MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Robert Gliński w Kromnowie

Wiadomości: Region
Czwartek, 23 sierpnia 2012, 11:17
Aktualizacja: 11:18
Autor: Mea
Fot. Organiatorzy
Reżyser jednego z najlepszych polskich filmów pt. „Cześć Tereska” zagości 4 września w Galerii Izerskiej. O godz. 18.00 wyemitowany zostanie właśnie ten film, po którym odbędzie się spotkanie z reżyserem, a wszystko w ramach projektu „Polska Światłoczuła. Wstęp jest wolny.

Film „Cześć Tereska" był okrzyknięty najlepszym polskim filmem 2001 roku. To przejmujący obraz polskiej rzeczywistości. Obraz o tym, jak dziecięca naiwność, marzenia, plany rozbijają się o bezlitosne zwyczajne życie. Odtwórczynie głównych ról: Ola Gietner i Karolina Sobczak zostały wypatrzone w jednym z zakładów poprawczych. Rola w filmie przyniosła im sławę, ich gra spodobała się krytykom i publiczności. Była, a przynajmniej miała być, szansą na lepsze życie.

Biało-czarne kadry, brak ścieżki dźwiękowej, naturalna gra to sprawiło, że film zapada w pamięć i wywołuje ciekawe dyskusje, których można spodziewać się także w Kromnowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Bobry na Zabobrzu

Dotacja na usuwanie azbestu

Mobilizacja przed II turą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~pat 24-08-2012 8:03
Doskonale wiem gdzie jest Kromnow choc to niewiele osob wie, ale to kim jest Ronert Glinski dowiedzialem sie z jelonki. Raczej nie jestem zainteresowany ta atrakcja a czy ktos z czytelnikow sie wybiera.
~:) 25-08-2012 7:07
wyemitowany? Definicja nr. 1: Wysłać energię w postaci promieniowania lub wysłać cząstki. » Definicja nr. 2: Nadać program radiowy lub telewizyjny. nawet sie drogiej redakcji nie chce spradzic... zwykly pokaz filmu bedzie - gamonie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Otwarto Dom Modlitwy w Łomnicy

Most do rozbiórki

Jest pomnik przyrody

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2085
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%