MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Rodzinny wypad do... Integracja w Książnicy Karkonoskiej

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 20 listopada 2011, 9:28
Aktualizacja: 11:21
Autor: Petr
Fot. Petr
Wczoraj 19 listopada w Jeleniogórskim Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań Rodzinny wypad do... przygotowane w ramach projektu „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS i PCKK.

Przypomnijmy, że program „Wspólne działanie – lepsze jutro” autorstwa MOPS oraz PCKK w Jeleniej Górze jest skierowany do mieszkańców naszego miasta z obszaru objętego Lokalnym Programem Rewitalizacji. Zainaugurowany 7 października br. uroczystym festynem – projekt zaktywizował i włączył w nurt działań społecznych, i zawodowych 100 osób (dzieci, młodzież i dorosłych), z których ponad 40 wzięło udział we wczorajszym spotkaniu integracyjnym.

– Pierwsze spotkanie z cyklu Rodzinny wypad do... miało na celu zintegrowanie uczestników i organizatorów programu „Wspólne działanie – lepsze jutro”. Ale nie tylko. Jego ideą było też uzmysłowienie dzieciom i ich rodzicom, jak wiele ma do zaoferowania Książnica Karkonoska. Właśnie dlatego, we wstępnej fazie zwiedziliśmy placówkę wzdłuż i wszerz, a dopiero później przystąpiliśmy do właściwej części spotkania – mówiła nam Anna Gomułka, manager klienta w programie MOPS i PCKK.

Istotnie bowiem, na początku spotkania rodzice i ich pociechy, uczestnicy programu poznali zasady funkcjonowania Książnicy Karkonoskiej, zobaczyli imponujące zbiory jej archiwum, jak również przyjrzeli się nieco bliżej konkretnym działom dostępnym w centrum, m.in. czytelni, dźwiękoszczelnemu pomieszczeniu do pracy w grupie, sali ze stanowiskami komputerowymi i oczywiście – biblioteki dziecięco młodzieżowej.

Następnie, uczestników programu podzielono na dwie grupy. Dorośli i młodzież wzięli udział w wykładzie Danuty Sadownik dotyczącym skutecznych metod i technik komunikacji, z kolei dzieci, w lekcji bibliotecznej, a potem grach edukacyjnych i wspólnej zabawie klockami LEGO.

– Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” umożliwia jeleniogórzanom zarówno zdobycie czy rozwinięcie kwalifikacji zawodowych, jak i uczestnictwo w kulturze. Moim zdaniem, tego typu projektów powinno być coraz więcej. Inicjatyw, które służą społecznej integracji, a przy tym edukacji poprzez zabawę skierowanej do dzieci. To naprawdę coś! – mówi nam Elżbieta Haustow, pracownik Książnicy Karkonoskiej.

Program „Wspólne działanie – lepsze jutro” jest współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Liderem projektu realizowanego wspólnie przez MOPS i PCKK jest Miasto Jelenia Góra. Więcej informacji na stronach internetowych: www.pckk.pl, wspolnedzialanie.mops.jelenia-gora.pl oraz w serwisie facebook.

Ogłoszenia

Czytaj również

Serca pełne nakrętek

Ścieki w sieci

Stalowe rumaki w Karpaczu

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~GAPA 20-11-2011 10:58
Ja przewiduję , że Tusk niedługo zwarjuje bo jak długo można kłamać 40 mil ludzi. Cztery lata to i tak rekord świata.
Piipi Jelonkowa 20-11-2011 19:14
..do - [~Gapa] .. *pssssssssss .. ~ Proszona jest dyskrecja przy konwensjonale !
~lol 14-12-2011 14:23
już czytać się nie da , albo Zawiłą albo Zawiłowa i tak w TV Vektra albo na Jelonce, dlaczego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Wypadek w Radomierzu

Zebrali 2000 baterii

Urząd czynny krócej

Nabór do "Planety Uśmiechu"

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
798
Tak
37%
Nie
58%
Nie wiem
6%