MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

RG512 Racing Team wrócił z Legnicy na tarczy

Wiadomości: Legnica
Środa, 2 października 2013, 20:46
Aktualizacja: Czwartek, 3 października 2013, 12:38
Autor: red.
Fot. Tomasz Raczyński
Niedzielny (29.09) start w amatorskich wyścigach samochodowych Supercar.pl Minimax o Puchar Prezydenta Legnicy miał być kolejnym treningiem Macieja Bryniarskiego i jednocześnie testem świeżo przygotowanego silnika w jego wyścigowym fiacie. Niestety złożonego kilka dni wcześniej silnika nie ominęła "choroba wieku dziecięcego" i już po okrążeniu zapoznawczym kierowca zmuszony był do wycofania się z zawodów.

- Awaria, która nas spotkała to drobiazg, ale wyciekający olej uniemożliwił dalszą jazdę. To jest maluch i takie rzeczy się zdarzają. Najważniejsze jest to, że silnik w trakcie okrążenia zapoznawczego okazał się szybki i myślę, że jak tylko uda się wyeliminować drobne usterki to pokaże swój potencjał - mówił po wycofaniu się z zawodów Maciej Bryniarski.

Rozgrywane po raz pierwszy na terenie legnickiego lotniska zawody o Puchar Prezydenta Miasta przyciągnęły prawie 30 uczestników zgłoszonych w pięciu klasach. Każdy z zawodników czterokrotnie pokonywał próbę o długości 2500 m, która została wytyczona na betonowym pasie startowym.

Najlepszy łączny czas przejazdów osiągnął Tomasz Śliwa (Subaru Impreza GT - klasa 4). W pozostałych klasach zwyciężali: Grzegorz Woźnik (Opel Astra GSI - klasa 3), Łukasz Sikora (Honda CRX - klasa 2) oraz Mateusz Sznajderski (Suzuki Swift GTI - klasa 1).

Triumfatorem klasy GOŚĆ został Daniel Dymurski (Opel Astra OPC), etatowy pilot startującego w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski Tomasza Kuchara, który dopiero po ostatnim przejeździe przesunął się w klasyfikacji przedSzymona Rusina (BMW 320).

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 24-10-2013 21:55
nie znam się, ale chyba mało rozsądnie testować nowy silnik na wyścigu...
~SebekJG 7-11-2013 15:58
Powiem tak...cała ta chałtura to istny kicz! Jedynie BRAWA za wdzięki i aparycję jakże s...xy modelek:) Polskie dziewczyny to jest coś z czego powinniśmy być dumni:) Dziewczyny BRAWA!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Powrót imprez rowerowych

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%