmieciowej zamiast ubywać jest coraz więcej. Udowodniła to ostania (23.04.) sesja Rady Miejskiej. Miał być krok do przodu z obniżeniem opłat za zajęcie pasa drogowego na pojemniki dla segregowanych odpadów i to się udało. Ale zrobiła się awantura o jedną poprawkę w uchwale…

O co poszło? Radni otrzymali projekt dokumentu, zmieniający uchwałę z grudnia zeszłego roku w sprawie zakresu i świadczenia usług związanych z odbieraniem odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Chodziło o umieszczenie zapisu, że w ramach uiszczanej opłaty za odbiór śmieci, Miasto Jelenia Góra przejmuje obowiązek wyposażenia nieruchomości w pojemniki do odpadów zmieszanych i zobowiązuje się do utrzymania ich w czystości.

Klub Radnych Razem dla Jeleniej Góry zgłosił wniosek o uzupełnienie tej poprawki o zapis, by wyposażyć mieszkańców i firmy także za darmo w pojemniki do śmieci posegregowanych. Na to Miasto zgodzić się nie chciało. Prezydent Marcin Zawiła tłumaczył, że to może skończyć się podwyżką stawek za odbiór odpadów komunalnych, bo przez to zwiększą się koszty odbiorców śmieci.

Radny Miłosz Sajnog z Klubu Razem dla Jeleniej Góry przekonywał: Stawki są tak wysokie, że Miasto i mieszkańcy nie powinni z tego tytułu ponosić wyższych kosztów. Te opinie podzielali radni PiS-u. Wywiązała się gorąca dyskusja. W głosowaniu dziewięciu radnych było za przyjęciem poprawki Klubu Razem dla Jeleniej Góry, a ośmiu było przeciw. Uchwała z poprawką Klubu Razem dla Jeleniej Góry zatem przeszła. Na moment. Bo zaraz potem Klub Platformy Obywatelskiej zgłosił wniosek o reasumpcję (ponowne rozpatrzenie sprawy przez ten sam organ, połączone z równoczesnym uchyleniem skutków uprzedniego rozstrzygnięcia – przyp. red.). Zrobiło się zamieszanie, ogłoszono przerwę w obradach, a po niej już w głosowaniu poprawka Klubu Razem dla Jeleniej Góry nie przeszła.

- Pytam, na jakiej podstawie zastosowano podczas sesji reasumpcję – pytał w interpelacjach, wnioskach i zapytaniach radny Miłosz Sajnog. Jaka będzie odpowiedź? Na to trzeba poczekać.

Ale to nie jedyne wątpliwości, jakie zgłaszali radni w sprawie wdrażania ustawy śmieciowej. Padały też pytania: Czy będą podwyższane dodatki mieszkaniowe w związku z opłatami za wywóz odpadów komunalnych? Jak mają segregować śmieci osoby niepełnosprawne, na przykład niewidome i niedowidzące, czy będą zwolnione z segregacji przy niższej opłacie? Kto w końcu ma składać deklaracje we wspólnotach: właściciele nieruchomości, czy zarządcy? I co, jeśli do niektórych te deklaracje jeszcze nie dotarły? Kiedy prezydent ustosunkuje się do wniosków, które w związku z ustawą śmieciową złożyli mu już jakiś czas temu zarządcy nieruchomościami?

Na sesji gładko w sprawie ustawy śmieciowej przeszła zmiana opłat za zajęcie pasa drogowego na boksy z pojemnikami do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (wiele wspólnot nie ma na to miejsca na swoim terenie). Radni jednogłośnie przyjęli stawkę dzienną w wysokości 1 grosz za jeden metr kwadratowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Komentarze (60) Dodaj komentarz

