MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Rosną hotelarze na medal

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 8 stycznia 2009, 9:29
Aktualizacja: 19:23
Autor: Ania
Fot. Ania
Uczniowie szkół hotelarskich z województwa dolnośląskiego i opolskiego zmierzyli się wczoraj w etapie okręgowym I Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych rozwiązywali test składający się z 80 pytań. Najlepsi mają szansę dostać się do centralnego etapu olimpiady. Laureaci zostaną zwolnieni z tegorocznego etapu pisemnego egzaminu, potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Jelenią Górę reprezentowały Edyta Nalewajek i Agnieszka Lisowska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Uczennice są laureatkami konkursu „Dolnośląskie potyczki hotelarskie”, który odbywał się w listopadzie ubiegłego roku. Oprócz nich do etapu okręgowego przystąpili młodzi hotelarze z Polanicy Zdrój, Legnicy, Oławy, Bolesławca, Bolkowa, Lubania, Wałbrzycha i wielu innych miejscowości. – Olimpiada w całej Polsce jest organizowana po raz pierwszy – powiedziała Barbara Cymańska-Garbowska, sekretarz jury.

Na rozwiązanie 80 pytań testowych mieli 90 minut czasu. Startujących nadzorowała Komisja Okręgowa Olimpiady, w składzie: prof. Andrzej Rapacz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – przewodniczący komisji, Barbara Brulińska – Albiniak z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – zastępca przewodniczącego, Barbara Cymańska-Garbowska, nauczycielka hotelarstwa w ZSE-T w Jeleniej Górze - sekretarz oraz trzech nauczycieli, których wybrano drogą losową. Na uroczystym otwarciu był także Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Celami olimpiady są m. in. wzrost zainteresowania młodzieży hotelarstwem, rozwijanie wiedzy w zawodzie, zachęcenie absolwentów do podjęcia dalszego kształcenia na wyższych uczelniach hotelarstwa i turystyki, umożliwienie zdrowej rywalizacji oraz integracja środowiska. W ramach eliminacji odbyła się także prezentacja wzorcowego stroju i postawy hotelarzy, w tym recepcjonistów, kelnerów, barmanów i pokojowych. Tym razem młodzi ludzie spisali się, jako modele i modelki.

Patronem medialnym olimpiady jest tygodnik i portal "Jelonka.com".

Ogłoszenia

Czytaj również

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Drogi do remontu

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Rimag 8-01-2009 13:27
Oby więcej takich nauczycieli jak Pani profesor Cymańska. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.
~uczen ZSET 8-01-2009 18:28
pomyłka w nazwisku jednej uczestniczki! -Agnieszka LISOWSKA;))
~cwaniak 8-01-2009 18:55
Nie "Agnieszka Lisock" tylko Lisowska ... żal. pozdrowienia dla Pania Cymańskiej;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zniknęły kolejne wraki

Pustostan po premierze

Finał projektów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Wsparcie dla uczniów

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
186
Tak
39%
Nie
51%
Nie wiem
10%