Jelenia Góra: Rezerwy pokazują charakter

Sobota, 17 stycznia 2009, 22:42
Aktualizacja: Środa, 21 stycznia 2009, 0:46
Autor: Mateusz Banaszak
Jelenia Góra: Rezerwy pokazują  charakter
Zajmujące drugie miejsce w tabeli – szczypiornistki rezerw Carlos Astol na własnym parkiecie po doskonałym, stojącym na wysokim poziomie pojedynku wygrały z drużyną Sambora Tczew 30:28

W pierwszej połowie nie brakowało emocji. Zaczęło się od wysokiego prowadzenia gospodyń, które po kilku minutach wygrywały różnicą kilku bramek. Wydawało się , że będzie to gładkie zwycięstwo jeleniogórzanek, ale jak się później okazało rywal postawił wysokie wymagania. W tej odsłonie przyjezdne z Tczewa konsekwentnie odrabiały straty i były bliskie wyrównania, lecz jeleniogórzanki postawiły żelazną obronę, przez która żadna z rywalek nie mogła się przebić i w efekcie gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 17:14
Początek drugiej połowy obfitował w nerwowe poczynania zarówno jednych jak i drugich. Mimo to, dzięki ofensywnym wejściom Kingi Ślusarczyk, przechwytom Małgorzaty Buklarewicz jeleniogórzanki prowadziły już pięcioma bramkami 22:17. Od 40 minuty w grze jeleniogórzanek „coś” się zacięło i zawodniczki zaczęły się gubić.

Sytuację próbowała ratować w bramce Danuta Skompska, lecz mimo jej świetnych interwencji podopieczne Dili Samadowej dały dogonić się rywalkom. Po własnych błędach szczególnie w ataku, gdzie zawodniczki nie mogły skutecznie zakończyć ofensywy oraz po stratach jeleniogórzanki na 10 minut przed końcem remisowały na własnym parkiecie z Samborem 24:24 i cały mecz zaczynał się na nowo. Od tego momentu obydwie drużyny grały szybciej, zdecydowanie i bezpardonowo w ataku oraz presingiem w obronie. W szeregi obydwu ekip, wkradły się nerwy, ale na szczęście lepiej z tej bitwy wyszły jeleniogórzanki. Najpierw sygnał do ataku dała najlepsza na boisku Małgosia Buklarewicz, która w większości swoich akcji pokazywała, jak niewiele miejsca jej potrzeba do zdobycie bramki. Zapomniały o tym rywalki, które nie dokładnie kryjąc, z rąk Małgosi straciły aż siedem bramek (w całym meczu)

W 52 minucie, jeleniogórzanki grały w osłabieniu, bo trzecią dwuminutową karę otrzymała Marta Romanów i musiała opuścić plac gry. Nie przeszkodziło to jednak jeleniogórzankom w dążeniu do zwycięstwa. Po bramkach Kingi Ślusarczyk, Estery Rykaczewskiej, M. Buklarewicz , Magdaleny Tajerle i fatalnych błędach rywalek , jeleniogórzanki mogły cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa 30:28.

Carlos Astol II Jelenia Góra – Sambor Tczew 30:28 (17:14)
Carlos : Kozłowska, Danuta Skompska, Małgorzata Buklarewicz 7, Kinga Ślusarczyk 5, Stanisławiszyn 5, Karolina Konsur 5, Estera Rykaczewska 4, Magdalena Tajerle 2, Anna Polonkai 1, Lidia Marceluk 1, Marta Romanów, Katarzyna Michalska, Karolina Muras, Roksana Przybysz