MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rodzina z czwórką dzieci w matni długów

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 października 2014, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 18 października 2014, 8:34
Autor: Angela
Fot. Angela
Agnieszka Augustowska wraz z czwórką dzieci i mężem od siedmiu lat mieszka w jednym 23–metrowym pokoju, zajętym nielegalnie przy ul. Hoene – Wrońskiego w Jeleniej Górze. – Budynek jest socjalny, a Miasto nalicza nam czynsz jak za normalny lokal mieszkalny – mówi matka czwórki dzieci. – W ten sposób nigdy nie wyjdziemy z długów. Prosiliśmy o zmniejszenie czynszu oraz przyznanie większego lokalu socjalnego, ale odmówiono nam, bo mamy zadłużenie. Mąż je odpracowuje, ale ono wciąż narasta – dodaje jeleniogórzanka.

Obecnie rodzice 2-letniego Tomka, 6-letniego Kamila, 7-letniego Michała i 15-letniego Przemka mieszkają w lokalu o łącznej powierzchni 32 m kw. W tym jest wspólna kuchnia i toaleta na zewnątrz.
- Nasze problemy zaczęły się siedem lat temu – opowiada Agnieszka Augustowska, kiedy dostaliśmy eksmisję z wynajmowanego lokalu, za który płaciliśmy 1000 zł miesięcznie. Nie mieliśmy gdzie się podziać. Zostaliśmy na ulicy. Nielegalnie zajęliśmy pustostan w budynku Hoene – Wrońskiego. Nie mieliśmy wyboru. Były małe dzieci. Pomocy znikąd – opowiada kobieta.

- Kiedy zgłosiliśmy się do ZGL-u z prośbą o przyznanie nam tego lokalu, odmówiono nam. Mijały lata, przez które był nam naliczany czynsz za zwykły lokal mieszkalny, obecnie jest to stawka 8,30 zł za mkw., a przecież jest to budynek socjalny o obniżonym standardzie z toaletą i kuchnią na zewnątrz, bez łazienki. Budynek jest zakwalifikowany jako zasób socjalny miasta, w którym inni lokatorzy płacą około po 1,5 zł za metr kwadratowy – dodaje A. Augustowska.

Radny Krzysztof Kroczak, który pomaga lokatorce w odnalezieniu się w przepisach i biurokratycznej rzeczywistości dodaje, że w tym roku mąż Agnieszki Augustowskiej odpracowuje zadłużenie.

- Mógł podjąć lżejszą pracę, ale wybrał tą przy wykwaterowaniach, gdzie trzeba się nadźwigać, ale stawka jest tam znacznie większa czyli 12 zł, a nie 7 zł za godzinę – mówi radny. – Teraz potrzebna jest tylko dobra wola ze strony urzędu. Jeśli władze miasta nie zmniejszą czynszu do stawek lokalu socjalnego, ta rodzina nigdy nie wyjdzie z zadłużenia. Przez to, że nie ma ona tytułu prawnego do lokalu, nie może się starać ani o dodatki mieszkaniowe, ani o żadną inną formę wsparcia. Nie jest to rodzina patologiczna. To normalni ludzie, którzy popadli w kłopoty finansowe, dlatego trzeba im pomóc. Co z tego, że mąż pani Agnieszki odpracowuje dług, skoro zaległość narasta, bo nie mają za co płacić na bieżąco?– dodaje radny.

Agnieszka Augustowska dodaje, że po odpracowaniu długów jej mąż bierze prace dorywcze. – Kosi ludziom działki, pracuje w ogrodach do 20.00 – 21.00, a ja robię stroiki okolicznościowe i za to żyjemy – opowiada. - Teraz na przykład zrobiłam stroiki na groby, ale nie wiem czy uda mi się z nimi wyjść, by je sprzedać, bo mam małe dzieci w domu – dodaje.

Wiceprezydent Mirosława Dzika natomiast tłumaczy, że sprawa wygląda nieco inaczej niż ją przedstawia Agnieszka Augustowska, a drogę natychmiastowej pomocy rodzinie, zamyka prawo… i nie to nie miejskie, a ogólne.

- Przepisy ustawowe mówią jednoznacznie, że osoby, które nielegalnie zajmują lokal muszą płacić odszkodowanie w takiej, a nie innej wysokości i obowiązuje je kwalifikacja lokalu z okresu, w którym się do tego lokalu wprowadziły – wyjaśnia Mirosława Dzika. – Kiedy ta rodzina zajmowała lokal nielegalnie w budynku przy ul. Hoene – Wrońskiego, był to jeszcze zasób komunalny. Obecnie obydwa budynki o numerach 5 i 7 przy tej ulicy są w połowie socjalnymi, a w połowie komunalnymi. W budynku nr 5 sześć rodzin płaci czynsz komunalny, a 10 lokatorów – czynsz socjalny. W budynku nr 7 – ośmiu lokatorów ma lokale komunalne i ośmiu socjalne. Ta rodzina ma 35 procent zniżek w czynszu czyli miesięcznie naliczane jest jej ok. 260 zł. Największe koszty generuje liczba osób w rodzinie, za które naliczane są opłaty dodatkowe m.in. za śmieci, wodę, ścieki, itp. Ponadto ta rodzina przez lata w ogóle nie płaciła czynszu. W tym roku zaczęła odpracowywać dług, ale w dalszym ciągu jest to około 4 tys. zł. Co jednak najważniejsze, nie możemy tej rodzinie wynająć lokalu, w którym obecnie przebywa, bo jest on za mały. Złamalibyśmy prawo przyznając tak mały metraż na tak liczną rodzinę. Dlatego pisemnie poinformowaliśmy tę rodzinę, by złożyła aktualizację wniosku o przyznanie lokalu socjalnego, bo chcemy jej przydzielić takie mieszkanie, jak tylko będziemy mieli. Obecnie Miasto kupiło obiekt od Uniwersytetu Ekonomicznego , który będzie budynkiem socjalnym i chcemy jedno z tych mieszkań w pierwszej kolejności wynająć tej rodzinie. Będzie to pierwszy kwartał przyszłego roku – dodaje Mirosława Dzika.

Do sprawy wrócimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Mobilizacja przed II turą

Finał na lawecie

Komentarze (151) Dodaj komentarz

~ 17-10-2014 8:08
Zarypią ich odsetkami. Polska to pazerna macocha z mordą komornika. Dziki kraj w którym nawet jak umorzy im się całkowicie zadłużenie i odsetki, to będą musieli zapłacić od tego umorzenia podatek. Jak nie zapłacą to dorwie ich windykacja ze skarbówki i znów nie będą mieli na czynsz. prąd i życie. To co nam zgotowali zdrajcy z solidarności to piekło stepów Azji.
~ 17-10-2014 8:33
kretyńskie przepisy, a czy tej rodzinie pomagacie, nakładaniem kary ją rujnujecie o GŁUPOTO URZĘDNICZA
~hahahaha 17-10-2014 8:47
Przez lata ktoś nie płaci czynszu, ale za to "funduje" sobie kolejne dzieci... A ja pracuję od rana do wieczora i ledwo mi wystarcza na życie, bo spłacam kredyt mieszkaniowy, mam jedno dziecko. I teraz im trzeba dać mieszkanie... bo co? Bo się należy?
~czytelniczka4dzieci 17-10-2014 8:52
Gdzie jest pomoc dla rodzin przecież tyle się o tym mówi a przepisy - kto wie jak je złamać to żyje. dajcie Ludziom pracę za pensje warszawską min.4000zł to Ludzie będą gwizdać na pomoc urzędową
~1! 17-10-2014 8:57
Jak widać malkontenci mają się dobrze. Ciekawe, czy ktoś z Was ujadałby, gdyby ktoś z Waszej rodziny był na miejscu tej rodziny? Pewnie nie, więc skończcie z tymi wypocinami. Swoją drogą ciekawe jest to, że inni płacą 1,5 zł za metr kwadratowy, a oni muszą płacić 8,3 zł!? Poza tym Pani Dziko wszystko jest do zrobienia, a potrzebna jest tylko dobra wola urzędników, którym jej brakuje.
~Gość 17-10-2014 9:05
Do tych ---Joko---goosc--wy to jestescie popaprani to nie jest rodzinina patologiczna powiniscie sie cieszyc ze maja tyle dzieci w tych ciezkich czasach a Zawiła zrobil program duza rodzina i co ano nic gadal gadal czerwony sweterek i widac efekty ,zamiast pomuc tej rodzinieto sie ich krze bo co tam taki Zawila czy inni mu podobni gdzies maja ludzi pokroju tej rodziny ,dobrze ze wybory tuz tuz i zobzczymy jak sie co niektorzy prezyc beda zeby tej rodzinie pomuc a wy jelopy sami juestescie nierobami
~o... 17-10-2014 9:09
Komentarze na poziomie gimnazjalistów....przy czym dla nich to też jest obrazliwe
~luk 17-10-2014 9:15
Jak się nie ma dobrej pracy ,wykształcenia ,mieszkania to nie robi się hurtowo bachorów ,kombinując potem że państwo czyli podatnicy damy.....Co to jest ???oni tam kopulują jak króliki a my do cholery mamy za to płacić?Ja też mam dziecko ,jedno i jest mi ciężko......
