MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rogate szaleństwo w białym puchu

Wiadomości: KOWARY
Niedziela, 21 lutego 2010, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lutego 2010, 8:07
Autor: Ania
Fot. Ania
Trzydzieści cztery załogi z Polski i Czech wzięły udział w kolejnych zawodach, które odbyły się w minioną sobotę w ramach Ligi Sań Rogatych w Kowarach. Wszyscy bawili się świetnie, o czym świadczyły uśmiechnięte miny uczestników i obserwatorów ich zmagań.

Przy Sztolniach w Kowarach zebrało się kilkaset osób, które postanowiły oddać się białemu szaleństwu. Jedni zdecydowali się zjechać na saniach, drudzy chcieli po prostu spędzić wolny czas w pięknym miejscu, oddalonym od miejskiego zgiełku. Atmosfera była więc wyjątkowa, wszystkim dopisywały świetne humory.

Zawodnicy swoje możliwości zaprezentowali nie tylko w zjeździe na saniach. Ich zadaniem był także rzut kulką śniegową do dzwonka, wiązanie knebla oraz cięcie drewna na czas. Musieli wykazać się także wiedzą z zakresu historii zjazdów saniami rogatymi.

- Sam zjazd nie był tak trudny i czasochłonny jak cięcie drewna na czas, przy tym trzeba było się naprawdę napocić. Z tym, że jest to świetna zabawa dla całej rodziny, cieszymy się, że mogłyśmy tutaj przyjechać i wziąć udział w zjeździe. Wcześniej nie miałyśmy pojęcia, że coś takiego odbywa się w Karkonoszach, ale informacje na ten temat przekazała nam zaprzyjaźniona osoba – mówią Anita Krasnodębska i Edyta Gugała, turystki z Mazowsza.

Podczas zawodów nie zabrakło także ekipy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wzięły w nich udział dwie niepełnosprawne młode osoby. Bawiły się świetnie i niejedna osoba mówiła, że spisały się na medal.

W minionym zjeździe udział wzięła także niżej podpisana nasza dziennikarka. Jej ekipie nie udało się celnie trafić śnieżką w dzwonek, ale za to trafnie odpowiedziała na wszystkie trzy pytania związane z historią zjazdów na saniach rogatych.
Po wyczerpujących zawodach na uczestników czekała ciepła strawa i gorąca herbata. Serwowano pyszny bigos i pieczone nad ogniskiem kiełbaski.

W Lidze Sań Rogatych może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy wypełnić formularz rezerwacji na stronie www.kowary.pl/pl/liga-san-rogatych-2009-2010 i przyjechać do Kowar w śnieżną sobotę na godzinę 12:00. Kolejne zawody odbędą się za tydzień. Udział w imprezie jest bezpłatny.

- Liga Sań Rogatych uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013 za pośrednictwem Euroregionu Nysa – mówi Andrzej Weinke.

Ogłoszenia

Czytaj również

O rozpadających się górach

Wypadek przy baniakach  

Motocykliści dla Niepodległej

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~avo 21-02-2010 9:20
BRAWO ORGANIZATORZY , BRAWO ,UCZESTNICY !! Tak dalej ! Nie ogladajac sie w stecz nie sluchajac KRZYKACZY mozna dojsc do pieknego CELU . POZDROWIENIA .
~Piękny Roman 21-02-2010 10:06
No...brawo Aniu :) Teraz to się dopiero zacznie: wywiady,autografy,wizyty w zakładach pracy :) I dzięki za artykuł z tej naprawdę wyjątkowej i fajnej imprezy,organizowanej w uroczych okolicach Kowar.A tej zimy zwłaszcza,bo śnieżna aura dopisuje.Pozdrawiam serdecznie !
~avo 21-02-2010 11:39
Jestem za szerokim pokazywaniem piekna ,dobrych pomyslow ,realizowaniu ich i EFEKTACH tej pracy . Jeden pomysl rodzi drugi pomysl . Nie nalezy sie ICH BAC . KOWARY maja duzy potencjal w mlodych ludziach , TYLKO sprobowac . Przciez JA tez potrafie zrobic COS co wywola uSMIECH i RADOSC na twarzy DRUGIEGO CZLOWIEKA .-----z najlepszymi zyczeniami AVO
yaro0001 21-02-2010 12:45
Macie wyobraźnię. Przepraszam a na którym zdjęciu widać chociaż setkę osób, nie wspominając o kilkusetosobowym tłumie? Aha czy wzrok mnie myli czy na jednym ze zdjęć drewno rżnie Piipi :)
yaro0001 21-02-2010 12:46
Macie wyobraźnię. Przepraszam a na którym zdjęciu widać chociaż setkę osób, nie wspominając o kilkusetosobowym tłumie? Aha czy wzrok mnie myli czy na jednym ze zdjęć drewno rżnie Piipi :)
*piipi* 21-02-2010 13:12
..do - [~YaroOOO1 ..] ..nie ! ~Boli mnie noga,bo PECH ! (..*wiadomo - masculinus) !! ..ale Pan od rżnięcia drewna jest *fajny ! (..patrz.zdj.21 ..) ~Reporterko Aniu ..*dzękuję ! ... byłam *tam z Wami ! ..tak *fajnie wirtualnie !~PA.*piipi
syrenka 21-02-2010 19:05
widac że super zabawa!!!! następnym razem postaram się w niej uczestniczyc..BRAWO!!!!! organizatorzy.
rymcycymcy 21-02-2010 23:31
Widząc tytuł pomyślałem, że tak by mogło być ...z Diablicą ! ;)
~ulyssenardin 22-02-2010 7:58
Rogate szaleństwo w białym puchu to tzw. jedynka jelonki od soboty. Widocznie przez weekend redakcja nie pracowała, albo nic ciekawszego nie wydarzyło się w kotlinie..........
diablica 25-02-2010 12:01
rymcycymcy bardzo mi miło, że o mnie myślisz:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa!

Świętują Niepodległość

Marcin Wyrostek patriotycznie

Nie dla tego masztu

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
830
Tak
63%
Nie
30%
Nie wiem
7%