MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rewolucja w rozkładzie jazdy MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 maja 2016, 13:57
Aktualizacja: 13:58
Autor: tvdami
Od 1 czerwca w rozkładzie jazdy MZK dojdzie do rewolucji w siatce połączeń. Z tej okazji w piątek zorganizowana została konferencja prasowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stoi kolej na Kopę

GIS Day w szkole

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (52) Dodaj komentarz

~Super 23-05-2016 14:33
Zmiana na wieeeeelki plus :) Jednak mam trzy uwagi. Skoro nowa linia 8 kursuje przez ul. Kiepury, jakiż to problem zatrzymać się także na przystanku Małcużyńskiego? Przecież wszystkie kursujące przez Zabobrze III autobusy zatrzymują się na tym przystanku. To samo z linią N2. Co do mapy przystanków, jest ona świetna, tyle, że pojedyncze linie powinny być oznaczone kolorami, by móc śledzić przebieg jej trasy, zwłaszcza, gdy konkretne linie kursują tą samą trasą.
~Super 23-05-2016 14:34
No i jeszcze pytanie, czy będzie linia łącząca oba dworce PKP i PKS?
~ludek... 23-05-2016 15:23
Tak będzie to linia nr. 8
~ginron 23-05-2016 15:27
znalezione na miejskiej stronie: http://www.jeleniagora.pl/content/zmieniamy-komunikację-miejską-dla-ciebie
~Iga 23-05-2016 15:31
6 przez dworzec pkp?
~Do Ludek 23-05-2016 15:38
Świetnie, bo jak na razie tracę jeszcze rachubę :) Pytanie, bo nie widzę nigdzie przystanku Małcużyńskiego? Z tego, co widzę na już, linie 6, 7 i 8 nie będą kursowały przez Małcużyńskiego. Czy tak będzie?
~Vg 23-05-2016 16:37
Reszta pojedzie stadami jak do tej pory !
~kml 23-05-2016 17:09
Szlakmnie mnie trafia tylko to zabobrze i tak maja od cholery tych autobusow,,,,Może by tak zmiany nastapily w liniach nr1,i 25,a nie ze nie mamy czym pojechać do miasta i wrocic albo jada jeden za drugim sa przerwy po 1godz po 2 godz skandal ,,a w sobote i w niedziele to nie ma czym do pracy jechać ani tez jak wrocic trzeba odmalej poczty chodzic na piechotę po pracy albo isc az do malej poczty aby dojechać do pracy,,,a tu tylko zabobrze się widać liczy,,,chcąc jechać na zabobrze musimy zaliczać po kilka autobusow,,MY TEZ CHCEM ZMIAN JESTESMY TAKSAMO PASAZERAMI I PLACIMY
~lolek23 23-05-2016 17:20
Czy dobrze widzę,że w weekendy to się do pracy w galerii na 6,a nawet na 7 nie dostanę? Przecież to kpiny jakieś.PiS jeszcze nie pozamykał marketów w niedzielę i trzeba zapierdalać na szóstą,nawet w niedzielę.
~ad 23-05-2016 18:10
u żeby dojść do wniosku żeby zwiększyć ilość autobusów kiedy ludzie idą i wracają z pracy trzeba zatrudnić zewnętrza firmę za grubą kasę ,......rzeczywiście zawiła to logika
~Do kml 23-05-2016 18:44
Postuluj więc o takie zmiany. Dziwi mnie jedno, że zatrudnili zewnętrzną firmę do wykonania takiego audytu, czy sondy, a wystarczyło zachęcić pasażerów do wypełnienia ankiety. Przecież ta sonda bazuje na ich opiniach, potrzebach. Wystarczyłoby potem wyciągnąć wnioski i wprowadzić w życie. Trwonienie pieniędzy par excellence :(
~ 23-05-2016 19:34
Na Osiedle Czarne : 16 z Zabobrza a póżniej przesiadka na 1, czy 16 nie może do końca?
