MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Rój pszczół na Słonecznej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 23 maja 2014, 8:55
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
Fot. SM
Pszczoły zadomowiły się na wiśni około cztery metry nad ziemią przy ul. Słonecznej w Cieplicach. Przestraszyli się ich okoliczni mieszkańcy, którzy na pomoc wezwali strażników miejskich.

- Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali straż pożarną oraz pszczelarza – relacjonuje Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Okoliczni mieszkańcy zostali poinformowani aby pozamykali okna i nie przebywali w przydomowych ogródkach. Po drabinie rozstawionej przez strażaków pszczelarz odłowił rój do specjalnego pojemnika – dodaje strażnik.

Jak postępować z rojem pszczół, który pojawi się nagle w pobliżu naszego domu? Nie należy ich drażnić czy rzucać w nie przedmiotami. Do usunięcia roju najlepiej wezwać pszczelarza, który sobie z nimi na pewno poradzi. Warto też pamiętać, że straż pożarna nie ma obowiązku usuwania owadów i rzadko przyjeżdża do takich wezwań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Panikarze 23-05-2014 14:02
Nie wiadomo po co to całe zamieszanie.Wyraźnie widać ,że SM nie ma pojęcia co robić w takiej sytuacji. Wystarczyłby jeden pszczelarz i po paru minutach byłoby po sprawie.Najbardziej mnie śmieszą środki ostrożności przez nich zarządzone jak przy usuwaniu wyjątkowo niebezpiecznych substancji.
~ 23-05-2014 15:56
skoro straż pożarna nie ma obowiązku to na co my te podatki płacimy może jeszcze do pożarów trzeba będzie wzywać prywatne firmy
~ 23-05-2014 20:14
"około cztery metry nad ziemią" - ładnie powiedziane, nie ma co! :-)
~mieszkanka 23-05-2014 21:03
to jest ulica Pogodna , a pszczoły oblepiają gałąź do tej pory
~ 23-05-2014 21:29
Straż Pożarna szybko i chętnie -- pan powiedział, że zaraz będą i że jak najbardziej tym się zajmują, i że dziękuje za zgłoszenie -- jak wyroiły się osy praktycznie prawie na chodniku przy ścianie ostatniej kamienicy na ulicy do dworca kolejowego w Jeleniej. Dlatego nie rozumiem skąd ostatnie zdanie.
~ktosik 24-05-2014 9:48
Jak najbardziej straż pożarna nie ma obowiązku wyjazdu do takich "zdarzeń" o ile nie dzieje się to w okolicy budynków użyteczności publicznej. A to czy przyjedzie do prywatnego domu zależny tylko i wyłącznie od ludzi zasiadających w Miejskim Stanowisku Kierowania (w większości przypadków nie ma żadnego problemu z wysłaniem jednostki o ile w tym samym czasie nie dzieje się coś poważnego). Strażacy maja na swoich barkach naprawdę dużo pracy i moim zdaniem takie sytuacje powinny być załatwiane przez prywatne firmy.
~lubis 24-05-2014 16:23
do mieszkanka(trzeba się znac na pszczołach żeby cos o nich mówic,dla twojej wiadomosci to nigdy wszystkich pszczół sie nie zbierze bo one są oszołomione i zagubione,a pozaty kilka pszczół jeszcze nikogo nie zabiły.te pszczoły, które zostaja najczęsciej'' garstka ''wieczorem ucieknie bo matki nie ma)nie kumasz czaczy to nie pisz głupot

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poprawią bazę sportową i rekreacyjną przy SP 10

Serca pełne nakrętek

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dobra męska moda wcale nie musi być droga

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
869
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%