MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Robili ciepłociąg, zniszczyli drogę rowerową

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 1 czerwca 2012, 6:31
Aktualizacja: Sobota, 2 czerwca 2012, 10:25
Autor: Angela
Fot. Adrian Cichecki
Cykliści alarmują, że część drogi rowerowej od ul. Karola Miarki do ul. Zaułek w Jeleniej Górze, wybudowanej trzy lata temu, w ostatnim czasie została zdewastowana i nie ma po niej śladu. – Tak marnuje się pieniądze podatników – grzmią rowerzyści. –Droga zostanie odbudowana tuż po zakończeniu inwestycji – uspokaja dyrekcja zarządu dróg.

Ścieżka rowerowa została odebrana przez cyklistów 29 października 2009 roku. Była to inwestycja, która łącznie pochłonęła 244 tys. zł, które zostały wyłożone z budżetu miasta. Dotyczyła dostosowania do potrzeb rowerzystów istniejących ciągów komunikacyjnych od ulicy Sobieskiego przez Zaułek, kładkę na rzece Kamiennej, Kasprowicza do Karola Miarki. Ścieżka dla cyklistów łączyła się z chodnikiem rowerowo-pieszym przy ulicy Kasprowicza.

- Od kilku dni część tej drogi rowerowe nie istnieje. Nie ma po niej śladu. Została doszczętnie rozkopana i pozostawiona. Jak można tak marnować pieniądze podatników. Najpierw się coś robi, później niszczy. Gdzie tu jest jakaś logika? – pyta oburzony pan Adam z Jeleniej Góry, rowerzysta.

Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze tłumaczy, że miasto wydało zgodę na poprowadzenie przez ścieżkę rowerową inwestycji doprowadzenia ciepłociągu, bo nie miało innego wyboru.

- Początkowo inwestor chciał poprowadzić ciepłociąg przez tereny prywatnych firm, ale ich właściciele się na to nie zgodzili. Ciepłociąg ma być doprowadzony do budynków mieszkalnych przy ul. Sobieskiego i będzie służył wielu mieszkańcom. Nie mieliśmy wyboru, musieliśmy iść na kompromis. Zastrzegliśmy jednak, że tuż po zakończonych pracach ciepłownia ma przywrócić ścieżkę do pierwotnego stanu. Niebawem więc ta droga rowerowa zostanie odbudowana – uspokaja Jerzy Bigus.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak na Pielgrzymy

Toyota Nowakowski przejmuje Grabarów – nowy salon już otwarty!