~baśka 17-10-2014 9:16
Dzieci czyste i zadbane, uśmiechnięte, mama też spoko, dają sobie radę jak mogą, a wy wrzeszczycie, że dzieci narobili...wstyd! Sama mam czworo dzieci, wiem ile kosztuje duża rodzina, dajemy sobie radę, ale los jest przewrotny! Po to gadają o polityce prorodzinnej, aby na pastwę losu dzieci zostawiać...Matka urodziła, wychowuje, należy jej się pomoc, tak po ludzku...
~akku 17-10-2014 9:24
ale radni mają się dobrze....Taki dobrobyt mamy wybierając taką Dziką ,Papajów i innych karierowiczów...Jak wam pomoc dla biednych zamyka prawo to może nam wyborcom głosowanie na was zamykać będzie sumienie
~dodo 17-10-2014 9:25
Ludzie oczerniacie ta rodzinę a czy zwróci liście uwagę NATO co pisze w artykule ze to są normalnie ludzie,którzy radzą sobie jak mogą Pani Agnieszka robi stroiki a jej maz odrabia zadluzenie i dorabia na fuchah .Najpierw przeczytajcie dokladnie a potem piszcie. Rodzin takich jak Pani Agnieszka jest mnustwo w kolo nas tylko ze ta Pani jako pierwsza odwazyla się powiedzieć o tym wszystkim i glosno podziwia ja.
~Joko 17-10-2014 9:26
Gość jakbyś pomyślała nieco to dojdziesz do wniosków następujących: Nie mają prawa do lokalu więc nie mogą podpisać umowy o dostarczanie prądu! kradną energie elektryczną? Jak zajmują nielegalnie, to tak jakby kradli? Jak mogą zająć nielegalnie to może do ciebie się wprowadzą - w sumie czemu nie? Tak się składa iż prowadzę mały biznes i uwierz iż ludzie którzy stoją w ośrodkach pomocy (tzw. opieka) nie szukają pracy ba jak praca przyjdzie do nich to nie są zainteresowani bo im się nie opłaca. Chcesz przykład? Potrzebuje wykopać kilka metrów rowu dla kalkulacji 50m. Firma robiąca takie usługi na co dzień kasuje mnie 18*25=450 na gotowo ja nie dotykam. Teraz 2 bywalców "opieki" nie dotknie tematu za 500 najlepiej po 300 (razem 600). Wnioski wyciągnij sama
~dodo 17-10-2014 9:28
Ludzie oczerniacie ta rodzinę a czy zwróci liście uwagę NATO co pisze w artykule ze to są normalnie ludzie,którzy radzą sobie jak mogą Pani Agnieszka robi stroiki a jej maz odrabia zadluzenie i dorabia na fuchah .Najpierw przeczytajcie dokladnie a potem piszcie. Rodzin takich jak Pani Agnieszka jest mnustwo w kolo nas tylko ze ta Pani jako pierwsza odwazyla się powiedzieć o tym wszystkim i glosno podziwia ja.
~AJ 17-10-2014 9:31
Wszyscy możemy Im pomóc,np.kupując te stroiki nagrobne.
~ 17-10-2014 9:35
jestem tez rodzina wielodzietna i tez nie mam pomocy i musimy czekac na mieszkanie 10lat z urzedu miasta mimo tego ze pisalam prozby o przyspieszenie odp.nam ze nie ma lokali, jest taka prawda zerodziny wielodzietne sa same sobie i gdzie idziemy prosic o pomc to poprostu albo odmawiaja albo tlumacza sie prziepisami trzeba czasami byc czlowiekiem i sie zastanowic ze ty tez morzesz potrzebowc pomocy,rodziny wielodzietne toniepatologia zastanowcie sie co piszecie
~ja 17-10-2014 9:43
Chory,chory kraj!!!!!!
~duch 17-10-2014 9:48
gorszego bełkotu urzędniczego nie słyszałem a na radnego korczaka bym nie liczył bo chlopina nie ma pojęcia o przepisach bo j skąd po podstawowce a pozatym jest z jednej świty chyba że chodzi oto że wybory się zbliżają kiedyś został radnym za lampy teraz może za próbę pomocy i po raz kolejny na grzbietach biedaków
~ed 17-10-2014 9:54
śliczne dzieciaczki, należy im pomóc, niech się Complex i Wild przed wyborami zastanowią jaka jest ich misja i po co jest samorząd, czyli wspólnota mieszkańców. Doceńmy to że rodzina próbuje się "sama wyżywic", potrzebna jest tylko administracyjna pomoc żeby stanęli na nogi. jak nie staną to będziemy mieć ich na naszym garnuszku (podatnika). ludzie, więcej empatii, dzieci nie są winne tej sytuacji, chcą byc szczęśliwe, a kiedyś tę pomoc odpracują z korzyścią dla przyszłych emerytów (tych ujadających też), no chyba że długi i brak warunków wpędzą ich w patologię. co wolicie?
~ 17-10-2014 9:56
Tez fajnie by było mieć wiecej niż jedno dziecko ale trzeba umieć liczyć i pamietać że polska to wstrętny i podły kraj. Może by wysłać tę rodzine za granice gdzie są odpowiednie warunki socjalne i gdzie człowiek ma wartość a nie traktuje sie go przedmiotowo jak w polsce.
~jakitaki 17-10-2014 10:01
@~Joko jeśli firma robi to tak tanio, to czemu chcesz ludzi spod pośredniaka, czy mopsu?? rozumiem że martwisz się o nich i chcesz dać im zarobić... cooo? po 5 dych na łeb , bez kwitów... faktycznie jesteś dobroczyńca i łaskawca.
~ 17-10-2014 10:11
gdzie będzie można kupić ten stroik?
~Ryś z Klanu 17-10-2014 10:11
Mój sąsiad wyszedł z więzienia i dostał socjalne mieszkanie od ręki "bo mu się należało"!. Normalna rodzina i im się nie należy.proponuję Państwu Augustowskim opuścić zajmowany lokal i przeprowadzić się pod adres Pl.Ratuszowy 58.Większy metraż,ogrzewanie i ochrona.
~Zaraz... 17-10-2014 10:18
Problem zaczął się od eksmisji 7 lat temu, bo nie płacili. Pytanie brzmi - dlaczego nie płacili? I dlaczego przed tym niepłaceniem nie molestowali MOPS, UM i kogo tam jeszcze, że mają problem i zaraz przestaną płacić? Bo "jakoś to będzie"??? No to widać, czym się skończyło... Chłop niby porządny, odpracowuje itd., ale gdzie był, jak problem dopiero majaczył na horyzoncie? Zamiast zabezpieczyć rodzinę przed tragedią i wydeptywać ścieżki, zafundował sobie kolejne dziecko (albo i dzieci, bo 6-latek chyba już w kryzysie rodzinnym urodzony?). Rozwiązanie widzę jedno - niech UM zafunduje najmłodszemu darmowy żłobek, a mamusia albo do roboty, albo na full z tymi stroikami. Starsze dzieci już zerówkowo-szkolne, dadzą radę.
~Ryś z Klanu 17-10-2014 10:20
"bo chcemy jej przydzielić takie mieszkanie, jak tylko będziemy mieli." Pani Dzika, mogę wskazać Pani takie mieszkanie,jeśli nie wiecie,że takowe macie.
~pola20 17-10-2014 10:30
Odczepcie się od rodzin wielodzietnych...to ,że mają dzieci to ich sprawa,a tak na marginesie to śliczne i zadbane dzieci,a Państwo powinno im pomóc,bo tak jest w krajach cywilizowanych a nie rzucać kłody i narzucać opłaty jak za apartament....a urzędnicy mogą nagiąc przepisy,ale im się nie chce,bo i po co dla rodziny wielodzietnej.przecież nie dostaną w łapę!!!!Idą wybory i może,ktoś pomoże a tak się dużo mówi o pomocy rodzinom wielodzietnym....ale się tylko mówi...taka jest Polska!!!!!!!!!
~mm 17-10-2014 10:33
do entuzjastów wielodzietnych rodzin: jak się jest eksmitowanym, to się nie rodzi kolejnych "bezdomnych", bo nie zapewnia się im godziwych warunków. Myslenie nie szkodzi, a mogłoby pomóc starszej dwójce dzieciaków. Jasne, najlepiej narodzić a potem żądać: dajcie, przecież zaludniam Polskę. Nie chcę takiego zaludniania i nie, oni NIE będą pracować na moją emeryturę, jakby ktoś chciał użyc tego argumentu.
~? 17-10-2014 10:36
Pani Dzika wystarczy przydzielić mieszkanie przy ul. Wrocławskiej 32 od roku stoi puste i niszczeje, chyba że czeka na znajomka
~ka....ś 17-10-2014 10:46
ten jej chłop niech do roboty zapiepsza a nie jakieś prace dorywcze na działkach trawe kosi tyle ogłoszeń jest na budowe czy gdzieś indziej ale jak sie zalewa morde alkocholem to cięzko jest isc na 8 godzin do pracy a tak trawke zgoli grządke przekopie jabola strzeli i zadowolony złąmanego grosza dla nierobów niedam i tyle pozdrawiam
~wkuuuuuy 17-10-2014 10:49
Chcieliśta kapitalizmu to mata.Na was durnie,przyjdzie tez czas po mostem.
~zewnatury 17-10-2014 10:50
zwierzęta w okresie niedostatku mają mniej liczne potomstwo lub wcale a człowiek odwrotnie-im większa bida tym więcej dzieci.
