MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rezerwy KPR II pokonały Beskid ( foto )

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 25 kwietnia 2010, 18:48
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 14:00
Autor: arec
Fot. Robert Ignaciak
Ważny krok w walce o utrzymanie w pierwszej lidze zrobiły piłkarki ręczne KPR–u II Jelenia Góra, które dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zrównały się punktowo z będącym poza strefą spadkową AZS PWSZ „7” Jarosław. W meczu z Beskidem Nowy Sącz Dila Samadowa pozwoliła zagrać rezerwowym zawodniczkom.

Pierwsze dziesięć minut spotkania stało pod znakiem wyrównanej walki. Później sukcesywnie przewagę powiększał KPR II Jelenia Góra, a bardzo młody zespół Beskidu Nowy Sącz miał coraz większe trudności ze sforsowaniem obrony jeleniogórzanek. Przyjezdne próbowały głównie rzutów z drugiej linii. Przewagę KPR-u oddaje wynik 15:8 z jakim zakończyło się pierwsze 30 minut.

Po przerwie jeleniogórzanki kontrolowały wynik spotkani, a Dila Samadowa pozwoliła pograć zawodniczkom, które rzadziej występowały w meczach pierwszej ligi. Jedyne na co było stać w dzisiejszym meczu Beskid to zmniejszenie prowadzenia KPR-u do pięciu punktów. Jednak po chwili jeleniogórzanki ponownie odskakiwały na siedem, osiem punktów przewagi. Znakomicie w bramce KPR-u spisywała się dziś Edyta Kuc, która kilkakrotnie wybroniła stuprocentowe sytuacje Beskidu. Dobrą skuteczność pokazała także Karolina Muras, która zdobyła dziś dziewięć punktów. Mecz zakończył się rezultatem 29:23 na korzyść KPR-u.

Lepszego prezentu zawodniczki KPR II Jelenia Góra nie mogły sprawić obchodzącej dziś urodziny Dili Samadowej. Po meczu zadowolona trenerka powiedziała – Dziś zagrał skład, który więcej czasu spędzał na ławce rezerwowych. Bardzo podobała mi się waleczność tych dziewczyn, które w przyszłości będą walczyć o miejsce w pierwszym składzie.

Dila Samadowa pochwaliła także bramkarkę, Edytę Kuc – Ona ma taki styl bronienia. Nie boi się piłki, można na niej polegać.

Walczące o utrzymanie w pierwszej lidze zawodniczki KPR-u II Jelenia Góra po dzisiejszym zwycięstwie zajmują nadal siódme miejsce w tabeli lecz zrównały się punktowo z szóstym AZS PWSZ „7” Jarosław.

KPR II Jelenia Góra – Beskid Nowy Sącz 29:23 (15:8)

KPR II: Kuc, Krajewska, Muras 9, Popielarz 8, Romanów 6, Wasiucionek 4, Łoniewska 1, Rejfur 1, Kubicka, Bułak, Konsur, Nenadyshczuk

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Schronisko do remontu

Jest szansa na miliony

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxxxxs 25-04-2010 23:01
kim jest ta piękna zawodniczka z numerem 37?? jest na większości fotek, bardzo ładnie panie fotografie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Tak w szpitalu zachował się lekarz?

Hit dla Korony

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Prezes sądu okręgowego grozi procesami

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
478
Tak
81%
Nie
15%
Nie mam zdania
4%