MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rewolucyjnie w gimnazjach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 kwietnia 2008, 13:24
Aktualizacja: Czwartek, 24 kwietnia 2008, 7:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych napisali w środę test matematyczno–przyrodniczy na zakończenie tego etapu nauki. Wielki stres za nimi. Za to ich młodszych kolegów za rok czeka prawdziwa programowa rewolucja.

Tegoroczne testy gimnazjaliści oceniają krótko: było łatwe. – Nic nas nie zaskoczyło – powiedziały nam dziewczęta z Gimnazjum nr 2. Podobnie ich koledzy.

Jak będzie za rok? Oprócz części matematyczno-przyrodniczej i humanistycznej gimnazjaliści napiszą testy z języka obcego – zapowiada środowa Polska Gazeta Wrocławska. To początek rewolucji zapowiadanej przez minister edukacji Katarzynę Hall, która chce łączyć gimnazja z liceami. – Jak? Przez podręczniki. Będą tak skonstruowane, aby nauka w pierwszej klasie szkoły średniej zaczęła się od tego, na czym kończy się w trzeciej gimnazjum. Teraz w szkole średniej przerabia się to samo, tylko w bardziej rozszerzonym zakresie.

Materiał zostanie podzielony. Projekt zakłada bowiem ciągłość nauczania gimnazjalnego i pogimnazjalnego. Plusem reformy mają być darmowe podręczniki w gimnazjach.

Nowum to obowiązkowe dwa języki obce. Pierwszy miałby być kontynuacją przedmiotu zaczętego w szkole podstawowej, drugi – gimnazjaliści zaczynaliby od poziomu zerowego w I klasie. Do tego cztery godziny wychowania fizycznego (uczeń wybierze sam, co chce robić na dwóch z nich). Będą też zajęcia prozdrowotne dla tych, którzy mają zwolnienie lekarskie.

Przeciwnicy zmian już teraz oponują: wielu uczniów kończy bowiem naukę właśnie po trzeciej klasie gimnazjalnej. Nie mają szans na opanowanie podstaw przedmiotów, które przydałyby się im w codziennym życiu. Zwolennicy podkreślają, że rozłożenie materiału na sześć lat nauki pozwoli na spokojne przygotowanie uczniów do matury.

Reforma ma wystartować we wrześniu przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Od jutra Jarmark Bożonarodzeniowy

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Czarna 23-04-2008 15:31
Nie no... Piahu, Koper, Zenek i Moczar sławni są xDDD
~xyz 23-04-2008 15:43
pokorne życzenia takiej reformy...
~n-l 23-04-2008 16:00
Gimnazjum to albo pomyłka w systemie albo celowo stworzona konstrukcja, by obniżyć jakoś nauczania w polskich szkołach. Infantylizacja treści, wymogów. skandalicznośc bezkarnych zachowań. Wszyscy wydziwiali na Giertycha, który chciał poprawić system wychowawczy szkoły, a idiotyczne pomysły pani minister Hall przechodzą przy aplauzie albo dyskretnym milczeniu "obiektywnych" mediów.
~ktos 23-04-2008 17:09
testy były łatwe? :| ciekawe... może oni mieli jakaś inną wersje..
~maturzysta 23-04-2008 18:11
"wielu uczniów kończy bowiem naukę właśnie po trzeciej klasie gimnazjalnej" to ja nie wiedzialem ze takim muskiem jestem w społeczeństwie
~kostka 23-04-2008 18:23
to całe gimnazjum to jeden wielki bezsens. skrócone liceum i 4 lata przerobione w \ ciągu 3... jedna wielka pomyłka.... chyba politycy chcą abyśmy, biorąc przyklad z usa, w gimnazjum przerabiali dodawanie i odejmowanie ułamków.... poziom szkolnictwa spada i to na łeb na szyje...
~rozczochrana 23-04-2008 19:12
Oczywiście, że łatwe były ;D zwłaszcza że niemalże wszystkie wzory były podane ^^. Haha Grzesiek, Michalak i Stępień jakie koksy xDD
~nuerha 23-04-2008 20:19
były łatwe ;d zależy też dla kogo. ale pan nam nieładnie dodał! nie powiedziałyśmy, że nic nas nie zaskoczyło. ojj ;dd
~. 24-04-2008 15:43
popieram pania minister. fajne pomysly szczególnie te z językami obcymi i wf :D
~ 25-04-2008 18:08
Banan..xDD ;PPP Ach ten wiatr we wlosnach...^^

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

TPD ze św. Mikołajem w kinie LOT

Uczniowie piszą listy...

Piechotą przez Stromiec na Okole

Świętowali Złote Gody

Rok niespełnionych obietnic

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
861
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%