MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Rondo Barei odbudowane

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 4 grudnia 2015, 7:56
Aktualizacja: 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Dopiero teraz można stwierdzić, że budowa galerii handlowej w centrum miasta dobiegła końca, bowiem zgodnie z umową, na miejsce (ul. Obrońców Pokoju), gdzie tymczasowo wybudowano dworzec autobusowy – wróciło rondo Barei.

Niestandardowe rondo zostało oficjalnie otwarte 20 września 2013 roku, przy okazji X Festiwalu Niezależnych Filmów Komediowych. Wtedy, uroczyście wstęgę przecinała żona słynnego reżysera Hanna Kotkowska-Bareja przy akompaniamencie zainstalowanej szafy prezesa, sypiącej cytatami z filmów mistrza oraz w towarzystwie nieśmiertelnego słomianego misia, a także przy aplauzie „dzieci z nagonki”, w które wcielili się uczniowie klasy artystycznej III LO w Jeleniej Górze.

- Reżyser był człowiekiem skromnym, rondo też jest skromne, nie łączy ruchliwych ulic, znajduje się raczej na uboczu – podkreślali wówczas uczestnicy wydarzenia. Na miejscu brakuje jeszcze tabliczki informacyjnej z nazwą skrzyżowania o ruchu okrężnym, która wkrótce również powróci na swoje miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandale kontra naukowcy

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~gw 4-12-2015 8:18
Barejada to teraz jest z przejazdem przez centrum koło tej galerii. Jak można było tak spieprzyć komunikację w mieście ? Czy naprawdę kolejne światła na Podwalu są potrzebne ? Czy piesi nie mogli by sobie nadal przechodzić jak do tej pory 50 metrów od wejścia ?
~Zumba 4-12-2015 10:00
Tak, rondo w tym miejscu jest zdecydowanie bardziej przydatne niż jedno, dwa, może trzy stanowiska dla autobusów komunikacji miejskiej, które docierałyby do samego dworca autobusowego. W ten sposób powstałoby centrum przesiadkowe z prawdziwego zdarzenia. A tak: Bareja wiecznie żywy...
~Yrezi Rewor 4-12-2015 10:54
Mila wiadomosc:-) Nie chce pisac o powodach, ale bardzo sie ciesze z zaistnialego faktu... Mala rzecz, a... ;-)
~xxx 4-12-2015 11:12
Może tak jeszcze naprawią nawierzchnię na Obrońców Pokoju , rozjeżdżoną przez autobusy ?!?!
~Tosia11 4-12-2015 11:14
Nie wierzę własnym oczom!!! a jednak! Panie Bareja koniec uciechy, ktoś dotrzymał słowa.
~Krakus 4-12-2015 12:27
Gdyby były w Jeleniej Górze światła ze sobą zsynchronizowane, to nie byłoby takich korków na Jana Pawła II i Podwale. Podziękujmy tym którzy są za te światła odpowiedzialni i najwidoczniej nie umieją umiejętnie do tej sprawy podejść i stoimy dalej w korkach. Tak to jest jak się zatrudnia ludzi którzy nie umieją podstawowych zasad w swoim fachu.
~gw 4-12-2015 12:40
Proponuję utworzyć Jeleniogórską Szkołę Inżynierii Ruchu Drogowego i kształcić w niej nieudaczników, którzy doskonale będą wiedzieć jak zakorkować miasto, bo nawet laik ma chyba większe pojęcie o tym fachu od ludzi z zarządu dróg w JG.
~Rysio - Ryszard 4-12-2015 13:00
Na tym rondzie przydała by się tam rzeźba misia z filmu pt. "Miś" , np. jakiegoś trwałego materiału, która symbolizowała by skalę naszych (jeleniogórskich) możliwości. Tym misiem otworzylibyśmy oczy niedowiarkom i "wstawili" ciekawy kontrapunkt dla galerii handlowej, ... przy nowym "imponującym" dworcu autobusowym, miejscu przesiadkowym - dobra lokalizacja! P.S. Miś, miś... świńska rura nie miś
~Herr Dr 4-12-2015 17:28
Cóż za piękna seria-galeria zdjęć ronda. Ktoś po szkole fotografii. ..
~ 5-12-2015 10:53
dla jaj to rondo powinno byc kwadratowe
~rumcajs54 5-12-2015 12:23
A dlaczego na dworcu nie ma zegara oraz nikt nie zapowiada kursów ???
~Gość 5-12-2015 17:01
Lepiej trzeba było pokazać na fotkach zniszczone krawężniki i wielgachne doły powstałe od ciężkich autokarów na pobliskim postoju Taxi !!!! Teraz niech Wróbelek dokończy naprawianie tego co zniszczył !!! Miasto czyli my mieszkańcy mamy to naprawić ??? Panie Zawiła - powiedz coś koleżce,ręka rękę myje ????????
~drań 5-12-2015 18:54
obywatelu zawiła - ktoś za.....ł tabliczkę ze słupa z nazwą tego miejsca "rondo Barei", a przed rozpoczęciem prac w tej okolicy była, zdjęcia na jelonce ! ! !
~Jelnka 6-12-2015 0:05
PKS Jelenia Góra to DNO za każdym razem szukam tam zegara i PUPA Poproszę redakcji o pójście w tej sprawie bo ogrom ludzi się pyta co to za dworzec w którym wszystkiego dosłownie brakuje od toalety począwszy niestety galeria non-stop nie funkcjonuje. Na tym Dworcu PKS wszystkiego BRAKUJE. Pasażerom wrobiono na całego........
~Barejka 18-10-2016 9:53
Ten prowizoryczny dworzec PKS powinni zlikwidować nic na tym dworcu niema od toalet począwszy, niestety tak to jest jak rządzą nami z partii PO wszystko likwidują by nachapać się do własnych kieszeń. Zobaczcie co ta partia zrobiła z dworcem PKS w Wałbrzychu jak to teraz ładnie wygląda. Spróbujcie z tego dworca gdziekolwiek wyjechać. Jesteśmy tylko po to by płacić IM podatki by oni robili kolejne przekręty na kolejnych przetargach gdzie cena jest z kosmosu wzięta tylko po to by jak najwięcej pieniędzy trafiło na lewo do kieszeń niekoniecznie tych uczciwych ludzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Projekt Kom(m)ando

Budują chodnik do TCTA

Wraca pomysł łączenia muzeów

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Świętowali złote gody

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%