MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Rok akademicki zainaugurowany

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 1 października 2013, 7:55
Aktualizacja: Środa, 2 października 2013, 7:57
Autor: Org
Fot. Organizatorzy
Ponad 1,5 tysiąca studentów i doktorantów Wydziały Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze rozpoczęło kolejny rok studiów. Wczoraj (30 września 2013 r.) odbyła się XLV inauguracja nowego roku akademickiego.

Na uroczystość przybyli m.in.: prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Leszek Wrotniewski, starosta jeleniogórski – Jacek Włodyga, a także przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Rafał Mazur oraz posłowie: Marzena Machałek, Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i Adam Lipiński.

Ze szczególną serdecznością dziekan Wydziału prof. dr hab. Marek Walesiak przywitał przedstawicieli środowisk akademickich z regionu i z zagranicy specjalnie przybyłych na tę uroczystość, przedstawicieli szkół średnich, a także instytucji i podmiotów gospodarczych, dzięki którym studenci mogą zdobywać doświadczenie zawodowe w trakcie staży i praktyk studenckich.

Inaugurację rozpoczęto od wysłuchania hymnu narodowego, po którym wystąpił rektor prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz. Następnie głos zabrał dziekan Wydziału EZiT prof. dr hab. Marek Walesiak, który rozpoczął przemówienie od przekazania danych statystycznych dotyczących Wydziału.

Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze na kierunkach Ekonomia, Zarządzanie, Turystyka oraz na studiach doktoranckich studiuje obecnie 1.565 studentów i doktorantów, w tym: 979 na studiach stacjonarnych I i II stopnia, 439 na studiach niestacjonarnych I i II stopnia, 88 na uruchomionych w roku akademickim 2012/2013 stacjonarnych studiach doktoranckich, 59 na uruchomionych w roku akademickim 2007/2008 niestacjonarnych studiach doktoranckich.

Na I rok studiów przyjętych zostało 527 studentów i doktorantów, w tym: 417 na studia stacjonarne I i II stopnia, 80 na studia niestacjonarne I i II stopnia, 30 na studia doktoranckie.

W imieniu braci studenckiej żaków przywitała przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego Inga Mączka.

Immatrykulacji studentów dokonali rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Gospodarowicz oraz prorektor ds. Rozwoju i Promocji prof. dr hab. Ryszard Brol.

Miłym akcentem tegorocznej inauguracji roku akademickiego były uroczyste promocje doktorskie. Dyplomy uroczyście otrzymali: dr Katarzyna Markowska, dr Beata Owczarczyk, dr Edward Szczerbień, dr Stefan Zawierucha, dr Wojciech Krawiec, dr Leszek Kaźmierczak-Piwko.

Jak co roku, z rąk prof. d.r hab. Ryszarda Brola oraz dr. Artura Zaborskiego, prodziekana ds. studiów stacjonarnych, dyplomy uznania za bardzo dobre wyniki w nauce w ubiegłym roku akademickim otrzymali studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

W trakcie tegorocznej inauguracji dyplomy uznania za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne doktoranci otrzymali z rąk prorektor ds. nauki – prof. dr hab. Wandy Kopertyńskiej oraz prodziekan ds. nauki – prof. dr hab. Elżbiety Sobczak .

Tradycyjnie rektor Uniwersytetu Ekonomicznego wyczytał nazwiska pracowników, którym przyznał nagrody indywidualne za osiągnięcia naukowe, dydaktyczno-wychowawcze i organizacyjne.

Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. Andrzej Sokołowski, prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, który odpowiadał na pytanie: Co to jest Data Mining?