~Kunegunda 23-05-2016 20:37
Prosimy o biletomat w Sobieszowie.
~do piotr12 23-05-2016 20:43
To nie MZK ustala rozkłady, tylko właśnie miasto. Jak miasto gra tak MZK tańczy. Wszelakie roszczenia tylko do Białego Domu na Wojska Polskiego.
~Do Kunegunda 23-05-2016 21:27
Biletomat prędzej czy później może zostać uszkodzony przez wandale. Nie lepiej założyć karty SeB@?
~ 23-05-2016 21:28
Za mało autobusów jedzie przez Osiedle Pomorskie, jadą tylko te z rana do zakładów pracy co godzinę, więc jak ucieknie, to godzinę trzeba czekać, aby wydostać się stamtąd, a między godzinami szczytu aż sześć godzin nie ma żadnego autobusu dla osób mieszkających na Osiedlu Pomorskim. Te przejazdy załatwiał autobus nr 2, a jak go zlikwidowano, to nie ma czym dojechać z Małej Poczty na Osiedle Pomorskie. Do niczego ten rozkład. To wielka luka w tym całym rozkładzie. NIKT nie pomyślał o mieszkańcach OSIEDLA POMORSKIEGO.
~gluś 23-05-2016 21:59
czemu w tak ważnej kwestii jak rozkład jazdy nie pokuszono się o jakieś spotkania/konsultacje z mieszkańcami, może niezadowolonych by było wówczas mniej i rozkład bardziej sensowny?
~skandall 23-05-2016 22:04
Z Małej Poczty do Oś. Pomorskiego bedziesz miał 11 co 30 min. i inne linie
~jaciekręce 23-05-2016 22:19
Od dwóch lat mam MZK za darmo i jeszcze ani razu nie jechałem.... A mówią, że niby u nas kradną samochody.... Nic z tego. Zlikwidować policję.
~jel 23-05-2016 22:28
Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził...
~Jel.. 23-05-2016 22:30
CZarne w soboty i niedziele ma przechlastane .Planując nowy rozkład jazdy należy wziąć pod uwagę że na Czarnym też ludzie mieszkają i pracują.
~Jogiv8 24-05-2016 2:51
Jestem ciekawy skąd wezmą kierowców na to wszystko ...
~ 24-05-2016 9:36
A co z dojazdem na Łukasiewicza z rana ? Zabobrze do spora część Jeleniej Góry, a dojazdu do pracy już nie ma. Do tej pory linią nr 3 to się udawało, a teraz ? Bardzo fajne zmiany, nie ma co.
~ 24-05-2016 9:46
autobusy podstawowe co pół godziny?skandal przesiadam się na samochód
~ 24-05-2016 9:50
tak przynajmniej na ... napisali .Więc co 15 min czy co 30 min?
~adela 24-05-2016 9:53
prosimy o więcej "1" na osiedle Czarne (przerwy są za długie a szczególnie w niedziele ,soboty i święta" może ktoś w końcu o tym pomyśli.
~RAK 24-05-2016 9:55
powinno być tez wzięte pod uwagę jazde w swieta i niedziele gdy konczy się msza swieta w cieplcach nie ma czym dojechać w kierunku osiedla orle lub jeleniej góry i starsze osoby musza czekac długo na autobus od pol goziny do godziny albo dreptać pieszo
~Oburzona2 24-05-2016 11:11
A gdzie niby mają wsiadać do 1 mieszkańcy górnych numerów Mickiewicza i Słowackiego??? na Morcinka??? to chyba są żarty!! dotąd było dobrze więc komu przeszkadzał przystanek na Głowackiego. Kolejna zmiana na niekorzyść - degradacja miasta i wykluczanie jednych mieszkańców, a rzecz innych. Smutne
~ADELA 24-05-2016 11:41
A KOMU PRZESZKADZAŁA 16 O GODZ.6,50 Z PRZYSTANKU NA MORCINKA Kto przeprowadzał tę ankietę ? Przecież o 6,50 jeździło najwięcej osób!!!!!
~zachodnia 24-05-2016 11:58
