MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Rodzinne ściganie na Łysej Górze

Wiadomości: Dziwiszów
Środa, 9 czerwca 2010, 7:38
Aktualizacja: 19:42
Autor: Michał Rażniewski
Fot. Michał Rażniewski
Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego i eliminacje do XV Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2010 odbyły się zgodnie z planem. Dzień upłynął pod znakiem pięknej pogody. Słońce przygrzewało już od dwóch dni, a więc trasa była w dużo lepszym stanie niż podczas Łysogórek rozegranych przed tygodniem.

W niedzielę na Łysą Górę przyjechali przede wszystkim kolarze z naszego regionu. Ale nie tylko. Pojawili się także przedstawiciele klubów amatorskich ze Śląska. Jak powiedzieli: „ podjechali na Łysą Górę po maratonie w Polanicy, bo to blisko przecież...”. Wystartowali więc na pętli wyścigowej w Górach Kaczawskich.

Niedzielne Familiy Cup - to świetna zabawa dla rodzin, dla których przewidziana jest w całej serii zawodów, specjalna klasyfikacja. Ale mogą startować oczywiście indywidualni zawodnicy. Cykl jest nie lada atrakcją dla bikerów bez licencji, bo posiada rangę mistrzostw Polski. Oprawa niedzielnych zawodów była na wysokim poziomie - zgodnie z regulaminem Family Cup. Podczas zawodów mierzone były czasy i międzyczasy dystansów. Konkurencja prowadzona była przez sędziów Polskiego Związku Kolarskiego.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Mieszko Kuczański, Piotr Piwnikiewicz (PK), Łukasz Trusiński, Grzegorz Borycki, Tomasz Durachta, Sławomir Pękala, Andrzej Hernik, Dominika Niemiec.

Cieszymy się z udanej imprezy i już teraz zapraszamy na następne zawody w czerwcu - drugie z kolei w tym roku cross-country "Łysa Góra - Dziwiszów".

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Powrót imprez rowerowych

Cieplickie place

Czyżby Andrzej Duda?

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
527
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%