~ 23-04-2013 17:24
W Kowarach 10 za segregowane 15 za mieszane. Czy oni mają inne śmieci? Czy tam mieszkają inni ludzie? Leczcie się ci z tej miejskiej bezrady.
~Ja 23-04-2013 17:41
To teraz chodniki beda w same kubly do segregowania smieci a ktos bedzie przechodzil i tak wyzuci jakies odpady do obojetnie ktorego pojemnika .Posesje sa NIEOBGRODZONE a tych co w nich kopja jest mnostwo .I tak bedzie balagan i niech bedzie jak do tej pory .Wszystkie smieci do jednego kubla ..
~ 23-04-2013 17:45
Zawiła malutki człowieczku jak daleko sięga twoja pogarda dla normalnych obywateli tego miasta ,aby nas okraść do końca i przyznać sobie i swoim kolesiom??????????
~JA2 23-04-2013 17:45
Wszyscy z innych pobliskich miejscowości mają o wiele niższe stawki niż my! Nie mogę tego zrozumieć.
~Boss 23-04-2013 18:07
Dlaczego podano cenę za wywóz śmieci jak jeszcze nie było przetargu a jak przyjdzie firma która zaproponuje 8 zł od osoby to co z resztą kasy ,ilu kacyków partyjnych zatrudni Zawiła przecież to dodatkowe zadanie dla urzędu ,ta ustawa to jedna wielka ściema zrobiono z opłaty za śmieci kolejny podatek to miasto jak i inne w Polsce to bankruci przybywa mord do koryta i trzeba je wykarmić po to to zamieszanie wyciągają od nas kolejne pieniądze radary okazały się rozwiązaniem tymczasowym bo ludzie się przyzwyczajają i już wiedzą gdzie na nich polują PAMIĘTAJCIE NORMALNOŚĆ TO KRAJ BEZ KACYKÓW PARTYJNYCH WSZYSTKICH OPCJI ICH RODZIN I KOLESI POZBYCIE SIĘ TYCH DARMOZJADÓW DA NAM SZANSĘ NA NORMALNE ŻYCIE JEŚLI TEGO NIE ZROBIMY BĘDZIE CORAZ GORZEJ PRACUJMY NA SIEBIE I SWOJE RODZINY A NIE NA NICH
~reasumpcja 23-04-2013 18:19
no to się nowy Przewodniczący Rady spisał... ciekawe który z obiboków zmienił zdanie, podać natychmiast !!!
~s. 23-04-2013 18:28
Firma, która bedzie odbierać śmieci, "wypożyczy" pojemniki. Jaka będzie opłata za udostępnienie pojemników juz wiedzą i tak szybko z dodatkowej kasy nie zrezygnują.
~``jack 23-04-2013 18:31
Odwołać Zawiłę !!!
~ja 23-04-2013 18:34
a ja jestem ciekaw co wplynelo,albo ile na zmiane zdania radnego?
~antyPO 23-04-2013 18:47
Jakoś nie kojarzę, żeby Zawiła z PO cokolwiek zrobił, by ulżyć życie mieszkańcom JG. Przykładów na utrudnianie życia mnóstwo! Życie "dzięki" jego rządom jest coraz droższe! W innych miastach (np.W-w) ludzie protestują, a my się tak łatwo poddajemy...
~smietnik 23-04-2013 18:53
Jestem ciekaw gdzie mają wysypywać popiół z pieców okoliczni mieszkańcy palący w swoich kotłowniach lub piecach. Bo tylko widać pojemniki na plastiki, papiery i szkło. Zasypać ratusz.
~Bury 23-04-2013 19:29
czy tam nie ma kogoś trzeźwo myślącego. Zacznijcie przynajmniej stawiać pojemniki i tak się przydadzą. Ja nie ma gdzie nosić makulatury, a z butelkami nie wiadomo. czy je zgniatac? Zrobić szkolenie w szkołach, dzieci zaniosa wiedze do domów. Czy na tych śmieciach też buduje się wyborcza reklamę?
~ 23-04-2013 19:30
tum... z rady podzielcie miasto na kwadraty , dla kazdego kwadratu wyznaczcie place na kontenery na odpady segregowane i aby mozna bylo do nich podjechac samochodem , a pod domami wystarcza tylko pojemniki na odpady zmieszane , szanowna rado miasta jezdzilas po europie wiec widzialas chyba jak sobie radza z tym problemem w Niemczech Czechach Szwecji, , a tam jeszcze sa po marketach automaty do odbioru butelek i puszek a potem ustalajcie koszty dla mieszkancow a wy zrobiliscie reforme smieciowa od dupy strony szybko z ustaleniem stawki co daje mi pewnosc ze za jakis czas znowu podniesiecie oplaty dla mieszkancow - Tu... z rady najpierw robi sie kalkulacje a potem obciaza mieszkancow , bo cdn
