MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Rodzinnie na festynie u księdza Steca

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 31 maja 2010, 14:15
Aktualizacja: 14:15
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Mimo kiepskiej pogody, przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Cieplicach zorganizowano wczoraj udany tradycyjny festyn rodzinny z okazji Święta Matki. Atrakcji nie zabrakło, a nad przebiegiem imprezy czuwał najlepszy konferansjer wśród samorządowców burmistrz Gryfowa Olgierd Poniźnik. Gospodarz miejsca ksiądz Józef Stec został wyniesiony wysięgnikiem prawie do nieba: na wysokość 25 metrów.

Niedzielne świętowanie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną w intencji matek, ojców, małżeństw i rodzin. Godzinę później krótkie przemówienie wygłosiła była minister w rządzie Jerzego Buzka Maria Smereczyńska. Mówiła o tym, jak ważny dla człowieka jest dom rodzinny. Przed kościołem zaprezentowała się w musztrze paradnej Gwardia Matki Bożej.

Olgierd Poniźnik zaprosił wszystkich chętnych do wzięcia udziału w już II Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. Nad przebiegiem rajdu czuwał Bolesław Osipik. Przejażdżka liczyła około 10 kilometrów. Jeśli ktoś przybył bez roweru, to mógł zagrać z arcymistrzem Pawłem Jaraczem z AZS Lublin w szachy. Chętnych nie brakowało. Odbyła się symultana: szachista grał jednocześnie z kilkoma osobami.

Na scenie jako pierwsza zaprezentowała się kapela góralska z Łącka. Około godziny 14:40 ksiądz Stec otworzył uroczyście festyn. Zaprosił na estradę także zaproszonych gości. Byli wśród nich m.in.: prezydent Marek Obrębalski, posłanki Marzena Machałek oraz Elżbieta Zakrzewska, poseł Marcin Zawiła, wspomniana już Maria Smereczyńska.

Każdy krótko przywitał się z licznie zebranymi parafianami. Tegoroczny festyn był szczególny, ponieważ mija 25 lat od kiedy ksiądz Józef Stec buduje społeczność parafii oraz świątynię. Wręczono podziękowania osobom, które czynnie zaangażowały się w organizację imprezy i pomagają na co dzień potrzebującym. Podziękowania w formie drewnianych tablic otrzymali także zaproszeni goście.

Długie kolejki ustawiały się stoisk, gdzie zorganizowano loterię fantową. Każdy los wygrywał. Prawie każdy, kto kupił kilka losów miał w swojej kolekcji plastik i kafelek z Polcoloritu z panoramą Cieplic z kościołem przy ul. PCK na pierwszym planie.

Na pierwszym piętrze Domu parafialnego każdy mógł obejrzeć wystawę fotografii „Rowerowe podróże po Europie” B. Osipika. Dzieci mogły poskakać na trampolinie, zagrać w gry, przejechać się wielbłądem lub pobawić się w miasteczku ruchu drogowego, które przygotowała Straż Miejska.

Atrakcją dla widzów i wyzwaniem dla księdza Józefa Steca było wyniesienie go w koszu strażackim na wysięgniku wozu na wysokość 25 metrów. Kapłan z tej wysokiej perspektywy oglądał Cieplice i teren festynu. Dobre humory popsuł jednak deszcz, którego – po raz pierwszy od kilku lat – nie udało się przepędzić. W czasie ulewy w kościele odbyły się koncerty. Na początek zagrał na organach ks. Łukasz Kutrowski. Następnie wystąpiła Szkolna Orkiestra Symfoniczna PSM I i II st. w Jeleniej Górze pod dyrekcją Sławomira Kupczaka. Słowo o muzyce wygłosiła Agnieszka Cel.