To samo dotyczy mieszkańców przy dworcu zachodnim. W weekendy do południa niema żadnego autobusu. przecież nie wszyscy mają samochody.
~do Skandal 24-05-2016 17:20
Wg nowego rozkładu 11 jedzie co godzinę, a nie co pół godziny, a z rana nawet co dwie godziny. "Inne linie" jadą 2 razy dziennie (linia 33), albo 4 razy dziennie (linia 21). Ich rozkład pokrywa się z rozkładem linii 11, więc w godzinnych lub dwugodzinnych przerwach pomiędzy kursami linii "11" nic nie kursuje na Osiedle Pomorskie. "2" kursowała o wiele częściej. Ciekawe, jak dostaną się do pracy ludzie pracujący w okolicach dawnej Celwiskozy... Tam dojeżdżała tylko 2 od Małej Poczty, a "3" jedzie aż z Zabobrza i w mieście ma przystanek aż za dworcem PKS - w okolicach al. Jana Pawła II, więc pieszy tam ma bardzo daleko, jeśli mieszka np. w Cieplicach. "21" i "22" nie jadą przez teren Celwiskozy. Linia "3" jest tylko dla ludzi z Zabobrza.
~ 24-05-2016 17:26
Czy nie można puścić linii nr 2 na odcinku od Apteki Pod Koroną, aby jechała tak jak linia nr 22 z wyjazdem do Małej Poczty, a dalej taką trasą, jak była przewidywana po zmianie rozkładu, a z powrotem od Małej Poczty w kierunku Osiedla Pomorskiego, potem aż do Lubańskiej i Marcinkowskiego w kierunku Daniłowskiego i dalej na Osiedle Orle? Wówczas Osiedle Pomorskie miałoby więcej połączeń, a poluzowałby się ruch ulicą Wolności, którędy i tak jedzie bardzo dużo linii.
~ 24-05-2016 18:48
XX-lecia już własciwie odcięte od świata.Licza się tylko Zabobrze i Orle. Wszystko dla nich A reszta? Tam kilka lini -połaczenie do głownych miejsc w Jeleniej. XX-lecia nie ma połaczenia ani ze szpitalem ani z centrum. Czy to takie trudne puścic "6-ke" koło szpitala? Po innych ulicach Zabobrza jeżdzi multum autobusów i jest połączenie.Proszę coś zmienić w proponowanych rozkładach
~Polonista 24-05-2016 19:09
Panie z Urzędu Miasta mogłyby się pokusić o kurs ortograficzny, ponieważ Strużnica powinno się pisać przez ,,u'', a nie jak one to zrobiły na mapie MZK przez ,,ó''
~obcy 24-05-2016 20:53
rozklad to porazka dostac sie z cieplic na karola miarki historia z malej poczty na karola miarki zapomnij chyba wieeelki minus a nie plus jak pisze,,super,,
~slownik-polonista 24-05-2016 20:54
Stroz pisze się u zamknięte. Nazwiska i nazwy mogą być z u otwartym, to może być tylko pomylka.
~ 25-05-2016 0:13
To prawda, z Cieplic na Karola Miarki, ani z Małej Poczty na Karola Miarki nie ma czym się dostać od 01.06.2016. Dotychczas było z tym słabo, a teraz nie będzie w ogóle jak. Chyba, żeby jechać najpierw na Zabobrze, to wtedy można dojechać na Karola Miarki z Cieplic. Tylko dookoła. Inaczej nie ma jak w ciągu dnia. Jedynym wyjściem byłoby puszczenie dwójki przez Karola Miarki od Małej Poczty. Tej linii niczym nie zastąpiono.
~rm 25-05-2016 12:44
Fatalny rozkład z Osiedla Łomnickiego linia 11 ( przez całe Zabobrze) i z miasta co godzinę, a nie co pół godziny.
~rm 25-05-2016 12:56
Fatalny rozkład z Osiedla Łomnickiego linia 11 ( przez całe Zabobrze) i z miasta co godzinę, a nie co pół godziny.
~rak 25-05-2016 13:44
