MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Rodzina w szpitalu po zatruciu czadem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 3 listopada 2010, 10:04
Aktualizacja: 10:05
Autor: KMP
Policjanci podczas interwencji w jednym z jeleniogórskich mieszkań przy ulicy Mickiewicza stwierdzili, że najprawdopodobniej jego lokatorzy mogli zatruć się tlenkiem węgla. W mieszkaniu przebywali rodzice i dwójka dzieci. Wszyscy trafili do szpitala.

Wczoraj przed godz. 23 policjanci z polecenia dyżurnego pojechali do jednego z jeleniogórskich mieszkań w reakcji na zgłoszenie, że lokatorzy mogli ulec zaczadzeniu.
W środku funkcjonariusze zastali 38-letniego mężczyznę. Powiedział, że podczas oglądania telewizji dziwnie się poczuł i zasnął. Obudził go płacz pięcioletniego syna. Kiedy się ocknął, zobaczył, że jego żona zasłabła w łazience, a w mieszkaniu była mgła.

Mężczyzna pootwierał wszystkie okna. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i pogotowie gazowe, a sami sprawdzili zawory kuchenki gazowej oraz licznik. W mieszkaniu nie wyczuli gazu. Z rozmowy z mężczyzną wynikało, że w łazience zaślepiony był szyb wentylacyjny, gdyż wydobywał się z niego dziwny zapach. Pracownik gazowni nie stwierdził wycieku gazu, ale jego urządzenie pomiarowe wykazało obecność czadu.

W efekcie cała czwórka została przewieziona do szpitala na obserwację. W mieszkaniu zostanie przeprowadzony przegląd szybów wentylacyjnych, a pracownik gazowni zdemontował licznik . Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów . Nie należy zatykać również kratek wentylacyjnych, w celu zaoszczędzenia ciepła. Pamiętajmy ! Czad to cichy zabójca. Nie ma smaku , barwy ani zapachu. Nie „szczypie” w oczy ani w gardle. Najczęstszą przyczyną zatruć czadem jest wadliwa instalacja grzewcza – przypomina podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Zerwany dach w Komarnie

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ja...kiśktoś 3-11-2010 13:17
A ty półgłówku "śmieszku" też się w dzieciństwie czadem podtrułeś? Bo wtedy grozi niedotlenienie mózgu i tak się człowiek zachowuje, jak ty - całkiem durnowato. I bardzo nudzi się w życiu, bo go nigdzie w szkole i pracy już nie chcą.
~TX 3-11-2010 13:23
Szkoda, że reagują dopiero jak coś się stanie. Jak dzwoniliśmy na straż bo było widać dym w mieszkaniu, to dopiero za 3 telefonem raczyli ruszyć dupy. Przyjechali i stwierdzili, że w mieszkaniu nie można przebywać.
~pimpuś 3-11-2010 18:52
współczuje rodzinie;( i dobrze ze nic im sie nie stało! i szkoda ze robimy sie bardziej wyczuleni np na wentylacje dopiero po nagłosnieniu jakiegos nieszczescia;p szybkiego powrotu do zdrówka!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Uwaga na oszustów – podają się za funkcjonariusza CBŚP

Zatrzymania za wyłudzenia VAT – u

7–latek w nocy błąkał się po mieście

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
200
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%