Ogłoszenia

Czytaj również

Skalne ławki pod Szrenicą

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Komentarze (21) Dodaj komentarz

~ 1-10-2013 11:43
a pani Machałek coś zgubiła że tam była , tylko lansik ją interesuje
~ 1-10-2013 13:17
To jest Pani od imprez jest wszedzie i zawsze, a kiedy pracuje?
~ 1-10-2013 13:51
Lokalna vice-królowa katolicyzmu musi być wszędzie, aby dawać świadectwo.
rymcycymcy 1-10-2013 16:27
Rok akademicki inaugurowało ...nawalone stado pod Orientem :) ...i to nie wczoraj, tylko w sobotę :) ...widząc tytuł pomyślałem, że zobaczę relację,a tutaj tylko info o oficjalnej ...czyli najmniej ważnej, części rozpoczęcia roku akademickiego ! :)
~gość II 1-10-2013 19:08
Przyjęto 30 doktorantów i po co tyle?
~Brunner 1-10-2013 20:47
już wkrótce na kasę do tesco przyjmowani będą co najmniej doktoranci ..;)
~ 1-10-2013 21:20
do gość II - jak chcesz, to też możesz iść na studia doktoranckie, nikt ci nie broni, musisz mieć tylko dyplom magistra i dobrą średnią ocen. Doktoranci to tacy magistrowie, którzy mogą zostać kiedyś doktorami, jeśli wytrwają do końca studiów doktoranckich i obronią napisaną przez siebie pracę doktorską.
~ 1-10-2013 22:52
Ale do pajdy daja ogórka i dlatego 5 zł.
~ 2-10-2013 0:21
przedszkole dla dorosłych czas zacząć
~dochtór 2-10-2013 1:06
Studia doktoranckie to zaawansowana szkoła lizania... wiadomo czego.
~ 2-10-2013 1:13
Naukowcy: http://bi.gazeta.pl/im/9/8418/z8418529Q,Naukowcy.jpg. Kler też lubi paradować w takich kolorowych, śmiesznych wdziankach.
~gość II 2-10-2013 15:11
Do anonima z 21. 20, ja już jeden doktorat mam, więcej mi nie potrzeba, tak więc trafiłeś kula w płot. Co do meritum, chodzi o to że uczelnie masowo produkują absolwentów, potem zachęcają ich do robienia doktoratów, które potem do niczego nie są potrzebne, jeśli ktoś nie ma zagwarantowanego miejsca na uczelni. A teraz będzie z tym trudniej. Więc pomyśl dowcipny anonimie, to naprawdę nie boli co zrobi 30 doktorów ekonomii w Jeleniej Górze? Ilu z nich dostanie zatrudnienie odpowiednie do kwalifikacji?
~ed 2-10-2013 18:58
doktoranci , szczególnie ci zaoczni zazwyczaj mają już zatrudnienie, ida na studia dla własnej satysfakcji, chęci poszerzenia horyzontów, a ci co obronią dla prestiżu. tak tak, w niektórych środowiskach doktorat to prestiż i szacunek np u kontrahentów. najbogatsi tego kraju nie bez powodu robili doktoraty
~do 18:58 2-10-2013 21:17
Jasne. Prestiżem chleba nie kupisz, kompetencji też nie nabędziesz. Wiesz, gdzie sobie może wsadzić ten prestiż? Prawda jest taka, że po masowych studiach magisterskich uczelnie zwietrzyły kolejny biznes - masowe studia doktoranckie. Za każdym studentem idzie kasa z ministerstwa, więc uczelniom to się opłaca. Oczywiście pociąga to za sobą spadek poziomu studiów doktoranckich - jeśli zamiast 1000 osób nagle studiuje 100 000, to jest oczywiste, że poziom będzie niższy, bo jest mniejsza selekcja. Tak więc już widać, jaki to prestiż. Za kilka lat prestiż doktora będzie taki, jak dzisiaj magistra po zarządzaniu, a kwalifikacje będzie miał takie w sam raz do siedzenia na kasie w Tesco.
~gość II 4-10-2013 14:04