~ 23-04-2013 19:31
cdn 19,30 widze ze w tej waszej reformie to tylko idzie o wyrwanie kasy od obywatela- czyli okradanie nas pod pretekstem reformy
~Szok 23-04-2013 19:33
Jestem w szoku, kogo mieszkańcy wybrali na radnych , czy widzieliście jak oni obradują, a sprawa glosowania to dopiero kpina. Jeśli przewodnicząca odczytała wyniki tak powinno zostać, a nie ogłasza się przerwę i ponownie głosuję tak, aby było po ich myśli . Śmiech na sali. To nie jest sesja to jest przedszkole.
~po 23-04-2013 19:53
A kiedyś tyle narzekaliście na Marka Obrębalskiego. Dziś wyraźnie widać różnice w zarządzaniu miastem. Ale niestety nabraliście się na liche i nierealne bzdury Complexa. Teraz wypada go odwołać w referendum.
~ale 23-04-2013 20:06
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych ul. Wolności 28 tam zbierane są podpisy na usunięcie tej całej bandy bezradnych i nieudolnych rządzących. W wielu miastach podejmują uchwały zmieniające o zmniejszeniu stawki za wywóz śmieci, a tu..........? Jak widać nieudolność trwa i trwa. Wiadomo, że śmieci sortowane to czysty zysk, a Zawiła chce bezgranicznie wyciągać pieniądze od ludzi. Może chce jeszcze na zakończenie kadencji zafundować sobie kolejną podwyżkę, tak jak to zrobił na początku. Proponuję żeby sobie teraz wziął 2000, bo jak brać to na całego! ODWOŁAĆ TYCH NIEUDOLNYCH!
~ 23-04-2013 20:16
DOLNOŚLĄZAK. Cieszy fakt, że współcześni Polską rządzący oraz regionalni polityko-samorządowcy zajmują się sprawą kluczową dla Rzeczypospolitej Polski. Temat na topie i czasie. Tak trzymać. A tak na marginesie: kiedy nad Kombinatem Górniczo-Hutniczym Miedzi w Legnicy Unia Europejska ustanowi Komitet Powierniczy za długi nie spłacone wobec UE? I...!!!!
~ 23-04-2013 20:19
Cd. z 20:16. Segregacja, tylko segregacja śmieci może nas uratować. DOLNOŚLAZAK
~ 23-04-2013 20:23
Tygodnik "NIE" należy oddzielić w innym kuble od tygodnika "Rze" oraz inny kubeł na piśmidła Radiomaryjne.
~Ehhhh 23-04-2013 20:34
Ja wiem jedno, pojemniki na metale Zawsze bedą puste... Bedą opóźnione ze złomu i puszek przez biednych ludzi... To bedzie na pewno dla nich duze ułatwienie! Jedyny plus tego smieciowego bubla!
~peacemaker 23-04-2013 20:49
ja rozumiem ekologię ale cała ta ustawa to jakiś sen wariata. Na dodatek w wykonaniu teatrzyku kukiełkowego Complex & Papay z towarzyszeniem orkiestry nadętej w której ostatnio zmienił się dyrygent. Same puzony i flety bez znajomości nut a biorą się z "Wesele Figara"
~kloss 23-04-2013 21:09
w Elblągu ludzie jednak spieli się i wywalili radę miasta.Wywalmy i my zawiłę,tego pa.... papaja i innych którzy zamiast robić coś dobrego dla swoich mieszkańców i wyborców są do nich wrogo nastawieni i działają przeciwko nam.Won ich od koryta!
~darojg 23-04-2013 21:10
Przecież MPGiK już "wygrało" przetarg. Nowiutkie autka śmieci odbierają. Jaki byłby sens kupować lub lesingować gdyby nie było gwarancji świadczenia usługi
~ 23-04-2013 21:21
Nieudacznicy, podajcie sie do dymisji, oszczedzcie sobie wstydu i nieudolnosci. Za co wy bierzecie z kasy miasta tak grube pieniadze? Impas i brak zorganizowania dotyczy calego pionu tej niekompetentnej wladzy w kraju. W obliczu ludzi zostaliscie karierowiczami bez pojecia. Rozejrzyjcie sie, miasto stracilo dawno prestiz, dobijacie to co sie jeszcze tli.
