MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Rodzinne warsztaty mikołajkowe w muzeum

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 grudnia 2015, 7:54
Aktualizacja: 7:57
Autor: Manu
Fot. BM
W minioną niedzielę (6.12) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze uczyli, jak własnoręcznie wykonać świąteczne ozdoby. A dla każdego kto chciał spróbować swoich sił jako dekorator zorganizowano specjalne warsztaty ręcznego malowania bombek choinkowych.

– Nasze warsztaty to wspaniała okazja, by w wyjątkowy sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pod okiem instruktorów można było samodzielnie wykonać świąteczne ozdoby i prezenty. Nie zabrakło też okazji do rodzinnego majsterkowania – relacjonuje kierowniczka Działu Oświatowego Aneta Sikora-Firszt.

- Bombki choinkowe od lat stanowią jedne z najważniejszych. Są jednym z integralnych elementów pięknej tradycji zdobienia świątecznego drzewka, która choć wywodzi się z kultu pogańskiego, została zaadaptowana przez chrześcijaństwo – opowiada Aneta Sikora-Firszt. - Dekorować można na wiele sposobów, ale dopiero ozdoby wykonane ręcznie mają prawdziwy urok. W rękodziele jest zaklęty talent autora, czego nie da się powiedzieć o wyrobach będących taśmowym produktem z fabryk - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Swieta 7-12-2015 14:28
Przygotowanie do BOZEGO NARODZENIA, to nie malowanie bombek. Ozdoby choinkowe najlepiej robi się w domu z rodzicami czy rodzeństwem,wtedy jest prawdziwe zadowolenie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obrazy pędzlem pisane w ODK

Taniej za wodę i ścieki

Zagra "Bądź Ciszą"

Trwa "Davos" w Karpaczu

Wspaniały koncert na Inaugurację Września

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
597
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%