MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Rodzinne ściganie na rowerach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 maja 2017, 8:01
Aktualizacja: 19:08
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotnie przedpołudnie (13.05) przy parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu odbył się wyścig Góral 2017 organizowany przez Szkołę Podstawową Nr 3 oraz Uczniowski Klub Sportowy Kopernikus. W zawodach uczestniczyły całe rodziny – od dzieci po seniorów.

Rodzinna impreza tradycyjnie gromadzi nie tylko cieplicką społeczność, która stawia na aktywny tryb życia, ale coraz liczniej uczestniczą w niej uczniowie z pozostałych jeleniogórskich szkół i przedszkoli. VII edycja wyścigu w kolarstwie górskim to także impreza z uczestnikami spoza Jeleniej Góry, więc z każdym rokiem jej popularność jest coraz większa. - Cieszymy się, że jest to rodzina impreza, bo startują dzieci, mama, tato, a nawet dziadkowie - powiedziała dyrektorka Szkoły Podstawowej Nr 3. Każdy uczestnik miał okazję na zwycięstwo, bowiem spośród nich losowany był rower górski, kaski, wejściówki do term Cieplickich, do teatru i wiele innych.

Najmłodszym uczestnikiem zawodów był Bolesław Biernat, który miał niespełna 15 miesięcy. - Dostał taki malutki rowerek od dziadka i bardzo lubi na nim jeździć. Wszystko poprzez zabawę - przyznał Bolesław Biernat, tata juniora.

Impreza skutkowała kolejnym rekordem, bowiem w ubiegłym roku było 125 uczestników, a tym razem ponad 140. - Są przedstawiciele Szkół Podstawowych Nr 6, 10, 11, 15, a nawet pan z Janowic Wielkich z wnuczkiem oraz przedszkola: Okrąglaczek, Zaczarowany Parasol, MP 10 - wymieniała Renata Puluj, nauczycielka wychowania fizycznego SP 3, a także prezes UKS Kopernikus. - Warto brać udział, bo mamy piękne tereny, chociaż widoki powoli się psują, bo wokół place budowy - dodała Renata Puluj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Międzyszkolna lekkoatletyka w reżimie sanitarnym

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Trwa budowa atrakcji KPN

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kk 15-05-2017 11:36
Świetna impreza! Sp3 najlesza szkoła w mieście!
~ 15-05-2017 16:15
chyba się komuś parafię pomyliły😁
~Kk 16-05-2017 11:43
Super zawody!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Senator zachęca do głosowania na maszty

Siatkarki już z nagrodami

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
458
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%