MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rodzinny festyn charytatywny dla Zosi – trzeba tam być

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 sierpnia 2015, 8:28
Aktualizacja: 8:30
Autor: Org
Fot. Organizator
– Kochani znajomi oraz znajomi znajomych, rodzino, przyjaciele mamy zaszczyt Was wszystkich serdecznie zaprosić na Rodzinny Festyn Charytatywny dla Zosi Surackiej, który odbędzie się 19 września o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Jeleniej Górze przy ulicy Złotniczej – zapraszają do udziału organizatorzy tego przedsięwzięcia.

Zosia ma jedynie poczucie światła oraz prawdopodobnie widzi mocne kontrasty (np. czarny z białym). Jej szanse na widzenie funkcjonalne, pozwalające w przyszłości np. czytać i pisać, zostały ocenione na 3 procent. Niestety, według lekarzy w Polsce, nie da się tego w żaden sposób leczyć.

- W USA znaleźliśmy lekarza, który zdecydował się podjąć leczenia oczu Zosi. Uważa, że operacyjnie można jeszcze uratować jej wzrok. Twierdzi, że im wcześniej wykona się zabieg, tym są większe szanse na to, aby nasza córka była zdrowa. Prawdopodobieństwo wyleczenia wzroku Zosi za pomocą takiego zabiegu ocenia na 80 proc. Łzy szczęścia i pierwsza myśl - nareszcie ktoś dał nam nadzieję. Jest szansa! – mówi mama dziewczynki.

- Koszt operacji, wizy, przelotu i pobytu w USA wyniesie ok 17.000 dolarów czyli ponad 66.000 zł. Kwota dla nas kosmiczna. Nie do udźwignięcia samodzielnie. Dlatego zwracamy się o pomoc do Was. Spotkaliśmy w swoim życiu wielu bardzo dobrych ludzi, którzy nam pomagają i nas wspierają, mamy nadzieję, że i tym razem tak będzie – podkreśla mama Zosi.
Dla pokrycia kosztów związanych z operacją w USA oraz dalszej rehabilitacji zostało założone Zosi subkonto w Fundacji „Potrafię Pomóc” :

Fundacja „Potrafię Pomóc” na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Wadami Rozwojowymi,
ul. Cybulskiego 35H,
50-205 Wrocław,
KRS 0000303590,
Rachunek bankowy: 60 1140 2004 0000 3502 7501 0722 mBankS.A.
Nazwa subkonta (tytuł przelewu): Zofia Suracka (240 – 364)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Nowa rada ds. osób niepełnosprawnych

Praktyki w Austrii dla dolnośląskich uczniów

Będzie bezpieczniej

KSON: Góry otwarte dla wszystkich

Współpraca z Huangshan

Jest szansa na miliony

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
378
Tak
79%
Nie
17%
Nie mam zdania
4%