Atrakcją dla kibiców był mecz piłki nożnej. Naprzeciw siebie stanęły drużyny z II Komisariatu Policji w Cieplicach i Straży Granicznej. W tym roku wygrali pogranicznicy stosunkiem bramek 5:3. Festyn zakończyła uroczysta majówka oraz wieczornica muzyki i słów o ojczyźnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkania z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~Deszcz 31-05-2010 17:26
Gwardia Matki Bożej? A czy przybyła delegacja z zaprzyjaźnionego Tarnowa?
~toja 31-05-2010 21:11
Money! Money! Money!
~jerry 31-05-2010 21:29
Impreza w Ciemnogrodzie oto tytuł tego widowiska
~ 31-05-2010 22:04
ha ha ha dziady
rymcycymcy 31-05-2010 23:20
Czy można tam przyjść z konkubiną i stadkiem nieślubnych ? ;) ...tak tylko pytam (bez prowokacji) ...:)
~socjalista 1-06-2010 3:09
Widziałemtam naszego prezydenta ,zamiast iść na insoekcje wałów p.powodziowych ,to byłoby lepiej dla miesta .Aod dziś będzie padało,pewnie będzie prosił o "cut"
~ 1-06-2010 6:05
Za dużo w tym wszystkim upolitycznienia!. Wstyd! Tak to jest, jak polityka wchodzi do kościoła. Dlatego nie chce się tam nawet chodzić.
~ 1-06-2010 8:27
Czemu Swiato Matki organizowane jest przez Kosciol? a co z matkami, ktore sa ateistkami? albo innego wyznania? nie swietuja?
~diabelek 1-06-2010 11:34
widac, prezydent O. znowu sie wkręcił ... a może by tak sam cos zorganizowal ...
~mama12 1-06-2010 12:12
Niestety byłam tam z dzieckiem i tak naprawde to był dzien bogatej matki nawet na loteri nie było żadnych rzeczy dla dzieci ,wszędzie trzeba by ło czekać a poza tym płacić,żadnych konkurencji dla dzieci,odnosilo sie wrażenie ze ludzie przyszli odbić listę obecności a kafelki z loterii będą czekać na kolęde jako potwierdzenie obecności. Myślę ze majowka ze zwierzakami byla dużo ciekawsza.Był to pierwszy i ostatni raz. Pozdrawiam
~QWERTY 1-06-2010 13:39
Heca u Steca hahaha
~ciepliczankaz2 1-06-2010 21:40
NUDA .NUDA.KSIĄDZ sTEC NIECH SIĘ ZASTANOWI JAK PRZYCIĄGNĄĆ MŁODZIEŻ DO KOŚCIOŁA JAK TO ROBIŁ J.P.II A NIE BAWIĆ SIĘ W POLITYKE.NA JEGO IMPREZACH TO TYLKO /ŁADZIŃSKI,OBREBALSKI.,I BYLI WCE MINISTROWIE O KTÓRYCH NIKT NIC NIE WIE I ONI SAMI NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA/CZYŻBY W CIEPLICACH NIE BYŁO FAJNEGO KONFERANSJERA ŻE SIEGA PO PANA PONIŻNIAKA.ON NIECH SIĘ ZAJMIE GRYFOWEM,CHYBA ŻE PROBOSZCZ CHCE TO SWIĘTO ROBIĆ TYLKO/NIEUBLIŻAJĄC/WETERANOM,BO NIESTETY TYLKO ONI PRZYSZLI A MŁODZIEŻ.PROSZĘ KSIĘDZA PROSZĘ PRZESTAĆ BAWIĆ SIĘ W POLITYKĘ BO JESTEŚ APOSTOŁEM PANA JEZUSA A JEZYS NAUCZAŁ ZWYKŁYCH LUDZI A NIE MIESZAŁ SIĘ DO POLITYKI.wSZĘDZIE KSIĘDZA PEŁNO ALE NAJMNIEJ W PARAFII .PRACA Z MŁODZIEŻĄ TO POWINNO BYĆ PIORYTET KSIĘDZA BO TO NASZA PRZYSZŁOŚĆ.APEL PAPIEŻA J.P.II. NA STECA NIE DZIAŁA
~socjalista 2-06-2010 9:48
Poczekajcie paręlatek to będzie jak w Krakowie,czasmyśleć o swoich sprawach ,a czy przypadkiem pan Stec nie ma apetytu na pałacyk po PCKa?
~ 2-06-2010 13:44
duchowienstwo sie w Polsce panoszy-ale czyja to wina? kto do tego dopuszcza? wierni! tylko oni. Pozwoliliscie, to macie.
~telik 2-06-2010 23:02
Festyn był udany pogoda dopisała jedynie te kafelki które dominowały w loterii to jeden wielki nie wypał bo nie wiadomo co z nimi zrobić. Propozycją moją jest zwrot do kościoła aby wyremontował toaletę dla wiernych bo jest tam gorzej niż w miejskim szalecie, aż strach z dzieckiem wejść PRL.
~~ 2-06-2010 23:37
Na tego rodzaju imprezę nikt nie ma przymusu przychodzić, DOBROWOLNE!!! A jeżeli macie tyle złotych myśli to może sami byście je wdrażali bo z tego co się orientuje nie tylko ks. Stec i p. Ładzński są w to zaangażowani. Jak zwykle nic nie pasuje!
~ 3-06-2010 11:16
Klerus+polityka=fatalna kombinacja. Kto tego nie widzi jest zaslepiony religijnie. To tyle.
~ALEK 3-06-2010 11:56
DNO DNO DNO IMPREZA TYLKO KASA ZA DENNE KAFELKI
teessi 21-06-2010 19:46
Bardzo ciekawe zdjęcie nr 19. Wiernie oddaje obyczaje panujące w tej hierarchii. Mężczyzna stoi z pustymi rękami zamiast pomóc starszej kobiecie, która dźwiga ciężary.
teessi 21-06-2010 20:48
Zdjęcie nr 12. również bardzo interesujące, ten proboszcz ma dużo i świeczek i ogarków. Obok księdza reprezentacja wszystkich liczących się ugrupowań partyjnych: PO, SLD, SLD?/PO?, PiS. Tylko gdzie w tym wszystkim miejsce dla szeregowych "owieczek"?;-) Wolę już ten stary kościół, bez vipów i "włodarzy".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Koronnik już po operacji

Działka ważniejsza od zabytku?

Drastyczne billboardy

Jest gdzie chodzić – konkurs

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1194
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%