MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rewolucyjnie w gimnazjach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 kwietnia 2008, 13:24
Aktualizacja: Czwartek, 24 kwietnia 2008, 7:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych napisali w środę test matematyczno–przyrodniczy na zakończenie tego etapu nauki. Wielki stres za nimi. Za to ich młodszych kolegów za rok czeka prawdziwa programowa rewolucja.

Tegoroczne testy gimnazjaliści oceniają krótko: było łatwe. – Nic nas nie zaskoczyło – powiedziały nam dziewczęta z Gimnazjum nr 2. Podobnie ich koledzy.

Jak będzie za rok? Oprócz części matematyczno-przyrodniczej i humanistycznej gimnazjaliści napiszą testy z języka obcego – zapowiada środowa Polska Gazeta Wrocławska. To początek rewolucji zapowiadanej przez minister edukacji Katarzynę Hall, która chce łączyć gimnazja z liceami. – Jak? Przez podręczniki. Będą tak skonstruowane, aby nauka w pierwszej klasie szkoły średniej zaczęła się od tego, na czym kończy się w trzeciej gimnazjum. Teraz w szkole średniej przerabia się to samo, tylko w bardziej rozszerzonym zakresie.

Materiał zostanie podzielony. Projekt zakłada bowiem ciągłość nauczania gimnazjalnego i pogimnazjalnego. Plusem reformy mają być darmowe podręczniki w gimnazjach.

Nowum to obowiązkowe dwa języki obce. Pierwszy miałby być kontynuacją przedmiotu zaczętego w szkole podstawowej, drugi – gimnazjaliści zaczynaliby od poziomu zerowego w I klasie. Do tego cztery godziny wychowania fizycznego (uczeń wybierze sam, co chce robić na dwóch z nich). Będą też zajęcia prozdrowotne dla tych, którzy mają zwolnienie lekarskie.

Przeciwnicy zmian już teraz oponują: wielu uczniów kończy bowiem naukę właśnie po trzeciej klasie gimnazjalnej. Nie mają szans na opanowanie podstaw przedmiotów, które przydałyby się im w codziennym życiu. Zwolennicy podkreślają, że rozłożenie materiału na sześć lat nauki pozwoli na spokojne przygotowanie uczniów do matury.

Reforma ma wystartować we wrześniu przyszłego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uwaga! Utrudnienia w ruchu na Sudeckiej

Bulwar niemal gotowy

PiS apeluje do mieszkańców

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~Czarna 23-04-2008 15:31
Nie no... Piahu, Koper, Zenek i Moczar sławni są xDDD
~xyz 23-04-2008 15:43
pokorne życzenia takiej reformy...
~n-l 23-04-2008 16:00
Gimnazjum to albo pomyłka w systemie albo celowo stworzona konstrukcja, by obniżyć jakoś nauczania w polskich szkołach. Infantylizacja treści, wymogów. skandalicznośc bezkarnych zachowań. Wszyscy wydziwiali na Giertycha, który chciał poprawić system wychowawczy szkoły, a idiotyczne pomysły pani minister Hall przechodzą przy aplauzie albo dyskretnym milczeniu "obiektywnych" mediów.
~ktos 23-04-2008 17:09
testy były łatwe? :| ciekawe... może oni mieli jakaś inną wersje..
~maturzysta 23-04-2008 18:11
"wielu uczniów kończy bowiem naukę właśnie po trzeciej klasie gimnazjalnej" to ja nie wiedzialem ze takim muskiem jestem w społeczeństwie
~kostka 23-04-2008 18:23
to całe gimnazjum to jeden wielki bezsens. skrócone liceum i 4 lata przerobione w \ ciągu 3... jedna wielka pomyłka.... chyba politycy chcą abyśmy, biorąc przyklad z usa, w gimnazjum przerabiali dodawanie i odejmowanie ułamków.... poziom szkolnictwa spada i to na łeb na szyje...
~rozczochrana 23-04-2008 19:12
Oczywiście, że łatwe były ;D zwłaszcza że niemalże wszystkie wzory były podane ^^. Haha Grzesiek, Michalak i Stępień jakie koksy xDD
~nuerha 23-04-2008 20:19
były łatwe ;d zależy też dla kogo. ale pan nam nieładnie dodał! nie powiedziałyśmy, że nic nas nie zaskoczyło. ojj ;dd
~. 24-04-2008 15:43
popieram pania minister. fajne pomysly szczególnie te z językami obcymi i wf :D
~ 25-04-2008 18:08
Banan..xDD ;PPP Ach ten wiatr we wlosnach...^^

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Popił i chciał okraść ulicznego grajka

Zamknięty szlak w rejonie Kopańca

Wielkie cięcia na Polanie Czarownic

Wodnik: woda z Grabarowa jest czysta

Giną woreczki na psie odchody

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
870
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%