~goosc 17-10-2014 10:57
Dzieci ładne i faktycznie ich szkoda. Ale szkoda tez ze rodzice głupi i bezmyślni bo myślą że jak narobili dzieci to wszyscy sie będą nad nimi litować
~cccc 17-10-2014 11:17
chory kraj
refleks 17-10-2014 11:18
jestem zdruzgotana wypowiedziami innych ludzi jestescie hamami nie ktorzy co piszecie ,ze narobili sobie bahorow a teraz prosza o pomoc. popierwsze to nie sa bahory tylko dzieci i maja ojca, ktory jakos stara sie zeby wszystkiemu podolac a was stac na mieszkanie i splacanie kredytu i piszecie do ubogich takie hamstwa. Byscie pomogli w jakis sposob ludziom a nie pisali glupoty bo podejrzewam kazda pomoc dla nich bedzie dobra
~barkam 17-10-2014 11:29
Pewnie dać im mieszkania zapomogi na żarcie na węgiel życ nie umierać,ja mam 2 dzieci kredyty i jeszcze wynajmuje mieszkanie od 10 lat bo nienalezy nam się ,i płace za wynajem 1000zł i musze sobie radzić i żźyjemy od 1 do 1 ,a darmozjadom wszystko się należy :)
~ 17-10-2014 11:30
A gdzie jest te ugrupowanie co ich były przywódca zawiał do brukseli a tyle obiecywał rodzinom wielodzietnym moze na wyborach trzeba bedzie im podziekować w odpowiedni sposób.
AnonimGall 17-10-2014 11:44
Dzieciom trzeba ZAWSZE pomagać! Nie mogą cierpieć za błędy i brak wyobraźni rodziców. Jak się takim ludziom nie pomoże wyjść z matni to patologia będzie tylko narastać. Cóż nie każdy jest bohaterem swojego domu...
~Ryś z Klanu 17-10-2014 11:45
I jak zwykle w takich sytuacjach dla wszystkich wylewających tutaj swoje wartości chrześcijańskie, przesyłam serdeczne ch.. Wam w d...!Kiedy Was nawiedzi powódź,spali wam się dom,stracicie pracę czy zachorujecie ja Wam na pewno nie pomogę ale chętnie udzielę Wam "konstruktywnej" rady .
~uzi 17-10-2014 11:46
Więcej dzieci trzeba było sobie narobić. Jak siano w głowie i ciurlać się chce, to między drzwi i kapciem :) Pan radny chętny do pomocy przy okazji wyborów, czy tak normalnie ma? Pozdrawiam wszystkich co tu zostają, ja spieprzam jak najdalej się da. Niedługo w Jeleniej będą same galerie i rodziny wielodzietne z problemami...
~zicosz 17-10-2014 11:48
O jeszcze więcej niech sobie pociech naklepią, bocian im przyniósł a teraz dać dać dać dać a gówno , do roboty.
~: 17-10-2014 11:48
Ci co pisali: "narobili bachorów" i oczekują litości, przypominam,że te właśnie "bachory" będą w przyszłości pracować na ich zakichaną emeryturę! Już mnie nie dziwi, że w tym katolickim kraju jest właśnie "takie" podejście do wielodzietności...
~Wanda.L 17-10-2014 12:12
Tak czytam wasze durnowate wpisy i nachodzi mnie jedna, jedyna refleksja. W tym kraju dobrze życzą innym tylko niewykształcone trepy, co to nawet kilku zdań logicznie i bez błędów nie napiszą. Im bardziej "katolicki" i prymitywniejszy, tym więcej ma pomysłów na innych. Poza swoją nędzą i bidą, którą epatuje całe otoczenie. Przykładów? Pełno, tylko się rozglądnijcie.
AnonimGall 17-10-2014 12:21
Zapomnijcie, że mieszkamy w "katolickim kraju"! W katolickim kraju nikomu nie przyszłoby do głowy pisać takie bluźnierstwa na dzieci. W katolickim kraju są dobrzy Samarytanie i zawsze znaleźliby sposób, że pomóc takiej rodzinie! ~Rysiu pozostań już na zawsze w klanie :(
~.............................. 17-10-2014 12:25
Dodam, że gdy ja "narobiłam sobie bachorów", to nasza sytuacja materialna była bardzo dobra, gdy już te "bachory" miałam, przyszedł kryzys, choroba.... i co? Utopić "bachory" bo mam ich czworo? Trochę szkoda, bo dobrze się uczą, najstarsze ma stypendium naukowe, pozostałe zdolne....no ale dużo nas i biedniej jest....i teraz powiecie mi, po co sobie narobiłam "bachorów"? A emeryturkę chcecie? Myślicie, że z nieba owa spadnie? A wasze składki leżą w magicznej sakiewce i czekają aż się zestarzejecie do swojej emeryturki? :D
~konsternacja 17-10-2014 12:36
"Były małe dzieci. Pomocy znikąd"... Zaraz, zaraz, mam rozumieć, że fakt posiadania dzieci zobowiązuje społeczeństwo do finansowania takiej rodziny? Niestety trzeba myśleć i dbać o swój byt. Ale jak się nie chce... Argument "emerytury" jest śmieszny. Chcesz dobrze żyć? To i musisz dobrze pracować. Z głową na karku.
~ 17-10-2014 12:43
Lepiej niech społeczeństwo pomaga dzieciom, to tańsze niż utrzymanie w więzieniach bandytów, na jakich mogą wyrosnąć!
~negus 17-10-2014 12:52
to niech Pańcia za biurka ruszy dupę a nie wzbrania się przepisami, kolejny urzędnik nie powinien jego zajmować, a gdzie ludzkie podejście, bezludzkie urzędasy
~ 17-10-2014 13:01
ale ich synow do wojska powolają by bronily ojczyzny ktora ich gnebi
~xxx 17-10-2014 13:09
Owszem, szkoda dzieci. Ale nikt normalny wiedząc, że nie jest w dobrej sytuacji finansowej nie robi sobie 4 dzieci. Są wyjątki od reguły- zawsze może się zdarzyć jakaś choroba i pogorszenie się warunków materialnych. Nie ulega wątpliwości, że pomoc się w takich sytuacjach należy. Ale w tym przypadku wychodzi na to, że ci Państwo wiedzieli, że są długi i jest coraz ciężej, a dzieci kolejne robili. Gdzie tu odpowiedzialność? Cóż, szkoda to przyznać, ale jest niewielka szansa na to, że te dzieci będą kiedyś "normalnie" pracować na czyjeś emerytury, dużo bardziej prawdopodobne jest, że będą na "garnuszku państwa".
~o.dyr. 17-10-2014 13:10
Zwłaszcza młode dziewczyny powinny przeczytać ten artykuł ku przestrodze.
~ 17-10-2014 13:21
A ja mam jedno pytanie. Czemu Przemek pracując w Jelenia Plast z normalną umową zrezygnował z pracy.(parę lat temu) Po co? Bo chciał być biznesmenem więc ma za swoje. Przyroda jak się nie słucha znajomych normalnych ludzi każdy z jego zmiany odradzał mu kurczak nie porzucaj pracy Każdy jest kowalem swego losu Pozdrawiam
~Agucha 17-10-2014 14:00
Witam Postanowilam się oddawać do Państwa gdyż ten artykol pojawili się nie dla tego,ze potrzebuje od Państwa pomocy ale dlatego ze potrzebuje pomocy ze strony Rządu z mieszkaniem dlatego chciala bym zdementowac pewne komentarze taki jak ze ciąg niemy prąd na lewo to bzdura gdyż mamy podpisana umowę z Tauronem za zgoda ZGKIM,mój maz nie jest żadnym pijakiem a eksmisje mamy dlatego ze zaraz po wejściu nie legalnie na mieszkanie zglosilam ten fakt i normalnie placilam za czynsz póki byli niski a teraz nie jestem w stanie.Co do budowlanki to jeśli byliby ktoś chętny przyjąć męża na przy uczenie to z checiom pójdzie.A tak jeszcze jedna rzecz tyczaca się kolegi mojego męża to chcieliśmy spróbować cos na swoja rękę ale się nie udali i byli to 8 lat temu
~pomysłnasiebie 17-10-2014 14:12
Jakie ci ludzie mieli plany w stosunku do siebie i swojej rodziny??? - Siedem lat temu zostaliśmy bez mieszkania, więc zrobiliśmy sobie jeszcze dwójkę dzieci!!!
~trr 17-10-2014 14:24
ale na internet to macie:)a mieszkanie z jakiej paki wam sie należy????bo postawa roszczeniowa???jak wam sie nalezy jak i innym ale najlepiej bachorów naklepac i na pande pozniej od panstwa!! media zwołac i biadolic jak to strasznie jest.....
~ 17-10-2014 14:47
hmmm...ręce opadają zawiśc ludzka nie zna granic ....
~xxx 17-10-2014 15:12
Napiszcie lepiej co się dzisiaj stało, że tyle straży pożarnej z cieplic w stronę centrum jechało a nie na głównej jakaś patologia co się bzyka jak chomiki a nie ma na ich utrzymanie... Nieroby
~junak 17-10-2014 15:16
a to Polska własnie!!!!!
~//// 17-10-2014 15:52
Super,że jakiś radny się zajął tą rodziną,może i z podstawówką,ale jakoś radni po 5 fakultetach mają to głęboko w d...e.
