MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Rewolucja w mieszkaniówce, cięcia w MZK. Gorący wtorek w ratuszu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 7:27
Aktualizacja: Wtorek, 19 kwietnia 2011, 7:15
Autor: Angela
Fot. TEJO
Sprzedaż mieszkań komunalnych za jeden procent wartości tylko do końca 2011 roku, połączenie zakładów gospodarki lokalowej Północ i Południe i zmiana uchwały budżetowej z przesunięciem 700 tys. zł z kasy MZK na remont fontanny – to tylko kilka z tematów, jakie pojawią się na sesji rady miasta w najbliższy wtorek (19 kwietnia).

Radni klubu Prawa i Sprawiedliwości zapowiadają, że nie zgadzają się z wieloma z proponowanych zmian, które mają być omawiane i głosowane na sesji. Przykładem ma być uchwała określająca termin, do kiedy lokatorzy mieszkań komunalnych będą mogli wykupić lokum za 1 procent wartości.

– Jednym z pomysłów jest możliwość złożenia wniosków na wykup mieszkań komunalnych za jeden procent wartości tylko do końca obecnego roku. Po tym okresie mieszkańcy będą mogli wykupić to mieszkanie za 50 procent jego wartości. My się z tym nie zgadzamy, bo uważamy, że ten okres złożenia wniosków powinien być dłuższy, do 31 grudnia 2012 roku. Proponujemy też by z końcem tego roku wszyscy lokatorzy tych mieszkań otrzymali informację o prawie wykupu mieszkań do tego okresu – mówi radny Krzysztof Mróz.

Zdaniem radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ten dłuższy okres jest potrzebny ze względu na inną uchwałę, która ma być podjęta na najbliższej sesji czyli połączenie Zakładów Gospodarki Komunalnej Południe i Północ w jeden Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze i wyprowadzeniem wspólnot spod zarządzania tej instytucji.

Oprócz wymienionych tematów w porządku obrad najbliższej sesji znajdą się jeszcze projekty uchwał w sprawie kierunków polityki mieszkaniowej Jeleniej Góry na lata 2011-2016, zmiana zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta, zapewnienia warunków do osiedlania się na terenie Jeleniej Góry repatriantom zgodnie z ustawą o repatriacji, ustalenie wysokości opłaty za wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych oraz inne sprawy.

Radni opozycji zapowiadają też złożenie protestu przeciwko zmianie uchwały budżetowej i przesunięciu 700 tys. zł przeznaczonych dla Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego na przebudowę fontanny przy zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wolności wraz z zagospodarowaniem terenu wokół niej. – Nie jesteśmy przeciwko budowie fontanny, ale uważamy, że skutkiem zabrania tych pieniędzy z MZK będzie podwyżka cen biletów i zmniejszenie ilości kursów. Sytuacja jest trudna. Pieniędzy na budowę fontanny należałoby szukać w funduszach unijnych czy oszczędności w budżecie – mówi radny Krzysztof Mróz. W uzasadnieniu projektu uchwały czytamy natomiast, że przebudowa fontanny jest konieczna ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, a zmniejszenie ilości autobusów wynika z przeprowadzonej analizy potoków pasażerskich, która wykazała, że zmniejszyła się liczba pasażerów korzystających z MZK.