~ 23-04-2013 21:22
@kloss zostawmy Zawiłę w spokoju. Wywalmy paj... Jakieś koryto musi pozostać dla następców. Ważne, aby było pełne. DOLNOŚLĄZAK.
~Mieszkaniec 23-04-2013 21:27
Teraz widzicie dlaczego trzeba odwolac tych potulnych nic nie znaczacych malo znaczacych POwskich radnych i cala reszte.To skandal ze robi sie cos wbrew dobru mieszkanca. T o nie wladza to ciemiezcy naszego spoleczenstwa.Przez 3 lata nic nie zrobiono zeby ludzi zadowolic , a p...pawe wpisy to tylko swiadczy , ze wpisy dokonuja ci ktorzy siedza na stolkach.To oni beda walczyc o Zawile jak kiedys PRL o socjalizm.Ta sesja pokazala jaka pogarda i cynizm wobec spoleczenstwa bucha z tej wladzy.Dlatego wine ponosza ci ktorzy 3 lata temu zaufali PO a pozbyli sie Obrebalskiego.Jest szansa naprawy , czy to tak trudno zrozumiec ???!!!
~leo_jg 23-04-2013 21:37
Oj kusiak jadnak ma za mało i zosia wraca w Warszawy , a to kosaztuje
~leo_jg 23-04-2013 21:40
A ta sesja ma WAM uświadomić KTO dla KOGO
~lokatorka 23-04-2013 22:21
Od kiedy na osiedlu stoja pojemniki, ja smieci segreguje, dlaczego mam jeszcze za to doplacac ? Jestem w podeszlym wieku, musze sama smieci wynosic. Jak to ja mam zrobic, gniesc butelki, zbierac zakretki, a ile wody potrzeba na umycie butelki po oleju. Niech tak juz pozostanie jak bylo. Zlitujcie sie nad ludzmi samotnymi, chorymi- gdzie sumienie?
~kot 23-04-2013 22:43
ZŁODZIEJE !!! i tyle w tym temacie. Tylko patrzą jak doić obywateli.
~mata POse 23-04-2013 22:59
Na początku transformacji A. Michnik wyartykuował plan polityczny swojego obozu: "Albo my ich weźmiemy za mordę, albo oni nas". Stary podział my kontra oni. Kto jest "my" określał A. Michnik. A kto są oni? Początkowo to byli antysemici, neoendecy, narodowcy z ONR-u, czyli michnikowskie upiory z przeszłości II RP. Ale wkrótce dołączyli do nich zwolennicy rozliczeń z komunizmem, słuchacze Radia Maryja, przeciwnicy Unii Europejskiej, polska zacofana wieś, polskie zapyziałe małe miasteczko, katole, wolnorynkowcy od J.Korwina-Mikke, krytycy Lecha Wałęsy, czytelnicy książek W.Łysiaka i J.M.Rymkiewicza, słuchacze dowcipów Jana Pietrzaka, itd, itd.
~Aqa 23-04-2013 23:01
a teraz pytanie "blondynki"... Dostałam dzis deklarację jakąś śmieszną śmieciową... i hmm mam mieszkanie komunalne czyli płacę za śmieci w czynszu... i co niby mam płacić komuś jeszcze raz???? czy też czynsz zostanie mi obniżony a ja mam płacić tylko to co dostałam?... poza tym co ja mam tam wpisać jeśli hmm w klatce jest wspólnota do której ja nie należę z racji komunalki a nie prywaty Zgłupiałam... po raz kolejny zgłupiałam na maxa - fakt nie wnikałam w to wcześniej i tu mój błąd ale hmm dostać 23 papier który trzeba oddać do 29... nie fer
~perxis 24-04-2013 1:10
W coraz większej ilości miast wylatują prezydenci i burmistrzowie z nadania PO, bo tam, gdzie rządzili wszystko jest w rozsypce. Rada Miasta, to też ci sami ludzie od lat. Może mimo wszystko warto się zintegrować i coś konstruktywnego z tym naszym bezładem zrobić, bo - jak widać - buta i przekonanie o nieomylności - królują na dobre i niewiele wskazuje na to, żeby się cokolwiek w najbliższym czasie zmieniło na lepsze
~BongoBogno 24-04-2013 8:09
Cała ta ustawa śmieciowa to jeden wielki burdel, bo właśnie PO tym widać, jak bezradni z PO śpieszą się z wysyłaniem deklaracji śmieciowych do mieszkańców. Szkoda, że nie wpadli na POmysł, aby wysłać te deklaracje 30 kwietnia! Takie deklaracje POwinny być wysłane co najmniej miesiąc przed terminem ich składania.
