Wiadomości: III-liga koszykarzy
Sobota, 16 listopada 2013, 19:44
Aktualizacja: 23:48
W sobotnie przedpołudnie hala im. Mariana Koczwary była areną zmagań III–ligowych koszykarzy rezerw Sudetów i WSTK Wschowa.

Zespół Ireneusza Taraszkiewicza od początku spotkania toczył wyrównaną walkę z wymagającym rywalem, pierwszą kwartę "młode wilki" z Jeleniej Góry wygrały nawet 20:12, ale druga odsłona należała już do przyjezdnych i na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 34:36. Po zmianie stron drużyna z pogranicza trzech województw (dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego) szybko powiększyła przewagę, ale jeleniogórzanie zanotowali ostatni zryw dochodząc na 41:42. Kolejne minuty to już koncertowa gra gości, którzy popisali się 12-punktową serią i z pełnym luzem konstruowali efektowne akcje. Decydująca kwarta zakończyła remisem po 15, a cały mecz zasłużonym zwycięstwem WSTK 72:58.

Sudety II Jelenia Góra - WSTK Wschowa 58:72 (20:12, 14:24, 9:21, 15:15)

Sudety: Nadolski 15, Ostrowski 15, Dąbrowski 12, Drąg 8, Nazlukhanyan 4, Jyż 4, Łokomski.

WSTK: Jaworski 31, Zgrzebnicki 18, Chałudka 15, Gliński 4, Jaskółka 4, Adamski, Mostowski, Krówczyński.