MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Rodzina

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 11 października 2018, 0:02
Aktualizacja: Piątek, 12 października 2018, 12:04
Autor: TS: KKW SLD Lewica Razem
Fot. KKW SLD Lewica Razem
Szczęśliwe miasto to takie, które aktywnie wspiera i buduje warunki dla rodzin mieszkających, pracujących oraz wychowujących dzieci w jego granicach. Miasto wspierające rodzinę to także miasto silne bezpieczeństwem socjalnym swoich mieszkańców.

Aktywne wspieranie bezpieczeństwa i rozwoju rodzin zamieszkujących Jelenią Górę powinno skupić się na kilku elementach. Po pierwsze stworzenie w naszym mieście programu uwzględniającego budowanie mieszkań komunalnych oraz socjalnych. Tanie mieszkania pod wynajem powinny być dla władz miasta priorytetem na przyszłą pięcioletnią kadencję.

Jeśli chcemy zachęcić rodziny do osiedlania się w granicach miasta warto wyjść naprzeciw ich problemom. Te znajdują się na każdej płaszczyźnie, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsca w żłobkach oraz przedszkolach. Celem sprawnie zarządzanego miasta powinno być zapewnienie miejsca dla wszystkich dzieci. To jednak stanowić może dobry początek polityki ukierunkowanej na rodzinę. Wspieranie dzietności w okresie niżu demograficznego powinno być skutecznie realizowane nie tylko na szczeblu ogólnokrajowych, ale także i lokalnym. Jeśli udało się to w innych miastach uda się także i u nas. Dlatego chcemy ustanowić program wspierający rodziny noworodków urodzonych w naszych Jeleniogórskich rodzinach. Program 1000+ dla niemowlaka to jednorazowo wypłacana kwota, która może wesprzeć młodych rodziców na samym początku rodzicielstwa i odciążyć przynajmniej w pewnym stopniu domowe budżety. W końcu odciążeniem powinno być także ustanowienie zwolnienia podatkowego dla tych rodzin, które postanowią osiedlić się i zakupią dom lub mieszkanie w Jeleniej Górze.

Ostatnim elementem jest wprowadzenie bezpłatnej komunikacji dla młodzieży szkolnej oraz seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia. Pamiętajmy także, że członkami naszych rodzin są nie tylko osoby młode, ale właśnie seniorzy o których także nie możemy zapominać. Najwyższy czas by przyszła Rada Miasta zadbała o wprowadzenie w Jeleniej Górze Karty Seniora. Zawartość Karty oferowałaby przede wszystkim zniżki na wydarzenia kulturalne oraz promocje w miejscach często odwiedzanych przez osoby starsze.
Jelenią Górę możemy zmienić razem zagłosuj 21 października na KKW SLD Lewica Razem

Zdrowie

Ekologia i polityka czystego powietrza

Sfinansowano z KKW SLD Lewica Razem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wsparcie od nauczycieli

Trwa budowa punktu widokowego

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Mobilizacja przed II turą

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2226
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%