MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Rogate szaleństwo w białym puchu

Wiadomości: KOWARY
Niedziela, 21 lutego 2010, 8:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lutego 2010, 8:07
Autor: Ania
Fot. Ania
Trzydzieści cztery załogi z Polski i Czech wzięły udział w kolejnych zawodach, które odbyły się w minioną sobotę w ramach Ligi Sań Rogatych w Kowarach. Wszyscy bawili się świetnie, o czym świadczyły uśmiechnięte miny uczestników i obserwatorów ich zmagań.

Przy Sztolniach w Kowarach zebrało się kilkaset osób, które postanowiły oddać się białemu szaleństwu. Jedni zdecydowali się zjechać na saniach, drudzy chcieli po prostu spędzić wolny czas w pięknym miejscu, oddalonym od miejskiego zgiełku. Atmosfera była więc wyjątkowa, wszystkim dopisywały świetne humory.

Zawodnicy swoje możliwości zaprezentowali nie tylko w zjeździe na saniach. Ich zadaniem był także rzut kulką śniegową do dzwonka, wiązanie knebla oraz cięcie drewna na czas. Musieli wykazać się także wiedzą z zakresu historii zjazdów saniami rogatymi.

- Sam zjazd nie był tak trudny i czasochłonny jak cięcie drewna na czas, przy tym trzeba było się naprawdę napocić. Z tym, że jest to świetna zabawa dla całej rodziny, cieszymy się, że mogłyśmy tutaj przyjechać i wziąć udział w zjeździe. Wcześniej nie miałyśmy pojęcia, że coś takiego odbywa się w Karkonoszach, ale informacje na ten temat przekazała nam zaprzyjaźniona osoba – mówią Anita Krasnodębska i Edyta Gugała, turystki z Mazowsza.

Podczas zawodów nie zabrakło także ekipy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Wzięły w nich udział dwie niepełnosprawne młode osoby. Bawiły się świetnie i niejedna osoba mówiła, że spisały się na medal.

W minionym zjeździe udział wzięła także niżej podpisana nasza dziennikarka. Jej ekipie nie udało się celnie trafić śnieżką w dzwonek, ale za to trafnie odpowiedziała na wszystkie trzy pytania związane z historią zjazdów na saniach rogatych.
Po wyczerpujących zawodach na uczestników czekała ciepła strawa i gorąca herbata. Serwowano pyszny bigos i pieczone nad ogniskiem kiełbaski.

W Lidze Sań Rogatych może wziąć udział każdy chętny. Wystarczy wypełnić formularz rezerwacji na stronie www.kowary.pl/pl/liga-san-rogatych-2009-2010 i przyjechać do Kowar w śnieżną sobotę na godzinę 12:00. Kolejne zawody odbędą się za tydzień. Udział w imprezie jest bezpłatny.

- Liga Sań Rogatych uzyskała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 - 2013 za pośrednictwem Euroregionu Nysa – mówi Andrzej Weinke.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Mercedesem rozbił kilka aut

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~avo 21-02-2010 9:20
BRAWO ORGANIZATORZY , BRAWO ,UCZESTNICY !! Tak dalej ! Nie ogladajac sie w stecz nie sluchajac KRZYKACZY mozna dojsc do pieknego CELU . POZDROWIENIA .
~Piękny Roman 21-02-2010 10:06
No...brawo Aniu :) Teraz to się dopiero zacznie: wywiady,autografy,wizyty w zakładach pracy :) I dzięki za artykuł z tej naprawdę wyjątkowej i fajnej imprezy,organizowanej w uroczych okolicach Kowar.A tej zimy zwłaszcza,bo śnieżna aura dopisuje.Pozdrawiam serdecznie !
~avo 21-02-2010 11:39
Jestem za szerokim pokazywaniem piekna ,dobrych pomyslow ,realizowaniu ich i EFEKTACH tej pracy . Jeden pomysl rodzi drugi pomysl . Nie nalezy sie ICH BAC . KOWARY maja duzy potencjal w mlodych ludziach , TYLKO sprobowac . Przciez JA tez potrafie zrobic COS co wywola uSMIECH i RADOSC na twarzy DRUGIEGO CZLOWIEKA .-----z najlepszymi zyczeniami AVO
yaro0001 21-02-2010 12:45
Macie wyobraźnię. Przepraszam a na którym zdjęciu widać chociaż setkę osób, nie wspominając o kilkusetosobowym tłumie? Aha czy wzrok mnie myli czy na jednym ze zdjęć drewno rżnie Piipi :)
yaro0001 21-02-2010 12:46
Macie wyobraźnię. Przepraszam a na którym zdjęciu widać chociaż setkę osób, nie wspominając o kilkusetosobowym tłumie? Aha czy wzrok mnie myli czy na jednym ze zdjęć drewno rżnie Piipi :)
*piipi* 21-02-2010 13:12
..do - [~YaroOOO1 ..] ..nie ! ~Boli mnie noga,bo PECH ! (..*wiadomo - masculinus) !! ..ale Pan od rżnięcia drewna jest *fajny ! (..patrz.zdj.21 ..) ~Reporterko Aniu ..*dzękuję ! ... byłam *tam z Wami ! ..tak *fajnie wirtualnie !~PA.*piipi
syrenka 21-02-2010 19:05
widac że super zabawa!!!! następnym razem postaram się w niej uczestniczyc..BRAWO!!!!! organizatorzy.
rymcycymcy 21-02-2010 23:31
Widząc tytuł pomyślałem, że tak by mogło być ...z Diablicą ! ;)
~ulyssenardin 22-02-2010 7:58
Rogate szaleństwo w białym puchu to tzw. jedynka jelonki od soboty. Widocznie przez weekend redakcja nie pracowała, albo nic ciekawszego nie wydarzyło się w kotlinie..........
diablica 25-02-2010 12:01
rymcycymcy bardzo mi miło, że o mnie myślisz:D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Ile dostaną sołectwa?

Śmierć na żwirowni

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Będzie jaśniej przy ulicy Hofmana

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
129
Tak
40%
Nie
52%
Nie wiem
8%