Na roboczo o partnerstwie

Komentarze (26) Dodaj komentarz

~wąż 1-06-2012 7:07
Kółko rolnicze kogo wy zatrudniacie pijaków samych.Jak krzywo połozyli asfalt
~ 1-06-2012 8:05
jak zwykle - niedlugo , a moze jakis konkretny termin , bo w planach powinien byc zaznaczony termin rozpoczecia i zakonczenia inwestycji
~Obywatel 1-06-2012 10:26
Ale nie rozumiem czego oni chcą, bo ja na żadnym ze zdjęć nie widzę by gdzieś nie było asfaltu lub studzienki wystawały ponad ścieżkę. Może pomyliło im się to z inną ściechą ;) Niektóre odcinki ulic wyglądają w Jeleniej Górze znacznie gorzej niż ta ścieżka rowerowa.
~do9.57 1-06-2012 10:28
a CH.. z tobą baranie nie obrażając baranów
~du....a 1-06-2012 10:38
Nic się nie stało.Zmarnowane pieniądze,które mogły być zainwestowane gdzie indziej.Tak robi Bigos....
~JG-Cieplice- 1-06-2012 11:25
a co się dziwicie, u nas to norma , kładą asfalt a potem wykonuje się prace które powinny być zrobione PRZED,dziki kraj jak to ujął pan Drzewiecki
~ 1-06-2012 12:32
nawet nie wiem gdzie ta ściezka jest... a jeżdżę przez Celwiskozę i Karola Miarki...
~bikerman 1-06-2012 14:07
Tymczasem Zbyszek L. tradycyjnie niczego nie zauważył.Pewnie zaraz znowu odezwie się na forum ile to on nie robi społecznie dla rowerzystów i zacznie straszyć sądami tych,którzy mają czelność krytykować jego nieróbstwo.Temu panu już dziękujemy!
~też cyklista 1-06-2012 14:47
Właśnie, co robi Zbigniew Leszek??? Schlebia władzy i pasie brzucha! Czy ktoś przypomina sobie choć jedną rzecz jaką ten człowiek i jego towarzystwo zrobili w ostatnim czasie dla dobra rowerzystów w naszym mieście? Ja nie.
~Giwera 1-06-2012 16:23
DO URZĘDNIKÓW NALEŻY STRZELAĆ ! NIE TŁUMACZYĆ, PROSIĆ, ŻALIĆ SIĘ ! PO PROSTU STRZELAĆ...
~aa 1-06-2012 16:55
Gdzie wyniki konkursów na dyrektora szkol??
~biker 34 1-06-2012 17:12
Pod nową drogą powinny być zostawiane przepusty na ewentualne przejścia z rurami.Dlaczego się tego nie robi tylko kaleczy się drogi.
~edekM 1-06-2012 19:20
W Mysłakowicach u pod nurza góry Mrowiec jest także zniszczony zielony szlak rowerowy przez drwali.
~ee 1-06-2012 19:23
A na Osiedlu Robotniczym to jest inaczej???? Woda, gaz i kanalizacja...i tak jedni kopią, drudzy zasypują i znów kolejni odkopują i zasypują...po 10 razy to samo...i nowy asfalt i kolejni znów ściagaja...brak słow na niegospodarność...
~do bikeman i 1-06-2012 19:52
Możesz wypisywać co chcesz.Towarzystwo Izersko-Karkonoskie nie będzie kosztem własnych środków promować miasto Jelenia Góra. Panu nie dziękujcie ,bo Pan wam podziękował. TIK to nie tylko Zbyszek Leszek także inni członkowie stowarzyszenia . Zbyszek w odróżnieniu od nas poświęca więcej wolnego czasu i swoich pieniędzy, ale z tym już koniec Towarzystwo nie będzie robić miastu prezentów. Mamy najpiękniejszą środkową część Karkonoszy , graniczymy z Zimową Stolicą. Miasto nie aktywując turystyki górskiej traci równowartość swego budżetu. Propagatorem od wielu lat tej idei jest Towarzystwo Izersko - Karkonoskie, które jest dyskryminowane zarówno przez władze jak i przez takich jak ty. Szukacie tematów zastępczych. Zobaczcie co się dzieje w rzeczywistości na każdym kroku syf.
~jg 1-06-2012 22:49
Ci z ratusza to nie wiedzą jak miasto wygląda, oglądają i owszem, ale zagranicę, a do głowy im nie przyjdzie, że trzeba się wstydzić, za ten brud na uliczkach, które prowadzą do ratusza. Ludzie uciekają z miasta jak szczury z tonącego okrętu, kamienice obwieszone informacjami "do sprzedania", a niedługo wystarczy jedna tablica pod nazwą miasta...
~do 19:52 2-06-2012 1:35
A dlaczego piesek z TKI boi się podpisać? Czyżby stracił cały swój animusz po fali krytyki, jaka nastapiła w ostatnim czasie na jego towarzystwo? Tak się składa, że TKI dostaje dofinansowanie z budżetu miasta i wielu innych źródeł, pan Leszek jest jego przewodniczącym, a nie robi nic. Więc nie pisz głupot o prezentach dla miasta bo jest dokładnie na odwrót - to miasto robi wam prezenty. Należałoby w tej sytuacji rozwiązać to towarzycho wzajemnej adoracji, szkoda pieniędzy podatników. Aha, jeszcze jedno - pan Leszek był bardzo aktywny za Obrębalskiego, jak tylko Zawiła został prezydentem, nagle ucichł. Wazelinowanie władzy to dobry sposób na zachowanie stołków ale na pewno nie na uczciwe działanie.