~(---) 17-10-2014 16:10
Po co piszecie o emeryturach? Nikt ich nie dozyje. A tak w ogole to w tych czasach jest ciezko,gdy sie ma problemy to sie mysli,a nie rodzi dzieci,zeby miec pozniej wymowke,aby nie podjac pracy. Ja tez bylam w trudnej sytuacji,ale gdy tylko moje dziecko skonczylo 2 latka zaczelam szukac pracy tak dlugo,az sie udalo. Pozniej zlozylam wniosek o mieszkanie do remontu. Pragnelam wtedy miec drugie dziecko,ale wiedzialam,ze musze najpierw zapewnic byt dziecku,ktore juz bylo. Teraz splacam kredyt,ktory wzielam na remont,ale mam prace,mieszkanie,10 letnie dziecko i upragnione drugie w drodze:) Prawda jest taka,ze teraz duzo jest takich rodzin,ktore mysla,ze jak beda miec duzo dzieci to panstwo bedzie im pomagac i ich utrzymywac. Tylko,ze uczciwie pracujacy placa podatki na takie rodziny.
~ 17-10-2014 16:23
Ktoś zamieszczając ten artykul, miał zapewne cel szczytny, a okazało się , ze dla polowy z nas stal sie okazja do poniżania i wytykania palcami. Tacy właśnie jesteśmy, polska znieczulica. Przynajmniej kilku osobom i rodzinom należny życzyć, przynajmniej jednego dnia pobytu w takich warunkach. Znam ta panią, prowadza dzieciaczki do szkoły, zawsze czyste i zadbane, widać, ze rodzinie brakuje ubranek dla dzieci, kochani może zorganizujmy, cos dla tej rodziny. Macie jakiś pomysł. Może jakaś zbiórka.
~(---) 17-10-2014 16:54
Nie sa jedyna rodzina,ktora zyje w takich warunkach. Przez 8 lat mieszkalam w z mama i siostra w 1pokoju,bez lazienki,cieplej wody i wspolna toaleta na korytarzu. I tez moja mama placila wiekszy czynsz za nielegalne zajecie mieszkania. Ale nikt nie czekal,az ktos da. Mama pracowala,a my male zostawalysmy w domu,nie bylo wymowki,ze dzieci male. Wystarczy odrobina checi,zeby zmienic swoje zycie,a nie tylko narzekac i szukac wymowek. W obecnej sytuacji tez nie mam super wygod. Brak przedpokoju,lazienki,cieplej wody,toaleta na polpietrze,a czynsz tez mam wysoki. Ale staram sie o wszystko sama,a nie robie z siebie ofiary. Trzeba sie wziac za prace,a nie dziecmi tlumaczyc. Inni tez maja male dzieci,a mimo to pracuja na siebie i dzieci. A 15 latka raczej nie trzeba ptowadzac do szkoly.
~a 17-10-2014 17:08
Każdy ma taki los na jaki zasłużył oni chcieli taki więc mają
~szyperł 17-10-2014 17:09
a rydzyk się zachwycał o jaka pjękna rodzina 9-cioro dzieci
~Agucha 17-10-2014 17:10
Większość z was ma jaka kolejek pomoc od rodziny a my nie stery jesteśmy zdani sami na siebie i sami sobie rad zimy.My nie chcemy od was pieniędzy my tylko krzyczymy o pomoc z mieszkaniem nie tylko dla nas ale i rodzin w podobnej sytuacji.
~ 17-10-2014 17:28
Tak, najlepiej zabrać dzieci. Dać na wychowanie rodzinie zastępczej i wtedy znajdą się pieniądze. Rodzina zastępcza dostanie po 1500 zł na każde dziecko czyli 6000/miesięcznie plus na rachunki za te dzieci. I to z waszych podatków egoiści. Podziwiam matkę tych dzieci. Przykro mi że w Jeleniej Górze tyle nienawiści dla drugiego. Każdemu z nas może podwinąć się nóżka i co wtedy? Nie można mieć pretensji do matki o istnienie dzieci, skoro w Polsce nawet antykoncepcja jest bardzo droga (dla porównania w cywilizowanych krajach bezpłatna)
~ 17-10-2014 17:47
Brzydzę się Polakami którzy piszą te ohydne komentarze. Pani Agnieszko, niech mąż zarobi tylko na bilety lotnicze choćby do Anglii i uciekajcie stąd, tutaj zawsze będziecie szykanowani. Wystarczy, że UK będzie pracował tylko Pani mąż choćby w budowlance, a będziecie mieli od Państwa płącony czynsz i zasiłki dla dzieci, póki się nie usamodzielnią. Tamten kraj nie obróci się do was plecami, a tutaj nie ma przyszłości ani dla Pani a tym bardziej dla dzieci. Tutaj państwo się pozbędzie problemu, a tam będziecie godnie żyć. Fałszywi ludzie, jak można być dla drugiego wrogiem nawet nie znając ludzi!
~postronny 17-10-2014 17:52
Pomijając rodzinę, czwarte zdjęcie pokazuje budynek przy Wrońskiego! Podobne baraki są na Lwóweckiej czy na Powstańców Śląskich, a czy ktoś widział tamte budynki? Porównanie tamte są ocieplone a elewacja nowa. Dodatkowo teraz na Lwóweckiej ZGKiM romontuje korytarze, a tu nawet palcem nie kiwneli od kąd budynki stoją (co jedynie dach polożyli i zrobili rynny tak że nadal ciekną.) A z tego co widziałem to ojciec tych dzeci wyremontował pół korytarza sam z mteriałów które miał. A ZGKiM ma to gdzieś i jest zadowolony, że ma ladny korytarz w tym budynku. Co wy na to ?
~stroiki 17-10-2014 17:55
Proszę podać numer tel badz kontakt chętnie kupię kilka stroików by pomóc tej rodzinie . a całemu towarzystwu krytykującemu to ja napisze DO ROBOTY a nie na jelonce oceniacie biednych ludzi.
~Agucha 17-10-2014 18:04
Dziękuje ludziom którzy starają się podtrzymać nas na duchu w brew wszystkiemu co o nas pisza.Nie jesteśmy patologia tak jak myślą jesteśmy ludźmi normalnymi dla których najważniejsze są dzieci bo gdyby nie one to mogli byśmy mieszkać dalej w tej ruinie nie prosząc nasz Rząd o pomoc ale nasze skarby są najważniejsze i dlatego to robimy i gdyby nie Pan Radny nie odważyli byśmy się na ten krok.Ale wiemy,ze jest to czlowiek,który jest na wlasciwym miejscu i nie opuści nas nawet po przegranej w wyborach będzie nam nadal pomagali na tyle ile będzie wstanie.
~ 17-10-2014 18:04
To jest prawda że urzędowe bariery ciężko przełamać ale dla rodzin wielodzietnych to w ogóle wydębić jakąkolwiek pomoc to już graniczy z cudem bo wszyscy myślą ze jak dużo dzieci to znaczy patologia a nikt nie zada sobie trudu jak naprawdę jest .W naszym kraju ludzie w pewnym tzn.po 40 roku życia są na przegranej pozycji ,bo żeby dostać pracę to najlepiej trzeba mieć 20 lat co najmniej 10 lat stażu i być blondynką z nogami po samą szyje.:) a urzędasy boją się o swoje stołki i po prostu nie wzrusza ich bieda i krzywda dzieci.szczerze życzę tej rodzinie żeby dostała większy lokal i normalną pracę
~Agucha 17-10-2014 18:51
Osoby ,które chcialy by zakupić stroiki zaprasza na ul.Wrońskiego to są baraki po prawej stronie ulicy w dniach od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 14.00 do 17.00.Proszę pytać o Agnieszkę ,która wykonuje dekoracje wejście od podwórka.
~7 17-10-2014 18:54
Wiekszosc z tych co tak komentują po prostu nie wiedza o czym pisza. Szkoda slow na nich... Tez mi i mojej rodzinie jest bardzo ciężko, problemów ze zdrowiem nie przeskoczymy... A w Urzedach tylko klody pod nogi, dobrze ze WY pani Ago macie pomocna dlon... Pozdrawiwm
~zdegustowany 17-10-2014 18:57
Panstwo jest od tego zeby pomagac takim rodzinom wielodzietnym bez gadania !!!! ta kobieta powinna siedziec w domu i wychowywac te dzieci a nasze Panstwo zapewniac jej wszystkie godne warunki do zycia !!! koniec i kropka !! tu niema co komentowac !! sobie politycy od mordy niech odejma a rodzinom takim daja !!!
~sasiadka 17-10-2014 19:11
wiele osob zrobilo by madrzej .usunac .zabic .wyrzucic do smieci.uklon dla rodziny ktora potrafi zyc jak normalna rodzina .dzieci sa .zdrowe a P Agnieszka walcz o cos co jej sie nalezy .chce tylko godnego zycia .a jej sprawa dlogu niech was nieboli .zresztom 4 tys .to nie dlog .miasto wrecz powinno ten dlog umozyc .wynika z tego ze ktos klamie piszac ze od 7 lat nieplaca . . 4 tys to jakies max 1 rok .
