MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Rondo Kazimierza Majewskiego

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 grudnia 2012, 14:53
Autor: karkonoszeplay
Imieniem Kazimierza Majewskiego zasłużonego działacza jeleniogórskiej solidarności nazwano wczoraj rondo przy wyjeździe na Lubań. W uroczystości uczestniczyli członkowie rodziny opozycjonisty, przedstawiciele lokalnych struktur NSZZ Solidarność oraz władze miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

W sobotę zbiórka krwi

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~luis 14-12-2012 16:14
dalej na każdym kroku falsz i obulda dalej wciskacie młodzieży ciemnote
~ 14-12-2012 20:12
DOLNOŚLĄZAK. Niewykształcony, prosty robol - ŚP Majewski, narażał własne życie ażeby ochraniać wykształconych "bohaterów". - Między innymi autorów listu 44 do Sejmu. Nieświadom tego,że kontakt z SB-cją - w tamtych czasach - groził śmiercią lub kalectwem. Cześć jego pamięci!!! Dzisiaj zapewne Majewski by przeżył, wszak areszt wydobywczy stosowany przez współczesnych śledczych jest łagodniejszą formą oddziaływania edukacyjnego na podejrzanych o różne niecne czyny.
~Obserwer 14-12-2012 22:56
Fajnie ze Sp majewski ma wreszcie pomnik szkoda tylko ze to feralne rondo ktore jest spartaczone od A do Z , zostalo nazwane jego nazwiskiem . Mysle ze pan Majewski nie byl by dumny z takiej roboty .
~ 15-12-2012 10:18
Zginął tragicznie, bo zgromadzone dokumenty wskazują na to, że mu w tym SB "pomogli". Do Dolnoślązaka niewykształcony nie znaczy nierozumny, wystarczy zadać sobie trud i zainteresować się czemu tylko podstawówka? Bo czasy powojenne, bo trójka młodszego rodzeństwa w domu, bo trzeba było pomóc samotnie wychowującej te dzieci matce, bo zawód dawał możliwość zarobkowania i to on był najważniejszy a nie wykształcenie, bo rozpoczął pracę w wieku 14 lat czyli w roku 50. Myślę, że tak rozumny jak Ty Dolnoślązaku człowiek zastanowi się następnym razem zanim zacznie opluwać takich ludzi jak Kazimierz Majewski.
~ 15-12-2012 19:24
Za plecami niewykształconego /co wcale nie znaczy nierozumnego/ Majewskiego, skrywali się wykształceni /i świadomi grożącego im niebezpieczeństwa ze strony SB/ aktywiści "Solidarności". Ci wykształceni - dzięki Majewskiemu - przeżyli i mają się dzisiaj super dobrze. Czy powojenna "komuna" Majewskiego gnębiła? Wątpię, gdyż stworzyła mu możliwość pracy i zdobycie zawodu w wieku 14 lat. Dzięki temu mógł zarobić jakiś grosz na pomoc samotnej matce wychowującej trójkę młodszego rodzeństwa. Dzisiaj, po wywalczeniu prawdziwej niepodległości, Majewski z wykształceniem podstawowym, pozostawałby bezrobotnym, pomimo znajomości z wykształconymi aktywistami "S".Majewskiego nie opluwam. Współczuję jego bliskim, pytając: Czy warto było zapłacić najwyższą cenę? DOLNOŚLĄZAK.
~ 15-12-2012 19:30
Czy Majewski poświecił swoje życie dla Polski, którą - dzięki solidarnościowym reformatorom - doświadczamy w dzisiejszym kształcie?
rymcycymcy 15-12-2012 23:22
19:24 | ~ | ...wniosek ? ...książki nie gryzą ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Budowa światłowodu w gminie Kamienna Góra

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
803
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%