MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Rodzinny rajd rowerowy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 21 czerwca 2010, 14:41
Aktualizacja: 14:44
Autor: Krzysztof Pik/arec
Fot. Zbigniew Leszek
Wczoraj z Placu Ratuszowego wystartował Izerski Rodzinny Rajd Rowerowy do Antoniowa.

Zaproponowaliśmy uczestnictwo w dwóch rowerowych rajdach rodzinnych pod nazwą –Izerskie Rodzinne Spotkanie Rowerowe. Trasa dla zaawansowanych prowadziła do pensjonatu „Iwienica”. Jej przebieg wyglądał następująco: Jelenia Góra-Plac Ratuszowy– z wyjazdem o godz.10.- Goduszyn (przed godz. 10:15 ) - Rybnica (droga rowerowa) -Stara Kamienica - Nowa Kamienica - Kwieciszowice - Antoniów Boża Góra 581mnpm.

Druga alternatywna trasa, którą przejechali uczestnicy rajdu, wiodła poprzez Perłę Zachodu do Wieży Rycerskiej w Siedlęcinie. Ta atrakcyjna droga rowerowa, znana mieszkańcom naszego miasta, niestety nie jest trasą wycieczkową dla osób spoza naszego regionu. Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciaeskie znalazło na to sposób. Jako pierwsi w Jeleniej Górze wprowadzamy nowoczesny system informacji geograficznej GIS, który jest fenomenem w przekazywaniu informacji dla turystów.

GIS umożliwia zarządzanie informacjami, które odnoszą się do przestrzeni. Tą ideę informacji turystycznej będziemy systematycznie rozwijać przy wsparciu Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Trasę rajdu nanieśliśmy za pomocą odbiornika GPS Oregon 550t. Zaznaczone zostały ciekawe miejsca na trasie, takie jak Perła Zachodu, umiejscowienie miseczek maramitowych przy zaporze, godziny otwarcia miejsc gastronomicznych na trasie oraz samej wieży z cenami biletów. Trasa posiada kilometraż i czas przejazdu rowerzystów.

Ślad GPS z trasą rajdu znaleźć można na: http://jg-kk.blog.onet.pl/ - lub wpisując w wyszukiwarce „jeleniogórski klub kolarski”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przed nami decydujący turniej

Kolejny sukces, Kasia Tkacz mistrzynią Mazowsza!

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 21-06-2010 18:04
Frekwencja nie dopisała na tarasie do Antoniowa - ja sam osobiści nie mogłem uczestniczyć w tym rajdzie za co bardzo przepraszam (mimo wszystko zachęcam do odwiedzenia tras rowerowych wokół Starej Kamienicy) - w miesiącu lipcu postaramy się zorganizować Karkonoski Rajd Rodzinny - do którego już dzisiaj zapraszam. Imprezy te mają zadanie zachęcać do jazdy na rowerze całe rodzin, a szczególnie dzieci i młodzież - w fotogalerii jest grupa rowerzystów z Czech - zazdroszczę im tak wspaniałej aktywności sportowej czego nam Polakom zawsze brakuje.
~GD 21-06-2010 22:28
Mimo małej frekwencji przejażdżka była całkiem przyjemna. Wraz z kilkoma osobami, które pozdrawiam dotarliśmy w końcu do Iwienicy. Pisze w końcu bo jednemu z uczestników strzelił łańcuch i potrwało trochę zanim udało się go naprawić. Polecam tą trasę bo okolica jest naprawdę ładna a momentami wręcz miałem wrażenie, że czas się tam zatrzymał. Zachęcam również do liczniejszego brania udziału w tego typu imprezach bo po prostu warto. Panie Zbyszku proszę się nie podawać, czekam na kolejne rajdy!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czas na remont ulicy Ogińskiego!

200 pieczątek w 24 godziny

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Wraki wróciły po przerwie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
947
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%