Ten rozkład jazdy od 1 czerwca to wielka porazka a kto planowal to nie miał wielkiego pojęcia jakiś nieuk i nie znal realiów naszego miasta jak maja jezdzic autobusy nie sa dopracowane dojazdy do pracy na nocna zmiane z zabobrz do Sobieszowa trzeba wyjechać godzine przed praca paranoja wielka
~xyz 25-05-2016 19:07
a jak młodzież ma dojechać do Liceum na ul.Paderewskiego z Łomnicy i zdążyc na lekcje o godzinie 8 rano,jeżeli 11 jedzie naokoło Zabobrza?
~Anonim11 25-05-2016 21:43
Do ~xyz 19:07 Polecam sprawdzać dokładnie rozkłady, gdyż 11 po godzinie 7 z Łomnicy będzie na Paderewskiego o 7:44. Nie wiem jak trzeba byłoby iść żeby z przystanku nie zdążyć na 8 na lekcje.
~jaa 25-05-2016 22:14
No i pozbawili ludzi możliwości dojazdu do pracy... super! bardzo dziękujemy! bo np mam autobus nr 2 z Małej Poczty do Radomierza o 5:15 ale niech mi ktoś powie jak mam z Os. XX lecia do Małej Poczty dotrzeć???
~do 24-05-2016 18:48 | ~ | 26-05-2016 0:46
Szóstka będzie zatrzymywała się koło szpitala. Zresztą na stronie MZK jest nowy rozkład jazdy.
~ktos123 29-05-2016 14:57
Posrani po prostu. Zastanowcie sie nad kursami 11 i 3 i przede wszystkim o ucznich wracajacych do domu ktorzy beda musieli po h czekac na autobus brawo wy. Tylko pogorszyliscie
~abc 30-05-2016 9:08
wydłużenie trasy autobusu linii 11 opóźni dojazd młodzieży z Łomnicy i osiedla Łomnickiego do szkół średnich w Jeleniej Górze.Rozkład jazdy sobie a punktualność sobie. 3 i 11 dojeżdżają do śródmieścia zawsze spóźnione. A co będzie teraz ,gdy trasa prowadzi przez Zabobrze.
~hl 30-05-2016 23:09
Pomyślcie o uczniach dojeżdzających z Gruszkowa/Krogulca do szkoły w Łomicy czy też do szkół jeleniogorskich, zabraliscie autobus o godzinie 7 i jak te dzieci mają dotrzeć do szkoly? Jechać autobusem po 5 rano? Brawo!
~Wqrzony 31-05-2016 8:17
No po prostu brawo, większość zakładów pracy na Wincentego Pola pracuje do 15.00, a tu fundnęli półgodzinne oczekiwanie na autobus. Ale co się będą przejmować, pewnie sami wożą dupcie limuzynami.
~JanuszJG 31-05-2016 8:45
@ 30-05-2016 23:09 | ~hl |: Przecież z Gruszkowa o godzinie 7:03 odjeżdża "11", a wystarczyło dobrze popatrzeć na rozkład jazdy. Jeszcze Ci podpowiem, że jedzie ona normalną trasą pomimo tego, że ten kurs jedzie do Zajezdni MZK. Na drugi raz sprawdzaj dokładniej rozkłady jazdy i dopiero wtedy pisz, że uczniowie z Gruszkowa i Krogulca są pozbawieni dojazdu do szkoły w Łomnicy lub do jeleniogórskich szkół...
~xyz 31-05-2016 12:39
Gmina Mysłakowice pozbawiła mieszkańców pracujących na Spółdzielczej dojazdu do pracy a tam znajduje się większość zakładów jeleniogórskich. Następnym razem trzeba poprzeć radnych którzy chcieli odwołania pana wójta niech lepiej uczy historii może lepiej mu to wychodziło .
~Uczeń11 31-05-2016 14:09
Do ~JanuszJG Mało tego,że jest o 7:03 to również o 6:33, czyli zostało wszystko po staremu :)
~xxx 31-05-2016 20:55
następna reforma Urzędu miasta to bilety100% w góre .Brawo Prezydent Zawiła

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Utrudnienia na żółtym szlaku

Remont tarasu Karczmy Sądowej

Już 50 lat razem

Artystycznie na rzecz czystego powietrza

Finał remontu

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%