MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Rok nieudanej promocji?

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:30
Autor: konrad
Fot. konrad
Samorządowcy z Karkonoszy nie są zadowoleni z promocji, jaką w 2005 roku prowadził Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Władze województwa ubiegły rok nazwały rokiem Karkonoszy i przeznaczyły dużo pieniędzy na profesjonalną reklamę. Prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak, mówi, że skończyło się jedynie na zapowiedziach.

Również inni burmistrzowie i wójtowie skarżą, się, że do gmin nie dotarły obiecane pieniądze. Dzięki nim gminy miały poprawić jakość reklamy, wspólnie wystąpić na forum międzynarodowym.

Okazją do pożalenia się było noworoczne spotkanie burmistrzów i wójtów regionu jeleniogórskiego. Mówiono, że pieniądze w całości wykorzystał urząd marszałkowski, który opłacił pobyt na Dolnym Śląsku kilku grup zagranicznych dziennikarzy, opracował logo Karkonoszy oraz wydał folder promujący Karkonosze.

Józef Kusiak powiedział też, że ma nadzieję, iż członek zarządu województwa, odpowiedzialny za promocje Karkonoszy, Andrzej Pawluszek, weźmie sobie do serca tę krytykę i w roku 2006 uczyni więcej, żeby w sposób rzeczywisty pomóc Karkonoszom.

Za tę wypowiedź został nagrodzony rzęsistymi oklaskami.

Nikt o tym głośno nie mówił, ale w słowach prezydenta Jeleniej Góry pobrzmiewały echa rewanżu za krytykę Pawluszka pod adresem władz Jeleniej Góry.

Niedawno marszałek ostro skrytykował stolicę Karkonoszy za niezłożenie projektu unijnego na monitoring Jeleniej Góry, Karpacza, Kowar, Szklarskiej Poręby i Świeradowa Zdroju. Jelenia Góra miała wystąpić w imieniu wszystkich gmin o prawie dwa miliony euro.

Nie zdążyła z wnioskiem i teraz pozostaje zabieganie w innych funduszach, mających dużo mniejsze środki od unjnego funduszu SPOR.

– Rok temu, zapowiadając intensywną promocję Karkonoszy wyraźnie podkreślaliśmy, że bedzie ona głównie sfinansowana z pieniędzy unijnych – mówi Andrzej Pawluszek. – Niestety, ze względu na fakt, że Ministerstwo Gospodarki poprzedniego rządu dopiero w październiku 2005 wydało rozporządzenie, które umożliwiło pozyskanie środków na ten cel, dotacja będzie dopiero w tym roku – wyjaśnia członek zarządu województwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wkrótce nowy plac zabaw

Nie ma rady na wandali?

Porównaj ceny z Jelonką.com

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~tomek.jg 8-01-2006 11:48
Wszyscy Oni są siebie warci!!!
~Jeleniogórzanin 8-01-2006 19:00
i znow zawinila warszawka, szkoda, ze pan Jozef Kusiak nie zostal poslem bo to doswiadczony samorzadowiec i moze w warszawce by zrobil wiecej porzadku
~kochająca swoje miasto 13-01-2006 22:56
Wcale nie jestem taka pewna, czy za promocję JG odpowiada Warszawa... a kolejny rok, który nic nie przyniósł miastu... płakać się chce

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wystartował Skok w blok  

Otwarcie siłowni zewnętrznej w Lubawce

Wracają pociągi na kolejną trasę

Śmierć na żwirowni

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
525
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%