~o 17-10-2014 19:21
wlasnie .baraki ktos napisal.za baraki takie oplaty .nikt niezaowazyl 4 tysiace dlogu .!? czyli rodzina placila za mieszkanie .bo ta kwota jest smieszna .brawo tempaki .PAgnieszko brawo niech Pani walczy bo sie nalezzy .niedac sie zmyc .do telewizji prosze to podac .szybko mieszkanie dsdza.wstydzili by sie pisac ze jest dlog .bo jest napewno nie za 7 lat . przykladna pomoc to umozyc i dac mieszkanie by dzieci mogly godnie zyc .zycze pomyslnego konca sprawy
~to tylko ja 17-10-2014 19:32
szkoda tej rodziny,ale jak sie nie myśli i ich przyszłości to właśnie tak jest.Ja kocham dzieci i chciałam mieć wiecej niz mam ale pomyślałam o ich przyszłości i o tymI czy mnie stac na kolejne. I zrezygnowałam z kolejnego potomka.
~magda d 17-10-2014 19:36
Powiem wam tylko tyle ze patrzycie sie na swoje dupy macie cieplo w dupe co zjesc. A Agnieszka jest osoba uczciwa!!!!nieznaz nie oceniaj!!!!najlepiej napisac do roboty! Postaw sie w jej sytuacji . zobacz jak wyglada prawdziwe zycie!!!!!!!!!!!!!!!!! d...le!!!!!! Kobieta ma naprawde ciezka sytuacje!!!!! Ale oczywiscie po co komus pomoc jak mozna go palcami na ulicy wytykac!!!!!! Taka jest prawda !!!! Martwi sie o dzieci i chce dla nich jak najlepiej.
~Ala 17-10-2014 19:47
Śliczne dzieci Trzeba im pomóc. Komentarze okropne, ludzie nie macie szacunku dla drugiego człowieka.
~ga 17-10-2014 20:06
szkoda dzieci
~!!! 17-10-2014 20:13
Pani Agnieszko trzymam kciuki za Was. Dziwi mnie że pan Kroczak dopiero teraz pomaga czyżby WYBORY . Wstyd dla rządzących Jelenią Górą że matka musi błagać paniczów o łaskę .A komentujący i ubliżający dzieciom stuknijcie się jak można . To nie są żadne bachory to są dzieci !!! Wstyd panie Prezydencie i reszto świty co dzieje się za waszych rządów. A pan panie Kroczak nie udawaj Janosika bo był czas kiedy mógł pan pomagać a teraz to chcesz pan sobie pomóc a jak dostaniesz się panie radny do koryta to znowu zapomnisz o biedocie !!!!!!!!!!
mdaogbdoas 17-10-2014 20:31
Ta Kobieta nie chce hu.... Wie jakich pieniedzy !!!! Zeby zaraz poleciec i przepic!!!!! Ona chce dobra dla swoich dzieci!!!!!!! Chodzi jej o warunki mieszkalne . Staje na na glowie zeby zapewnic dziecia wszystko a wy tutaj takie glupoty piszecie.... Zastanowcie sie zanim zaczniecie kogos palcami wytykac i smiac sie prosto w twarz!!!!!! Ma naprawde ciezka sytuacje!!! Łatwo jest nam osadzac ludzi ktorych nie znamy. Ja sie z ta pania wychowywalam tyle lat na jednym osedlu i nie moge powiedziec o nij zlego slowa. Poprostu mi szkoda ciebie Agus ze ludzie ktorzy maja cieplo w dupe maja co zjesc o nic sie nie musza martwic takie bzdety pisza o twojej rodzinie.
~ 17-10-2014 20:41
Zwyczajnie trzeba pomóc tej rodzinie, administracja Jeleniej Góry, to dawno powinna zrobić. Zwłaszcza,że tam jest 4 dzieci!!! Ludzie biedni zawsze będą ,a miarą cywilizacji i etyki jest pomagać potrzebującemu, a nie wyzywać go od nierobów. w innym przypadku kiedy np. jesteśmy śmiertelnie chorzy lekarz też mógłby powiedzieć mam to gdzieś lecz się sam... - Jak można wyzywać dzieci od nierobów???? Lepiej pomóc tej rodzinie ,niż lądować kasę w tępe rozrywki lub w nadęte elity tego kraju.
~Bezdomny 17-10-2014 20:46
A kto tej Agnieszce pisze komentarze?Przecież ona nie potrafi pisać na kompie.
~ja 17-10-2014 20:48
Znam takich co oszukują mps udają przy wizycie pracownika z mopsu a jak wychodzi to się śmieją ze znowu się udało i dostaną pieniądze i węgiel
~Agucha 17-10-2014 20:59
Jeśli chodzi o Pana Radnego to zaczął pomagać nam tak późno gdyż poznaliśmy się przypadkowo przez moją sąsiadkę a znamy się od miesiąca i to co on zrobił tak w krótkim czasie jest cudem.Powiem szczerze,że jemu nie zależy na rozgłosie bo jest to człowiek taki sam jak my i jeśli trzeba to pomoże każdemu jeśli będzie w stanie a nie tylko przed wyborami.Daję własne słowo
~Dr Watson 17-10-2014 21:26
To że żyję w kraju "katolickim" przeszło mi już dawno. To że żyję w kraju chamów, palantów skur...ów wiem od jakiegoś już czasu. Dotyczy to te wszystkie mierne wywłoki, które swoim "szlacheckim rozumowaniem" pomiatają tu ludźmi, którzy nie do końca są winni sytuacji w jakiej się znaleźli. Niech więc wbiją sobie w te swoje zakute łby, że te dzieci w przyszłości będą pracować na ich emerytury. Więc im mniej dzieci w tym ciemnogrodzie, tym mniejsze szanse na ich emerytury. Obojętność i "niemoc" (przykład Pani v-ce prezydent i jej niedowładnych urzędasów), pokazuje dobitnie jak powinni się zachować wyborcy w listopadzie.
~szuger53 17-10-2014 21:30
ci co u nas ustalają prawo,taki magister czy profesor prawa ,to d...le do potęgi,do wariatkowa ich.
~Krzysztof Kroczak 17-10-2014 21:38
AD Wpisu z godz.20:13 Jeżeli miałbym zapomnieć o Tych Ludziach, to tak, jakbym miał wyrzec się samego siebie ! Sam pochodzę jak to ktoś ujął z "biedoty" Komunalne mieszkanie przy ul Warszawskiej -32m z ubikacją na podwórzu to jest moje "bogactwo", którego dorobiłem się przy jak to ktoś nazwał " korycie" Rozumiem Tych Ludzi, ponieważ sam jestem jednym z Nich.Sprawa Tych Państwa trafiła do mnie w ostatnim czasie.Mając tak mało czasu do tzw.wyborów", za zgodą Pani Agnieszki i Jej Męża sytuacja Tych Państwa została upubliczniona, aby nie zaginęła w przepastnych szufladach Urzędu Miasta. Więcej informacji o moich działaniach w sprawie tej Rodziny mogę podać telefonicznie. Mój nr. tel 696-787-267 mogę oddzwonić aby nie narażać zainteresowanych na koszty połączenia .Proszę dzwonić w godz. 8-24
~ja 17-10-2014 21:48
znam kogos kto moze im dac domek
~,,,, 17-10-2014 22:10
do wpisu z godz.21:48 .......... kto to taki ?
~ 17-10-2014 22:18
Pani Agnieszko, proszę się nie przejmować nieżyczliwymi osobami. Z naszych podatków władze korzystają często w taki sposób, że nikt nie powinien mieć pretensji, gdyby raczej pomogłyby takim rodzinom jak Wasza. Ma Pani ładne i zdrowe dzieci, życzę aby były w przyszłości wsparciem dla swoich rodziców i nawzajem dla siebie. To jest pewniejsze niż wychowane jedno dziecko, które dostaje wszystko, na co ma ochotę.
~oko 17-10-2014 22:54
Tak wyglada polityka pro rodzinna i karta duzej rodziny w naszym miescie! W czym problem aby przyznac im ten nędzny lokal i w ten sposób zalegalizować pobyt i zmniejszyc czynsz?Wystarczy spojrzeć ludzikim a nie urzędniczym okiem na problem
~sb 17-10-2014 23:28
Ludzie, wstydźcie się za takie komentarze... Jak można oceniać kogoś kogo się nie zna? .. ze niby mąż pije? Facet haruje jak tylko może, żeby rodzina miała co do garnka włożyć...jak można takie przykre i bezpodstawne argumenty używać... Akurat miałam okazję poznać ich i jest to bardzo porządna, pracowita i kochająca się rodzina. Przykre jest to, że ludzi o tak dobrych sercach spotykają takie przykre rzeczy... Te długi to biorą się własnie z tego, że trafiają na oszustów i krętaczy, którzy żerują na bezbronnych ludziach, którzy chcą tylko zarobić na chleb... Więc wsadźcie sobie te żałosne obrażające ich komentarze w "buty" Ci ludzie potrzebują wsparcia a nie załamania psychicznego...
