MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Rodzinny festyn Zorki pełen atrakcji

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 3 września 2017, 9:01
Aktualizacja: 10:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórska spółka Zorka obchodzi swoje 10–lecie. Z tej okazji podczas tradycyjnego festynu dla pracowników i ich rodzin, na stadionie przy ul. Lubańskiej zapewniono moc atrakcji – zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.

Zorka na jeleniogórskim rynku pracy funkcjonuje od 1950 roku, ale gdy w 2007 roku spółdzielnię przekształcono w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Firma nabrała rozpędu, wykonuje meble dla sieci Ikea, co przekłada się na wzrost zatrudnienia i produkcji. Każdego roku pracownicy maja okazję na wspólną zabawę podczas festynu integracyjnego, na który mogą zaprosić również członków swoich rodzin, co nie w każdym dużym zakładzie produkcyjnym w Jeleniej Górze jest możliwe. - To u nas tradycja. Albo wszyscy, albo nikt - zaznaczył Jerzy Chałaj, prezes spółki Zorka.

Wątek rodzinny został również poruszony przez Marcina Zawiłę, który zdradził zgromadzonym, że jego mama całe życie zawodowe przepracowała w Zorce, a on swoje pierwsze kroki stawiał we wzorcowni zabawek. - Dla mojej mamy to wielka radość, kiedy jej opowiadam jak Zorka się rozwija - wyznał prezydent Jeleniej Góry. Pochwał nie szczędził też Jerzy Łużniak, który podkreślił jak ważną rolę w Jeleniej Górze spełnia ta firma. - Jeszcze 10 lat temu była to firma zatrudniają do 180 osób, a teraz zatrudnia ponad 800 i mimo to pozostała "rodzinną" firmą - powiedział zastępca prezydenta miasta.

W festynie wzięło udział ok. 1300 osób i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedną z atrakcji był mecz piłki nożnej pomiędzy pracownikami Zorki a Jelenia Plast, który zakończył się wynikiem remisowym (obie drużyny dostały pamiątkowe puchary). O fantastyczne wrażenia dla najmłodszych zadbali animatorzy z Vesny, a równie dużym zainteresowaniem cieszyła się zabawa z "bubble ball", wóz strażacki, stanowisko Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze z wozem do monitoringu imprez masowych, a także symulator rajdów oraz catering.

Przedstawiciele firmy zachęcają do wstąpienia w szeregi pracowników Zorki, bo cały czas potrzebni są nowi pracownicy. Z okazji jubileuszu spółki prezes życzył wszystkim wszystkiego najlepszego. - To dla nas bardzo ważny okres ciągłego rozwoju. traktujemy pracownika bardzo dobrze. Chcemy, żeby się z nami wiązał na długo, zapewniamy świadczenia socjalne - poinformował Jerzy Chałaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Tak nie wolno parkować!

Policyjna akcja "Pieszy"

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~YetiZdalekiejKamczatki 3-09-2017 9:59
A Panek który obniżył wszystkim pracownikom pensje nie dając nic wzamian oprócz dokładania pracy był na tej imprezie? Ja w Zorce wytrzymałem miesiąc na bardzo niebezpiecznym dziale LWP lecz gdy dzień wypłaty wpadał w piątek to na pieniądze musiałem czekać do poniedziałku bo jak się dowiedziałem (jak ktoś ma konto w innym banku to musi czekać kilka dni dłużej) no to powiedziałem że jak tak podchodzicie do pracownika to ja wam dziękuję.
~s. 3-09-2017 10:04
Fritz Vogel założył przed wojną fabrykę pamiątek i zabawek - czyli dzisiejsza Zorka.
kazimierzp 3-09-2017 19:28
Mój wnuk Miłosz też na jednym ze zdjęć się załapał!;-) Andrzej, jego tata, w pracy w Zorce się spełnia i jest zadowolony.
~sss 3-09-2017 20:10
nie jesy zle trzeba pracowac sumiennie to i dobre wyplaty sa
~------ 3-09-2017 21:27
Pan Prezes ma "bardzo dużą rodzinę" bo tam przecież jest około 30 udziałowców. To żadna firma rodzinna. To tylko nepotyzm Pana Prezesa zatrudnia całą swoją rodzinę. A skoro albo wszyscy albo nikt to gdzie emeryci którzy pracowali po 30 - 40 lat w Zorce Spółdzielni i spółce ?????
~YetiZdalekiejKamczatki 4-09-2017 10:19
Jak ktoś chce robić rodziną firmę z przypadkowych ludzi to jest ostro nie poważny lub chce zrobić z zakładu bu*del. Takie jest moje zdanie po pracy w dwóch "Rodzinnych" zakładach.
~kukulka 6-09-2017 16:23
LWP bardzo niebezpieczny dział :D sikam!!!!!!!!!
~..|.. 8-09-2017 13:13
LWP niebezpieczny to może g1 albo czekaj tokarka to najbezpieczniejsze maszyny LOL zarobki w tej firmie są marne zero rodzinnej atmosfery maskra a Panka już nie ma

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

W KSON–ie dzieje się

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
293
Tak
48%
Nie
40%
Nie wiem
12%