Ed, naprawdę myślisz że co najmniej 30 doktorów ekonomii znajdzie zatrudnienie na uczelniach jeleniogórskich? To nie Wrocław. Zwłaszcza, że uczelnie raczej zwalniają pracowników niż ich zatrudniają. To zwykła produkcja proletariatu naukowego. Autor z 21.17 ma niestety rację. Uczelnie zwietrzyły zysk, bo doktoranci to dodatkowe środki no i prestiż dla uczelni, dla promotorów dorobek naukowy. Doktoranci jak już się wybronią dostaną dyplom i krzyż na drogę i tyle. Potem trudniej będzie im z takimi kwalifikacjami podjąć gorsze stanowiska, bo perspektyw za dobrych tu nie ma. Myślisz że wszyscy moi koledzy doktorzy dostali posady równe kompetencjom? Nic podobnego. Dlatego też uważam że masowe studia, także i doktoranckie to oszustwo. Kiedyś już wypchnięto masowo młodzież na studia.
~gość II 4-10-2013 14:05
Obiecywano lepsze życie, a teraz Premier Tusk twierdzi, że przecież mogą zrobić kursy spawaczy bo żadna praca nie hańbi. To prawda, tylko że młodzież zdolna i wykształcona ma prawo oczekiwać czegoś więcej.
~ed 4-10-2013 15:39
gdybyście przedmówcy jednak zrobili doktoraty to może przy okazji nabylibyście umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz udzielania adekwatnej odpowiedzi, czym inteligentny dialog powinien się cechować. napisałem tylko tyle że motywem podjęcia studiów doktoranckich dla wielu nie jest chęć zdobycia lepszej pracy ale uzyskania prestiżu, szacunku i własnej satysfakcji. pomyślcie trochę po co takiemu Kulczykowi czy Czarneckiemu doktorat, no chyba nie po to żeby zdobyć lepszą pracę. wyjdźcie trochę z tego umysłowego zaściankowego jeleniogórskiego grajdołka i przyjmijcie że ludzie się kształcą nie tylko dla kasy i zatrudnienia. najlepsze jest to że z większością waszych tez się zgadzam, tyle że nie bardzo wiem co one mają wspólnego z moim poprzednim wpisem.
~do ~ed 4-10-2013 17:49
Szanowny przedmówco z dochtoratem - buta, arogancja i wysokie ego aż biją z twojego wpisu. Szkoda, że nie wartość merytoryczna. Typowy polski pracownik akademicki, który nie umie nic, ale za to mniemanie o sobie ma takie, jakby był hrabią. Nawet nie nauczono cię poprawnie pisać, bo zdania w języku polskim zaczyna się dużą literą. Widać dzisiaj biorą na studia doktoranckie tych, co nawet nie skończyli podstawówki, albo poziom studiów doktoranckich jest tak drastycznie niski. Prestiż prestiżem, a za kształcenie na studiach doktoranckich ludzi płacimy my, podatnicy, bowiem większość z nich studiuje za darmo, a nawet dostaje stypendia doktoranckie. Typowa przechowalnia nieudaczników, którzy nie wiedzą, co zrobić z życiem. Jak chcą studiować dla prestiżu, to niech płacą z własnej kieszeni.
~do 17:49 5-10-2013 16:53
niezły frustrat z Ciebie. z wypowiedzi bije coś w stylu "znowu w życiu mi nie wyszło", dlatego trzeba poniżyć tych co im wyszło lub wychodzi i to do tego za publiczne pieniądze. człowiek sukcesu nie liczy pieniędzy, szczególnie nie swoich.
~do 16:53 5-10-2013 23:22
Strasznie merytoryczna twoja wypowiedź... Jak na dochtora przystało. Nie wierzę, że masz doktorat. Pewnie tylko marzysz o doktoracie, a póki co ledwo maturę zrobiłeś - zaocznie. Twoje wpisy to kompromitacja tytułu doktora. A taką ortografią i stylem to lokujesz się tak mniej więcej pomiędzy absolwentem ohapu i szkoły specjalnej dla upośledzonych. No i sam pokazałeś, że to ty jesteś frustratem - choćby ostatnim swoim postem.
~80.10 11-10-2013 17:19
do 23:22 05-10-2013 23:22 | - oj, chyba jednak Ed ma ten doktorat, o którym pisze, co do reszty również przyznaję mu rację, doktoraty nie robią ludzie, którzy nie mają pracy lecz ci, którzy chcą wyższego stołka niż aktualnie przez nich posiadany

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Co warto wiedzieć na temat superfoods?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
273
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%