~ 17-10-2014 23:30
Antykoncepcja kosztuje 7zl za m-c,ale po co brac,najlepiej naklepac sobie dzieci i liczyc na panstwo. Jak byscie chcieli to znalezlibyscie prace. Wyobrazcie sobie,ze istnieja przedszkola i zlobki. Cieszcie sie z tego co macie,bo wiekszosc osob chcialaby siedziec w domu na d.... i czekac,az panstwo pomoze. Troche odpowiedzialnosci dzieci bocian nie przynosi. Mniej alkoholu,oszczednosc na ineternecie,a bedzie na czynsz,ktory przy takim metrarzu nie jest duzy. Dzieci macie zdrowe na lekarstwa nie musicie wydawac
~eh polacy.... 17-10-2014 23:52
Znam te rodzine, i to porządni ludzie! Nie piją ! Kochaja sie. Nie proszą tutaj o pieniadze na chleb, nie żebrają o pieniądze. Pan P. pracuje, odrabia zadlużenie. Zyli sobie w tej małej klitce nie wadząc nikomu. A proszą tylko o dach nad głową dla dzieci, bo to one sa najważniejsze. Jest wiele patologicznych rodzin, ktore ostatnie pieniadze wydaja na alkohol i nie dbają o dzieci. W takich patologicznych dzieci są zaniedbywane i trafiaja do Opieki Społecznej. Ale w tej rodzinie nie ma to miejsca!! Kiedyś w latach 80-tych i wczesniej państwo rozdawało mieszkania młodym rodzinom, a teraz jeśli nie stać Cie na kredyt, to pod MOST!!! Pan radny zapewne ma wieksze biuro niz Oni mieszkanie..Państwo buduje sobie nowe budynki do urzedowania, a ludziom każą płacić za takie nory...
~Gość 18-10-2014 0:11
do Joko czlowieku zamknij te paszcze dziadu bo jak bym cie dorwal za te twoje gadanie to mordy w lustrze bys nie poznal co ci gnoju ta rodzina winna ,ty patrz dziadzie ze ty jestes wzodem na zdrowym organizmie tego miasta siedzisz dziadu i buczysz ,sam kradniesz co popadnie i kombinujesz a ci ludzie sa najmniej tu winni tu sytem ich kara czytaj lajzo ze zrozumieniem bo pewno masz jakies tam wyksztalcenie a ciec jestes i tyle
~Krzysztof Kroczak 18-10-2014 1:08
AD komentarza z 23:52 wyjaśniam ze: jako radny, nie mam własnego biura.Korzystam tak jak pozostali radni,wyłącznie z sali, która służy do pracy komisji Rady Miejskiej.Ponadto moim " biurem, " jest każde miejsce w którym to, spotykam się z mieszkańcami. W tym konkretnym przypadku, z Panią Agnieszką, po raz pierwszy spotkałem się, na ulicy Hoene- Wrońskiego. Jednocześnie wyjaśniam że radny ma obowiązek utrzymywania stałej więzi z mieszkańcami - wynika to z Ustawy o samorządzie gminnym Art.23, natomiast nie jest zobligowany do posiadania własnego biura.Dodam na koniec, że bardzo zależy mi na tym, żeby być z mieszkańcami tam, gdzie Oni żyją, ponieważ w ten sposób mogę wnikliwie spojrzeć na sprawy które wnoszą.
~ 18-10-2014 7:35
A gdzie pomocna dlon kosciola ? Na pomoc finansowa jest gluchy i slepy. Tam biznes ma jedenokierunkowy ruch. Kosciol kocha dzieci gdy ida do chrztu, komunii i z piatka w kieszonce by dac dna tace. Reszta okraszona modlitwa o lepszy byt.
~jezuita 18-10-2014 7:52
..."pomocy znikąd"... więc zajęli mieszkanie! Niestety nikt im nie pomógł. A teraz urzędasy obiecują?! Nadzieja umiera ostatnia! Sam mam niewiele, ale te cztery tysiące mógłby im ktoś sprezentować. A może wspomniani urzędasy pomogą do marca 2015 jak obiecują, bo to przecież okres wyborów...
~eh polacy 18-10-2014 8:27
Panie Krzysztofie Kroczak. Przepraszam , nie chciałam urazić. To tak dla przykładu podane i nic osobiście do Pana nie mam. Chodzi mi generalnie o Rzad i Państwo. Sami wiemy jak jest i w jakich luksusach plawia się pracownicy budżetowi. I oby więcej takich którzy chcą pomoc a nie okraść!
~Rozum 18-10-2014 8:50
Jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to takie właśnie wstawia komentarze - ta Rodzina nie prosi o pomoc bo nie ma na życie - ta Rodzina prosi o LOKAL MIESZKALNY w którym będą podstawowe warunki mieszkaniowe dla 6-cio osobowej Rodziny w rozsądnej cenie a nie "kosmicznej", w tej chwili czynsze komunalne w JG są tak wyśrubowane, że niestety mało kogo na mieszkanie stać - ten kto je ustalał chyba nie zna realiów płacowych w naszym mieście
~ 18-10-2014 9:15
Wedle procedury rodzina powinna otrzymać lokal, napiszcie do mediów regionalnych albo ogólnopolskich. Rodzina, to podstawowa komórka czasem wymaga wsparcia od strony Państwa i tyle w temacie. A komentarze tych co siedzą w ciepełku, pewnie szczeniaków i dresiarzy niezadowolonych z życia i wrogich życiu. Bo ,że ktoś ma więcej dzieci niż statystycznie, to nie jest wykroczenie, życie nie może być wykroczeniem i to trzeba urzędnikom utożsamiać. Zajadłe komentarze pochodzą z głów ludzkich ka...lii. Jak znam życie, na nich też przyjdzie pora jaki,s rak lub coś innego wylew czy inaczej podwinie się noga i koniunktura pójdzie w siną dal w raz z hardą młodością. życie najlepiej weryfikuje pychę!!!
~siwa32633 18-10-2014 11:18
Witam ja tez z mila checia kupie wieniec tylko gdzie.Takie rodziny jak ta trzeba wspierac a nie dolowac i nie wazne ile maja dzieci to nasze panstwo jest za to podpowiedzialne ,i kazdego z nas moze spotkac taka sama sytuacja wiec nie obwiniajmy ta czy inna rodzine za ich problemy a pomozmy im z nich wyjsc ,a ppanie i panowie za biurka dupy ruszcie ,a nie ze jak czlowiek idzie do mopsu po pomoc to mu sie rozklada rece i mowi przykro nam,po czym spokojnie kawke pija.
~CZWÓRKA??? 18-10-2014 11:22
Z jaką czwórką dzieci? Ta pani ma jeszcze jedno z innym a ten pan(ksywa Kurczak) jeszcze dwoje z innymi paniami i chyba jeszcze nie powiedział ostatniego słowa,więc należy im przydzielić willę!!! 0
~pikuś 18-10-2014 11:29
Jak się nie ma gdzie mieszkać to się nie robi dzieci!
~Agucha 18-10-2014 11:36
Powiem wprost nie kazdemu sie zycie ulozy tak jak by chcial i chyba ma prawo ulozyc sobie zycie na nowo a co do dzieci to sa nasze nawet te z naszych zwiazkow poprzednich choc nie ma ich z nami sa w naszych sercach i co komu do tego jak wygladalo nasze zycie kiedys liczy sie to co teraz jest .Co do kupienia stroikow to zapraszam do kontaktu z Panem Radnym Krzysztofem na 2 stronie komentarzy jest podany jego numer telefonu.
~Agucha 18-10-2014 11:48
A tak na marginesie do Panow z Plastikow jesli jestescie tak dobrze poinformowani o naszym zyciu prywatnym i macie czelnosc pisac o takich sprawach to miejcie sie odwage chociasz przedstawic bo oczerniac kolezanke i kolege z bylej pracy to macie odwage
~Agucha 18-10-2014 12:23
A tak na marginesie do Panow z Plastikow jesli jestescie tak dobrze poinformowani o naszym zyciu prywatnym i macie czelnosc pisac o takich sprawach to miejcie sie odwage chociasz przedstawic bo oczerniac kolezanke i kolege z bylej pracy to macie odwage
~ 18-10-2014 12:26
chociaż pisze się przez ż
~Agucha 18-10-2014 12:35
Poprawiasz moje bledy ale bojsz sie przedstawic nie przejmuj sie bo ja wiem kim jestes tylko bym chciala aby inni sie dowiedzieli
~ 18-10-2014 12:37
Nie pisze się bojsz tylko boisz,ale to nie ja się boję
~Agucha 18-10-2014 12:49
Nie mam czego czlowieku i zostaw nasza rodzine i zajmij sie swoja zegnam
~Rozum 18-10-2014 13:23
Pani Agnieszko - jedna rada - proszę nie odpowiadać na chamskie komentarze bo to tylko nakręca wodę na młyn, a to czy ktoś pisze poprawnie czy nie to raczej nie ma tu znaczenia
~Ja 18-10-2014 13:25
Proponują aby Pan radny pomógł w odpracowaniu długu skoro tak solidaryzuje się z rodziną. A głowie rodziny proponuję śledzić oferty pracy na stronie internetowej PUP. Obecnie jest tam oferta pracy za 2700 z wykształceniem podstawowym, brak wymagań co do umiejętności, jedna zmiana. Będzie więcej pieniędzy w budżecie domowym i może starczyć na spłatę zadłużenia w ratach.
~anonim 1234 18-10-2014 13:40
Znam tą rodzine obydwoje nie wiedzą jak praca wygląda tylko na panstwie zerują nie roby !!!! On ojciec dzieci i co nie pracuje. Tylko odrabia czynsz a ona lesery prawdziwe i tylko żalą sie jak im źle nie dobrze do pracy sie wescie
~anonimABC 18-10-2014 13:42
Znam tą rodzine obydwoje nie wiedzą jak praca wygląda tylko na panstwie zerują nie roby !!!! On ojciec dzieci i co nie pracuje. Tylko odrabia czynsz a ona lesery prawdziwe i tylko żalą sie jak im źle nie dobrze do pracy sie wescie
~gluś 18-10-2014 14:39
przykre czy nikt nie myśli o dzieciach, które mogą czytać te komentarze które tak potępiają ich rodziców, rodzina wielodzietna to nie zawsze rodzina patologiczna
~&&& 18-10-2014 18:50
Ale biedni bo się robić nie chce i jeszcze parcie na szkło mają . Do roboty na 3 zmiany i po kłopocie !!!
