MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Rolety rzymskie — stylowa ochrona przed słońcem i wzrokiem sąsiadów

Wiadomości: Polska
Środa, 15 stycznia 2020, 10:27
Aktualizacja: Niedziela, 19 stycznia 2020, 22:38
Autor: TS
Fot. ts
Najatrakcyjniejsze i przystępne cenowo działki budowlane to najczęściej takie, które występują na rynku w większych skupiskach, tuż obok siebie. Powstają na nich domy z pełnym dostępem do mediów, lecz zabudowa wraz z każdym kolejnym sprzedanym kawałkiem gruntu stopniowo gęstnieje. W takich miejscach sposoby na odseparowanie się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów są na wagę złota.

Intymność zapewnią rolety
Droga do prywatności jest dość długa i najczęściej prowadzi przez mozolne hodowanie żywopłotu, na który składają się popularne w Polsce tuje i cyprysy. Tymczasem sprawę można załatwić lepszym sposobem, jeszcze na długo przed tym, nim uda się wyhodować ścianę zieleni pod granicą działki. Natychmiastowy efekt dadzą rolety rzymskie, zakładane bezpośrednio na okno lub wnękę okienną. Oprócz intymności we własnym salonie, zyskać można też stylowy dodatek we wnętrzu oraz skuteczną ochronę przed słońcem. Tym samym trzy istotne korzyści łączą się w jedną, niedrogą zmianę w zagospodarowaniu przestrzeni okna. Jednym z czołowych producentów rolet rzymskich jest firma Karnix. Zamawiając rolety na stronie tego sklepu mamy zapewnioną najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Co wyróżnia rolety rzymskie?
Rolety rzymskie
— ponadczasowa elegancja, gustowne upięcie materiału, niewygórowana cena i prosty montaż – są to cechy wyróżniające je i sprawiające, że zakup nie jest obarczony jakimkolwiek ryzykiem aranżacyjnym. Rolety można zastosować niemal wszędzie, chociaż najlepiej powinny sprawdzić się we wnętrzach przytulnych. Tym samym spotyka się je najczęściej w sypialniach i salonach. To właśnie w tych pomieszczeniach chronią w sposób szczególny prywatność domowników, dając im swobodę poruszania się po wnętrzu przede wszystkim w godzinach wieczornych i nocnych. Za dnia są za stanowią świetną barierę dla promieni słonecznych wpadających przez okno, chronią przed promieniowaniem UV i są elementem wpływającym na lepszą regulację termiczną w pomieszczeniach.

Zasada działania i montaż
Klasyczna roleta posiada wałek, na który jest nawijana tkanina. Niektóre modele mają również estetyczną osłonę w postaci kasety chroniącej materiał przed kurzem i budującej wrażenie monolitu całej konstrukcji. Roleta rzymska skupia się na eksponowaniu tkaniny poprzez układanie jej w kolejne fałdy, które nakładają się na siebie podczas procesu zwijania. W całości daje to obraz kompozycji o nacechowaniu artystycznym, funkcjonującym na równi z finezyjnym upinaniem zasłon i firan na karniszach. Jest to połączenie tradycji i nowoczesności w jednym, bardzo wygodnym rozwiązaniu.

Rolety rzymskie mogą być zamontowane na trzy sposoby. Najciekawszy z nich to bezinwazyjne przytwierdzenie do ramy okiennej. Materiał musi być wtedy idealnie dobrany pod względem szerokości. Najbardziej widowiskowy efekt zapewniają jednak dwa pozostałe systemy mocowań, czyli ścienny oraz sufitowy. W ten sposób ekspozycja tkaniny jest pełna, można też skorzystać z modeli szerszych niż jedno skrzydło okienne.

Tak wiele zalet połączonych w jednej metodzie zaciemniania pomieszczenia sprawia, że inwestorzy i dekoratorzy coraz częściej skłaniają się ku roletom rzymskim. To spore wyróżnienie, ponieważ rynek tego typu dodatków jest bardzo szeroki i można wybierać wśród wielu innych modeli rolet oraz żaluzji, a także bardziej tradycyjnych zasłon.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Śmierć na żwirowni

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Wytyk 18-01-2020 5:47
Po co komu szmaciane rolety na których zbiera się tylko kurz. Na etapie budowy domu należy uwzględnić rolety zewnętrzne, najlepiej anty włamaniowe, napędzane elektrycznie i sterowane pilotem. Chronią nie tylko przed słońcem ale ciekawskimi sąsiadami jak również przed nieproszonymi gośćmi. Jak się zakurzą biorę myjkę ciśnieniową i za pięć minut są jak nowe. Od wewnątrz na oknach to moja żona wiesza ozdobne firanki i zasłony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Odpust na Śnieżce

Jak zagospodarować przestrzeń – warsztaty

Czytelniczka: drogo i brudno

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
696
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
6%