~ira 24-04-2013 8:28
Kto pamięta "Szmaciarza"? Pamiętam w czasach mojego dzieciństwa jeździł wozem zaprzeżonym w konia. Szmaaty.. buteelki... krzyczał. Zabierał i płacił jakieś grosze, dla dzieci miał słodycze, nowy garnek babci dał albo patelnię. Niczego nie zabierał za darmo. Już wtedy posegregowane śmieci to był interes. A dziś za to, że zabiorą - musimy płacić.
~potodno 24-04-2013 9:19
Żadne krętactwo nie pomoże, rozsypiecie się jak ruina, bo oprócz kasy i stołków, nic tej zgrai nie spaja.
~pikuś 24-04-2013 9:39
Unijne przepisy wcale nie zobowiązują nas do tak idiotycznego podejścia do sprawy segregacji śmieci, jak wmawiają nam to nasi "świętsi od papieża". Nie chodzi wcale o to, żeby segregować nakrętki i etykietki z butelek osobno. Ideą jest preselekcja odpadów nieprzetwarzalnych od surowców wtórnych. Popiół z pieca i gruz budowlany trafiają na wysypisko śmieci. Resztki z talerza - kompost. Cała reszta nadaje się do przetworzenia.Zadaniem i rolą Zakładu Utylizacyjnego jest precyzyjna segregacja papieru, szkła, metalu i plastiku. Preselekcja domowa nie ma sensu, bo i tak wszystko w koncu powinno trafić na nowoczesną linię technologiczną robiącą to lepiej niż człowiek. Tak więc problem dotyczy jednego dodatkowego kubła. Ten na "zmieszane" jest opłacany jak "zwykłe" śmieci.
~pikuś 24-04-2013 9:46
c.d. Ten z odpadami wtórnymi jest odbierany za darmo, bo stanowi dochód dla firmy zajmującej się sprzedażą surowców wtórnych i jednocześnie jest zachętą do dbania o środowisko naturalne dla płatnika. Tak to działa w wielu krajach i miastach Europy. Trzeba jednak najpierw wybudować nowoczesny zakład do segregacji surowców, a nie wymyślać stawki za zajęcie pasa drogowego. Przestańcie dyletanci wyważać otwarte drzwi!! Albo zrezygnujcie ze swoich ciepłych posadek, skoro nie potraficvie wdrożyć istniejących, sprawdzonych i działających rozwiązań.
~ 24-04-2013 10:02
do Ja 2 , bo my stolicą jesteśmy tego podupadłego rejonu, a w stolicy zawsze drożej
~P 24-04-2013 10:25
Wygląda na to że radni chcą zarabiać na śmieciach, dlatego opłaty sa takie drogie.
~ 24-04-2013 12:24
Śmieci na ratuszu jak by mieszkańcy wynosili i go zasypali to może dało by to do myślenia i cena by spadła
~znawca 24-04-2013 12:35
Ustawa śmieciowa spowoduje efekt odwrotny od zamierzonego. Ludzie zamiast segregować i płacić ciężkie pieniądze będę po prostu wybierali prostsze rozwiązania - wywalenie śmieci gdzie popadnie (gdzie oko kamery miejskiej nie patrzy). Myślę że liczba dzikich wysypisk wzrośnie, wzrośnie też ogólny syf w mieście. POlska - by żyło się lepiej.
~frank 24-04-2013 12:55
w poprzednim systemie władza nie potrafiła rozwiązać problemu papieru toaletowego, którego ciągle brakowało, obecna demokratyczna władza nie może poradzić sobie z problemem śmieci, chociaż w całej Europie to funkcjonuje - wniosek - jaka władza, takie śmieci.
~pikuś 24-04-2013 14:42
To, co proponują te Cymbały jest jawna zachętą do następującego schematu zachowań : Do "kubła" - ile się zmieści!!! Reszta - do lasu!!!
~ 24-04-2013 15:25
szok moja rodzina liczy 5 osób w tym 2 dzieci to co każdemu w domu po kuble na śmieci?i pytam się dlaczego tak drogo może jak tyle mamy płacić to może wysypywać śmieci bezpośrednio na ulicę?
~Krzychu 24-04-2013 17:52
precz z PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~lesi 24-04-2013 17:55
