Poznań: Rezerwy podtrzymują zwycięską passę

Niedziela, 16 listopada 2008, 2:23
Aktualizacja: 2:25
Autor: Mateusz Banaszak
Rezerwowe Carlos Astol wygrały swój kolejny mecz w I lidze żeńskiej piłki ręcznej.To już szósta wygrana podopiecznych Dilli Samadowej, tym razem jeleniogórzanki pokonały na wyjeździe AZS AWF Poznań 29:24

O zwycięstwo nie było łatwo. Gospodynie spotkania postawiły twarde warunki, co całkowicie zaskoczyło jeleniogórzanki. W pierwszej odsłonie trwała zacięta walka o niemal każdy kawałek boiska.Przez 30 minut trwała zażarta batalia i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Do przerwy wynik po 14 i ciekawie zapowiadawała się druga połowa meczu, w której wszystko mogło się jeszcze zdarzyć.

W drugiej partii lepiej prezentowały się jeleniogórzanki, mimo że do 48 minuty przegrywały z poznaniankami 19:20. Jednak jeleniogórzanki zachowały w końcówce zimną krew, studząc emocje i nerwy. Skuteczne ataki i popełnianie mniej błędów pozwoliły zawodniczkom Carlosa wywieźć z gorącego poznańskiego terenu kolejne zwycięstwo

AZS AWF Poznań - Carlos Astol II Jelenia Góra 24:29 (14:14)
Carlos Astol: Skompska, Kozłowska, Ślusarczyk 8, Muras 4, Buklarewicz 3, Przybysz 3, Konsur 3, Marta Łoniewska 3, Stanisławiszyn 2, Rykaczewska 1, Kubicka 1, Romanów 1, Magdalena Łoniewska.