~anonim1 18-10-2014 19:36
To patologia z bękartami......i proszę nie usuwać moich wpisów, bo nikogo one nie obrażają i są poprawnie formułowane!!! A że piszę bękarty...??? zajrzyjcie w słownik...dzieci pozamałżeńskie i co to obraźliwe?????
~dziunia 18-10-2014 20:54
Sorry w tej bajce ktora opowiedzialas nie do konca jest prawda i zbyt barwnie opislas swoja rodzine i sytuacje materialna.Obie wiemy ze prawda jest inna i znamy powody bezrobocia twojego meza!Nie oczekuj,ze caly swiat bedzie sie nad toba litowal i jak zawsze bedzie ci spadala manna z nieba!Czas najwyzszy wziasc zycie w swoje rece i ponosic za nie odpowiedzialnosc!!!!!!!!!!!Wezcie sie do pracy.
~ 18-10-2014 21:20
Widzę, że "winami" rodziców skazujecie dzieci na życie na marginesie. Nawet krzty empatii nie ma w was? Przed każdym jest wolny wybór - albo nasze podatki idą kwołowe policzki i wykwintne wina przy których toczą się rynsztokowe dyskusje albo na poprawę losu biednych dzieci. Wybierajcie, to czas wyborów ;/
~ 19-10-2014 12:14
ooooo:) usunieto ostatni wpis???o wyludzaniu pieniedzy w internecie
~ 19-10-2014 13:15
biznes można było rozkręcić i pracować na 3 zmiany inni też mają długi i pracują. Nie licząc wam ale na dzień dzisiejszy byście mieli razem około 4 tyś zł miesięcznie lub więcej, Trzeba było dalej u nas pracować przez WOJKAT a Przemek był zatrudniony przez firmę JP Ale po co bo komornik na pensji i za darmo się nie będzie pracować lepiej na czarno trawę kosić i od ludzi z JP precz bo chcieli wszyscy żeby dalej pracował a nie porzucał prace prowadząc własny biznes można samemu ustalić ruchome godziny pracy tym że pracowaliście na 3 zm a nie teraz mieszkanie chcecie ja też chcę ale płacę kredyt za mieszkanie i mi nikt nie dał Najbardziej żal mi dzieci Pozdrawiam
~ 19-10-2014 13:17
To nie jest oczernianie lecz gorzka prawda
~Ja 19-10-2014 19:19
To nie komentujący skazują dzieci na życia na marginesie. N takie życie skazują je ich rodzie. Uważam, że każdy jest kowalem własnego losu. Ja mam jedno dziecko, gdyż mam świadomość, że na drugie mnie nie stać. Wraz z mężem pracujemy i spłacamy kredyt mieszkaniowy, aby zapewnić rodzinie dach nad głową. Jak miasto ma do rozdawnictwa mieszkania to też z chęcią skorzystam. Jeżeli chodzi o dzieci to faktycznie ich szkoda, lecz dorastając w tym środowisku w życiu dorosłym będą powielać wzorce zaczerpnięte od rodziców i na pewni nie będą pracować na moją emeryturę, w wręcz będą korzystać z moich podatków korzystając z zasiłków z pomocy społecznej
~Zobacz 21-10-2014 4:50
Zobacz a później komentuj. Tylko uważnie słuchaj o czym mowa. http://www.tvp.pl/opole/aktualnosci/spoleczne/rodzina-wielodzietna-potrzebuje-pomocy/13944513
~Marian K 22-10-2014 12:20
Czy ktos w Tym miescie zauwazyl choc to ze Ta Banda Zbojow Z ZGM znowu podniosla Ceny w Komunalnych Mieszkaniach. Co na to Radni ?????
~inkognito 23-10-2014 16:36
o to jest pytanie tylko by się wzieli do roboty a nie żebrali pieniądze od państwa to jest nie prawdo podobne jak można być taką pijawką jak oni pierw się ustawia życie a potem się robi dzieci co one mają powiedzieć jak dorosną i zostaną z długami nie przemyślanymi przez rodziców tylko szkoda tych dzieci
~do Agucha 23-10-2014 21:06
Proszę napisać jaki nr buta ma 2 latek i ogólnie jaki rozmiar ubrań nosi ... bo mamy sporo rzeczy po naszym bobasie... skontaktujemy się wówczas przez Pana Krzysztofa... pozdrawiam!!!
~/Ancia/ 23-10-2014 21:59
to się w głowie nie mieści co wy piszecie nikomu się nie przelewa ale jak jest taka sytuacja jak u P. Agnieszki to trzeba pomóc.Nikt wam nie karze sypać setkami o parę groszy nie zbiedniejecie a im pomoże. Nawet ubrania na pewno każdy z Was coś ma,po co wyrzucać do śmieci jak mogą się przydać tej rodzinie. Jesteśmy Polakami to wspierajmy się!!!
~Agucha 24-10-2014 6:57
Dziekuje slicznie za dobre slowa otuchy i za chec pomocy .Co do rozmiarowki najmniejszego Tomaszka to rozmiar jego ubranek jest 96 cm,a rozmiar bucika ,ktorego obecnie nosi to 25 ( tak pisze na buciku). Jeszcze raz bardzo dziekuje w imieniu mojm i mojch dzieci.
~ola 26-10-2014 9:45
jest pelno pustostanow na ul Paderewskiego tyle lat stoi puste pod nr 34 nik sie tym nie interesuje moze dla znajomkow szykuja dlaczego ludzia nie daja trzeba zmienic ta obecna wladze maja w nosie biednych ludzi czas najwyszy na zmiane wladz w jeleniej gorze dbaja tylko o siebie po co maja dac biednym lepiej sprzedac zmienic wladze i to jak najszybciej
~bycia 26-10-2014 19:39
Ta Agucha pewnie żadnej szkoły nie skończyła, czytając jej komentarze. W każdym są karygodne błędy ortograficzne. Ani szkoły, ani chęci do pracy, tylko narobić dzieci i liczyć na Państwo. Masakra!
~DO AGUCHA 26-10-2014 21:17
Jesteś taką kłamcą że się w głowie nie mieści chodzisz rozpowiadasz że opieka ci nie daje ani grosza a tu się okazuje że dostajesz od nich ponad 800 zł .To z jakiej racji jak jeszcze dorabiasz ty tymi stroikami chłop trawy kosi komputery ludziom naprawia i jeszcze nie wiadomo co i opieka ci tyle kasy daje .Ja bym złamanego grosza ci nie dała .Jesteś zakłamana i tyle ile jest osób co są w gorszej sytuacji ale swój honor a ty .............. szkoda tylko tych dzieciaczków.Sama jestem matką i wiem co to znaczy nie miec co do garnka włożyć ale nie zrobiła bym z siebie takiej biedoty jak ty.Jeszcze się spotkamy na ulicy to powiem ci to samo prosto w oczy .
~ 27-10-2014 10:39
Pani Agucho! Dzieci mi szkoda, bo sa niewinne. Ale Pani mi nie szkoda. Jakos nie. Kazdy (prawie) jest kowalem wlasnego losu.Tylko czekac, az nastepne dziecko sie urodzi!
~ocetto 27-10-2014 17:57
Podczas, gdy w krajach zachodnich po ulicach ganiają się muzułmany z chuligaństwem, a państwo ich jeszcze po dupach głaszcze i troszczy się, aby nie za wielu z kałachem zabijało, dostają mieszkania, rodzinne i wykształcenie w szkołach z obiadkiem i wszelkimi wygodami, to NASZE POLSKIE RODZINY, normalni pracowici ludzie zostają zepchnięte na margines, patologię się z nich robi, bo urzędasy nie dają sobie rady z popiep**** przez siebie wymyślonymi przepisami! Jak robicie z Polski jakąś cygańską Rumunię, to może oddajcie władzę komuś, kto ma lepszą głowę do rządzenia?! Kiedyś to była taka Katarzyna czy inny Fryc.
~ 28-10-2014 9:36
Zgadzam sie , ze to chory kraj. W Niemczech dostaliby pomoc socjalna i 186Euro na dziecko, Na pewno by im wystarczylo. A ci EGOISCI, ktorzy wypisuja bzdury na temat wielodzietnej rodziny powinni sie wstydzic!!! Pomoc nalezy sie przede wszystkim dzieciom. Wszystkie dzieci sa nasze!!!
~ 28-10-2014 14:35
Nie pisz dobrze na Niemcy, bo otrzymasz tu ciegi. polacy lubia miec zle. To ich przeznaczenie i hobby od zaborow. Tam nigdy nie bedzie lepiej. A przeciez jak tu sami pisza- sa kowalami ich losow. Wybieraja politykow sami. I tak maja. Lubia duzo narzekac, a malo dzialac. Gdyby nawet wyzej wymienione operacje za darmo im robili, tez by narzekali. Moja operacja tego typu (kregi szyjne, dyskopatia), ktora zostala przeprowadzoona w Niemczech byla za darmo i bez zarzutu. Na drugi dzien do domku, za tydzien do pracy. Ale w Polsce jeszcze daleko do tego.Ale jak to mowicie: kowalem losu polskiego jestescie wy, Rodacy!