jak pomysle,ze polowa smieci wyladuje w Bobrze i odlozy sie przy tamie w Pilichowicach to krew mnie zalewa.Tusk to pijarowskie dziecko ale te jego dzieci w terenie to pozno poczete z duzym ryzykiem Dauna a w PO to juz epidemia.K...wa gdzie my bedziemy jeszcze mogli polapac rybki,a jak zamulicie zalew to przy malych opadach woda przeleci przez tamke i pozalewa co nieco,i to beda skutki tej chorej ustawy.Ile takich rzek urokliwych miejsc w lasach zostanie zasypane smieciami
~pikuś 24-04-2013 18:14
Odezwę się jeszcze raz w tej sprawie. U "Niemca", tuż za Nysą wszystko jest proste. To, co ma znaczek "Grune Punkt" traktowane jest jako surowiec wtórny. Kuźwa! Niech Compleks ze świtą przejadą się te 70 km i zapytaja mądrzejszych jak to zrobić!!!! Bo sami NICZEGO SENSOWNEGO nie wymyśla!!!! Martin !!!! Mam Cię już dość!!! Jesteś razem ze swoją sitwą do ... niczego?...
~malgoska 24-04-2013 18:49
masakra!!!!to teraz bedziemy chodzic do lasu nie na spacer tylko smieci wyrzucic!
~ 24-04-2013 19:32
8.28 - JA PAMIĘTAM TEGO JEGOMOŚCIA CO SZMATY KUPOWAŁ, nawet pamiętam jego konia, klacz nazywała się Lola , a pan miał nazwisko N.Zapamiętałam go szczególnie choć wtedy jeszcze mały dzieciakiem bylam ze wzgledu na Lolę, a także historię tragikomiczną z nim związaną. Otóż jego żona leżała w szpitalu. Dawniej to się na wstępie już leżało min. 2 tygodnie. I w sumie nigdy nie wiadomo było kiedy wypiszą.Pani N. poprosiła kogoś aby powiadomił męża ,że ma ją zabrać ze szpitala. I ktoś chyba dla żartu powiedział panu N. że ma odebrać żonę bo umarła. Pan N. przyjechał Lolą do szpitala z trumną. Podobno pani N. dała mu niezły wycisk...
~eldupa 24-04-2013 19:53
Burdel itd itp !!!
~st172 24-04-2013 22:25
skandal , mamy najdroższą wode najdroższe śmieci po co nam radni ? po co nam w ładze miasta, biorą tyle kasy i nic nie robią , żeby nam łatwiej było żyć. Park Zdrojowy nie skonczony , basen nie wiadomo kiedy . Jutro idę złożyć podpis na WOLNOści 28
~ 24-04-2013 23:26
Zużytą odzież, obuwie i inne szmaty to gdzie wyrzucać? O tym asortymencie odpadów ustawodawcy i radni zapomnieli. Europa Zachodnia pozbywa się ten kłopotliwy problem poprzez wysyłanie do krajów biedniejszych, a my? Pojemników PCK zabraknie.
rymcycymcy 25-04-2013 0:31
Ja zupełnie nie wiem, gdzie wynosić zużyte prezerwatywy ! :) ...to PO pewnie zupełnie już zabroni używać ! :)
~dzac 25-04-2013 11:13
Myślicie że tylko śmieci.Ka...lizacja na ulicy Zjednoczenia roboty ciągną się już drugi rok i co dwa tygodnie robotnicy wracają. Poprawiają fuszerkę z tamtego roku.Już myślałem że to koniec roboty robotnik wyrównał ulice od wielkich dołów ,a następnego ranka znowu ekipa budowlana zaczęła kopa doły niby coś do poprawki .Ciekawe kiedy skończy się ten horror.A kolektor dalej nie działa.
~Referendum 29-04-2013 15:27
Referendum 2013 https://www.facebook.com/ReferendumJeleniaGora2013
~ 30-04-2013 12:55
Po co do lasu? Complexowi pod dom albo pod biuro.
~Mam was dość 2-05-2013 12:30
Wyrzucić Zawiłę i jego okradającą nas Polaków spółkę na śmietnik, to będzie sto kroków do przodu by żyło nam się lepiej....
~nie narzekaj 4-05-2013 19:19
Kto wybrał Complexa na prezydenta ? kto głosował na radnych z PO? teraz m...a w kubeł albo do referendum.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Śmieci zaleją gminę Podgórzyn?

Znowu auto na chodniku

Stalowe rumaki w Karpaczu

Harcerze ratowali turystę

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
793
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%