~Malko 2-06-2012 6:09
Ale "Zawiła" sprawa
~andree 2-06-2012 8:53
dziadostwo szkoda słów w zarządach kase biorą zero odpowiedzialności trwonią podatników pieniądze i dopiero jak ktoś sprawę naświetli najlepiej przez media to coś się ruszy .Niegospodarność MZD i M nikogo nie dziwi .Powyrzucać partaczy na zbity pysk ,wezmie nedzne pieniądze z biura pracy to się nauczy gospodarować
~Marcin 73 2-06-2012 9:24
Średnie roczne dofinansowanie ze środków miejskich imprez stowarzyszeń takich jak rowerzyści z TIK wynosi 1/30 średniego rocznego kosztu zatrudnienia jednego urzędnika w urzędzie miasta. I wcale nie mówię, że miasto powinno dofinansowywać nasze imprezy - w końcu realizujemy w ramach stowarzyszeń własne pasje. Ale oczekiwanie od prywatnych ludzi, że będą wykonywać obowiązki urzędników to jakiś matrix. Trzymaj się Zbychu, pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik, Stowarzyszenie \"Ciepliczanin\"
~Anna P. 2-06-2012 13:41
Odezwał się kolejny co nic nie robi, a potrafi tylko ujadać na forach. Roszczeniowość niektórych osób w naszym mieście, szczególnie tych którzy dorwali się do tzw. "społecznych" funkcji przekracza wszelkie granice. Kończ waść, oszczędź sobie wstydu. Najpierw pokaż sam co potrafisz, a potem wołaj o pieniądze, nie na odwrót. A co sądzą mieszkańcy Cieplic o Pańskiej "aktywności", można sobie poczytać na forach.
~Re~ i M 73 2-06-2012 15:40
Zbyszek Leszek nie jest przewodniczącym tylko Prezesem TIK. Tik nigdy nie dostał żadnego dofinansowania na działalność zwłaszcza od miasta.To co się robi to z własnych środków lub sponsoringu. Zajmujemy się najbardziej zaniedbaną dziedziną gospodarczą jaką jest turystyka . Powstało do tej pory wiele nowych i ciekawych publikacji na temat możliwości górskiej turystyki w Jeleniej Górze. Ludzie chcą przyjechać i chodzić po Jeleniogórskich Karkonoszach. Niestety za publikacjami naukowymi nie idą w parze działania samorządu. Atrakcyjne szlaki turystyczne miasta dawno zarosły. .Brak jest jakiejkolwiek informacji . Nie ma nic, ani tablic , ani przewodników. Turysta wraca zawiedziony bo trafia na zarośnięty las zamiast na atrakcyjny szlak turystyczny rowerowy czy pieszy. To patologia t.
~do 15:40 2-06-2012 20:51
Proszę o tytuły tych publikacji. Tak się składa, że znam się trochę na tym temacie z racji wykonywanego zawodu i mogę powiedzieć, że żadnych publikacji nie wydajecie. Po co kłamać?
~do 15:40 2-06-2012 21:39
To Ci się przyda. Podaję tytuły tych publikacji Toponimia Hutniczego Grzbietu http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=7609 Petronimia Bażynowych Skał w Karkonoszach http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=8675 Lodowce Karkonoszy Zachodnich http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=8846 Ortonimia Pogórza Karkonoszy http://www.naszesudety.pl/?p=artykulyShow&iArtykul=9148 Na ukończeniu jest już Petronimia Bażynowych Skał Średnich
~do 21:39 3-06-2012 3:34
A od kiedy to Jerzy K. Bieńkowski jest członkiem TIK? Bardzo lubicie przywłaszczać sobie pracę innych osób albo po prostu tym razem zalinkowałeś kilka pierwszych artykułów o Karkonoszach, jakie ci Google wyrzuciło, w nadziei, że inni się nie zorientują. Z kolei artykuły K. Pika to nie są żadne publikacje naukowe, a po drugie - są opisem nielegalnych wycieczek po Karkonoskim Parku Narodowym, czyli powstały Z NARUSZENIEM PRAWA!
~Rowerzysta 3-06-2012 8:01
Którędy dokładnie wiodła/wiedzie ścieżka od kładki na Kamiennej, przez Kasprowicza do K.Miarki ? Od Miarki do Wojewódzkiej to i owszem, ale na Kasprowicza ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Paczki od Mikołajów z powiatu

Podatkowa „nowość”  

Mikołaj nie zawiódł

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
778
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
9%