~ 28-10-2014 17:02
I bardzo dobrze Vikusiu,że ci Aguchy nie szkoda. Bo robienie sobie dobrze czyimś kosztem ( no bo żałowanie nic nie kosztuje, ale tak slodko niektorym pod sercem się robi,że mogą kogoś żałować) to takie łatwe.Warto natomiast uzmysłowić sobie, że nie każdy jest np. lekarskim potomkiem,dla którego branie swego losu w swoje(???) ręce i bycie kowalem swego losu jest takie proste.Z artykułu i wypowiedzi (chyba) znajomych rodziny wynika ,że ludzie ci próbowali mieć lepiej. Nie wyszło im,bo w tym kraju bez układów ani rusz. A że chory kraj, to prawda.A taki zawdzięczamy min. vikusiowym przodkom...I dlatego też gwoli przyzwoitości ,potomkowie ofiarodawców wolności,ktorzy s... z tego kraju , lepiej żeby na tematy krajowe nie wypowiadali się.
~ocetto 29-10-2014 2:11
"A że chory kraj, to prawda.A taki zawdzięczamy min. vikusiowym przodkom"...chory kraj i twój chory wpis. Ile to jeszcze lat, a może wieków będziesz zawdzięczał czyimkolwiek przodkom???! Bredzisz. Za PRLu było już lepiej.
~ 30-10-2014 23:42
Kraj chory,to prawda!Ale nawet tutaj nikt nie jest z góry skazany na biedę.Jesteście młodzi,zdrowi - pracujcie.Przecież dzieci nie są przeszkodą w podjęciu pracy.Dzieci są najlepszą motywacją.Pracujcie,żeby dzieci były szczęśliwe i dumne z rodziców.Powodzenia i dużo szczęścia życzę.
~ 31-10-2014 8:51
Tusk i Obama spotkali Pana Boga. Są ciekawi jak będzie wyglądała przyszłość. - Za ile lat w USA będzie kryzys ekonomiczny? – pyta Obama. - Za 20 lat. - To już nie za mojej kadencji - stwierdza Obama. - Kiedy w Polsce będzie dobrobyt? - pyta Tusk. - A to już nie za mojej kadencji - odpowiada Pan Bóg.
~ale 5-11-2014 17:33
Od siedmiu lat rodzina ma problemy. Pan Kroczak pomaga rodzinie, więc mam pytanie czy pomaga właśnie w trakcie trwania kampanii samorządowej, czy pomagał wcześniej. Jeśli wcześniej to dlaczego dopiero teraz temat wypłynął? Będąc Radnym ostatniej kadencji nie zna pan przepisów, które przytacza pani Dzika? To wstyd. Nie jestem zwolennikiem pani Dzikiej, ale z przykrością stwierdzam, że takie właśnie są "p...ne" przepisy. Generalnie temat można nagłaśniać, ale niestety nie powinno tam być nazwiska żadnego Radnego, bo każdy kto się otarł o samorząd ma obowiązek znać przepisy dot. mieszkaniówki. Oceniam: NIEUDOLNA KAMPANIA.
~~ala2 5-11-2014 18:58
A czy Ty "~ale" umiesz czytać ze zrozumieniem? (teraz w pierwszych klasach podstawówki tego uczą!) Po 1.) Pan kroczak nie miał być podany w tym wywiadzie jego nazwisko miało pozostać tajemnicą. Po 2.) On pomaga tej rodzinie od 1,5 mc odkąd pokazał się artykuł. Po 3.) rodzina pani Agnieszki nie prosi o pieniądze ni o rzeczy, tylko o legalizację miejsca zamieszkania bo od 7 lat nie ma meldunku stałego i przydziału do mieszkania. A przepisy mówią inaczej. Więc sam/a poczytaj przepisy a potem komentuj w ten sposób. Co do kampanii to p. Kroczak jej nie potrzebuje, a jeśli wygra to gwarantuję że wiele się zmieni. Nie znam osobiście człowieka lecz wiele dobrego o nim słyszałem, mimo co o nim mówi prasa.
~z 6-11-2014 23:18
Ja miałem podobną sytuację, też nielegalnie zająłem z żoną lokal mieszkalny na barakach przy ul. Powst. Śl. W latach powojennych mieszkali tam c...nie. Płaciliśmy 3-krotny czynsz., a wezwania o opuszczenie lokalu wrzucałem do pieca. W pierwszej kolejności wywalczyłem zameldowanie na stałe, a po kilku latach przydział na zamieszkały lokal. Wtedy zmniejszyli mi czynsz. Z korytarza do lokalu doprowadziłem wodę oraz odgrodziłem kuchnię i wykonałem łazienkę podłączając odpływ do rynny. W tym też czasie mając książeczkę mieszkaniową oczekiwałem na mieszkanie z Urzędu Miasta. Trwało to długo, ale w końcu otrzymałem mieszkanie komunalne.
~topaz 8-11-2014 1:36
W takich sytuacjach, do rozpatrzenia sprawy, potrzebny jest człowiek, taki zwykły człowiek z głową na karku i sercem, ktoś kto potrafi zrozumieć innych. Ktoś kto chociaż raz w życiu otarł się problemy dnia codziennego, ktoś kto miał lub ma dzieci. Niestety pani prezydent to zespół paragrafów, zakazów i nakazów i wypatrywanie łamania prawa ! Ale tylko jak to dotyczy innych, bo sam urząd wbrew ustawie o ochronie praw lokatorów, w tym roku podniósł stawki czynszu o 65 % a mógł tylko 10 %. I tutaj pani prezydent już nie widzi problemu. Chociaż właśnie to rodzi problemy i nie tylko w tej rodzinie ! Sąd Administracyjny już stwierdził, że uchwała na podstawie włodarze tego miasta okradają mieszkańców, jest be ! Ale aby się coś zmieniło, to trzeba pozbyć się obecnych rządzących miastem
~ 11-11-2014 16:06
jak mozna sie reprodukowac nie majac na podstawowe oplaty,z drugiej strony prawo aborcyjne zmusza wiele kobioet do macierzynstwa,silny wyjedzie i jest w stanie regulowac a slaby musi na sile .Jezeli kaza rodzic na sile to powinni zapewnic i mieszkanie i reszte. A gdzie KOSCIOL Pan Stec ma duzo pomieszcen przy koscielnych byloby im i cieplo i dobrze.
~bezdomny 11-11-2014 16:10
6 lat staram sie o socjal dosc w 2015 nie wejde to koniec niema co dalej tak życ jedno miejsce mniej dzięki takim talentom z lokalowego decyzje podjąłem
~exxxx 9-02-2015 13:30
WITAJCIE Niech to co piszę teraz będzie przestrogą zanim podacie im pomocna dłoń... Pani Agnieszko nie znamy się i nigdy nie poznamy. Wiem że tkwisz w chorym małżeństwie i biedzie które zgotował Ci Przemysław A. Domyślam się ze czasami płaczesz i złościsz się przez te los jaki macie teraz. Nie mniej jednak chce przestrzec tych wszystkich ludzi którzy będą się nad wami litować.Powód - jest oczywisty nie doceni On tego, i nawet wasi Przyjaciele M i B nazwiska nie podam nic tu nie pomogą. Przemek nie weźmie się do żadnej pracy legalnej bo unika płacenia alimentów na poprzednie dzieci nawet jego matka go chroni ....kłamiąc że syn już tu nie mieszka albo że nie wie gdzie jest.... Poza tym widać go interesuje komputerek telefonik i fajeczki i czasem jakieś piwo...
~zyx 24-03-2015 19:30
Powiem tak ze ja nie placz z powodu malzenstwa z Przemkiem bo jesteśmy szczęśliwi w malzenstwie a co do przeszlosci to bylo minelo.A tak poza. tym ja nikogo nie pproszę o pieniadze bo mamy jak mamy ale dajemy rade tak wiec proszę o nie pisanie glupot bo ja tylko proszę o godne warunki mieszkaniowe bo 8 lat w takich warunkach to chyba dlugo
~swiss 16-06-2015 9:41
Dobra dobra wszyscy wiedzą że jest ten niedomylec kompletnym nieudacznikiem... a jego mamusia zamiast odciąć go od pępowiny tylko was pogrąża... nie zdziwią sie ludzie jak będziecie żebrać o lodówkę pralkę, czy o łazienkę albo o mieszkanie--- w telewizji bo już nie raz w radiu to robiliście i te wyłudzenia a fuj!!!!!-- znamy te numery. Ku przestrodze do roboty!!!!! Bo nikt wam nie uwierzy zbyt głośno w okolicy o was!!!!
~123 27-07-2015 11:27
Powiem w prost Przemek nie jest żadnym nieudacznikiem a jeśli go tak dobrze znasz to zapraszam osobiście na rozmowę z chęcią z tobą porozmawiam,co do ogłoszeń w radiu to oczywiście było tak ale to nie dla nas była ta pralka czy lodówka bo mam na to świadków,co do teściowej to najpierw dowiedz się dokładnie a potem pisz i ciekawe na której to dzielnicy jest tak o nas głośno czyżby na Wrońskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mina na Zabobrzu

Porównaj ceny z Jelonką.com

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
18
Tak
56%
Nie
39%
Nie wiem
6%