Jelenia Góra: Rezerwy Carlos Astol wygrywają w ważnym meczu

Poniedziałek, 10 listopada 2008, 15:25
Aktualizacja: 18:10
Autor: JEN
Wczoraj w meczu na szczycie I ligi piłki ręcznej kobiet wicelider Carlos Astol II pokonał lidera – AZS Wrocław jedną bramką w spotkaniu na słabym poziomie, ale liczą się dwa pkt., które zostały w Jeleniej Górze.

Ranga tego spotkania spowodowała, że zawodniczki obu drużyn popełniały seryjnie błędy a mocna obrona z obu stron przyczyniła się do tego, że zanotowano niski wynik jak na tę dyscyplinę sportu. Przyznać trzeba, że do sukcesu gospodyń najbardziej przyczyniła się bardzo dobrze broniąca – Danuta Skompska i skuteczna w ataku – Kinga Ślusarczyk.

Miejscowe od stanu 3:3 w 11 min. panowały potem na parkiecie i utrzymywały lekką przewagę kończąc pierwszą połowę z zapasem czterech goli.
W drugiej połowie spotkania było jeszcze gorzej pod względem poziomu gry i jeszcze niższy wynik niż w pierwszej części meczu (5:8).
Wrocławianki mozolnie odrabiały stratę i w 53 min. przegrywały tylko 13:14. Miejscowym udało się powiększyć przewagę w 57 min. do 16:13 po dwóch celnych trafieniach, ale potem dały sobie strzelić dwa gole i zrobiło się gorąco. W ostatnich sekundach nie dopuściły do utraty gola i mogły cieszyć się z nikłego, ale bardzo ważnego zwycięstwa, bo wyszły na prowadzenie w tabeli I ligi gr. A żeńskiego szczypiorniaka.

Carlos Astol II Jelenia Góra – AZS AWF Wrocław 16:15 (11:7)
Carlos Astol II: Skompska, Kozłowska - Ślusarczyk 8, Buklarewicz 4, Muras 2, Marta Łoniewska 1, Konsur 1, Przybysz, Romanów, Tajerle, Rykaczewska, Stanisławiszyn, Kubicka, Magdalena Łoniewska.