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Roboty na Dworcowej

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (59) Dodaj komentarz

~chory 18-04-2011 7:45
To chory kraj. 500 mln zł na spis powszechny, 700 tysięcy na fontannę - Czy Wam się coś moi drodzy rządzący w główkach nie poj.bało ?
~pako98 18-04-2011 7:45
To zawila wydymal mzk\'a hahhahahahah sami na niego głosowaliście
~ 18-04-2011 7:59
Tak się niszczy MZK.
~wbb 18-04-2011 8:04
skoro zmniejszyła sie ilość korzystających z komunikacji MZK to logicznum jest obcięcie funduszu dla tej firmy,tak panowie wygląda kapitalizm,nie ma ludzkiego oblicza.Szkoda,że nie jest tak w szkołach,spadła ilość uczniów ale ARMIA Nauczycieli Trwa w okopach w ilosciach nie zmienionych a my za to wszystko płacimy,pora z tym skończyć.
~Rex 18-04-2011 8:19
Nie będzie autobusów ale za to będą tramwaje które to Zawiła nam obiecał.
~DINO 18-04-2011 8:27
MZK wreszcie będzie musiało pomyśleć jak stać się zakładem konkurencyjnym na rynku i może wreszcie dotrze ze podnoszenie cen biletów to nie złoty środek na wszystko a reszte miasto da pora wyjść na przeciw do klieta bo teraz przy obecnych cenach bardziej opłaca się 4 osobom jechać taxi niż mzk ale siedzi tam sztab ludzi który z pewnością wymyśli coś dobrego dla swojej firmy czyli zwolnią kierowców a biurokracja zostanie ;)
~J@ck 18-04-2011 8:33
Najważniejsze żeby starczyło na wycieczkę do Chin dla niektórych radnych z p, Czernow na czele,to jest priorytet
~hej 18-04-2011 8:58
w Polsce jest mnóstwo miast i wsi bez swojego mzk i żyją. Mnie osobiście nie jest potrzebne. Fontanna też mi nie jest potrzebna. A zapomniałbym: straż miejska też nie jest potrzebna. ile już zaoszczędziłem?
~ra 18-04-2011 9:01
Wielu ogłupionych ludzi akceptuje bezkrytycznie kreowany przez mass media, które pokazują jak powinno wyglądać społeczeństwo i jak powinni zachowywać się ludzie, świat. Wbrew pozorom ‘niezależne’ media są kontrolowane przez partie, bo dajmy na to kiedy za zamkniętym drzwiami obradują najważniejsze osoby w państwie ( nadmieńmy, iż wszelka władza znajduje się obecnie w rękach jednej partii) nie wiemy o czym rozmawiają i co ustalają. Nie widzą tego nawet dziennikarze, gdyż informacje, które przekazują dostawne są bezpośrednio od przedstawicieli rządu. Telewizja to masowy hipnotyzer wszczepiający rożne poglądy, które niekoniecznie zgodne są z prawdą.
~rychu 18-04-2011 9:08
wyprowadzić wspólnoty spod zarządzania przez te dziwaczne twory (ZGL-e) bez pomysłu, rozumu, pełne zasiedziałych urzędniczyn. To zapyziałe siedlisko braku kompetencji, machlojek, układów i obiboków. Prawdziwy zarządca ponosi odpowiedzialność zawodową z swoja pracę, ZGL-e nigdy. APELUJĘ: Wspólnoty pozostające jeszcze pod "opieką" ZGL-ów nie podejmujcie żadnych uchwał dot. poważnych remontów czy inwestycji, poczekajcie na zarządców, których rozliczycie za wykonane prace!!!
~do rychu 18-04-2011 9:25
Prawdziwy zarządca ponosi odpowiedzialność zawodową" proszę o wskazanie tych zarządców w Jeleniej Górze. Większość z nich podpisuje umowy o zarządzanie ale w świetle prawa jest to tylko administrowanie nieruchomością. Całkowitą odpowiedzialność ponoszą zarządy wspólnot. Odnośnie czekania z inwestycjami czy remontami to też błąd gdyż większość zarządców utrzymuje się z" a nie kosztów administrowania remontów"
~ja 18-04-2011 9:32
Zaorać fontannę, posadzić trawę i z głowy!!!!!! po cholerę ona tam?? i to jakim kosztem???? Państwo Radni autobusami nie jeżdżą więc nie wiedzą jak jest ale żeby na taki pomysł wpaść to nie można być zdrowym psychicznie. i jak tu chodzić na głosowania????
~g.niedzielny 18-04-2011 9:34
kolejny świetny pomysł z ratusza? Poprzednim jest zakup dla MPGK zamiatarki z odzysku wyłączonej z eksploatacji przez Szwedów. Już od tygodnia krąży po Kiepury i nie jest sobie w stanie poradzić z piaskiem na ulicy i przy krawężnikach.. za to wspaniale wzbija niebotyczne tumany kurzu!
~kk 18-04-2011 9:50
Do radnych!!! Prosze dać szanse wykupu wszystkim lokatorom mieszkań komunalnych!!!! dlatego jestem za rokiem 2012/grudzień/gdzie kończyłaby sie możliwość wykupu mieszkań!!!!!
~ 18-04-2011 9:52
DOLNOŚLĄZAK. Fontannę należy rozebrać przed 22-lipca, gdyż ongis z okazji PRL-owskiego święta byla uruchamiana. Lokale za 1% ich wartości sprzedać ich dotychczasowym najemcom. Czysty zysk, gdyż mieszkania sa wyeksploatowane w 100%. Remont kamienic jest nieopłacalny, gdyż budowa nowych obiektów jest tańsza od remontu starych. Proponuję pokomunistyczny stwór, zajmujący się miejskimi przewozami pasażerskimi /MZK/, stopniowo przekształcać w usługi transportowe funkcjonujace wg wzorców obowiązujących w Wałbrzychu.
~wyborca1 18-04-2011 9:55
Nie tak dawno podzielono ZGL-e . I nic się nie zmieniło - ci sami ludzie , ten sam sposób pracy (!). Teraz znów połączą ....itd itp. Żenada.
~j-in 18-04-2011 10:15
miasto nie ma na nic pieniędzy a lekką rączką oddało wpływy z targowiska w prywatne ręce, ciekawe co na to ten wielki radny młody bohater z PIS-u zasiadający w radzie nadzorczej miasta, na każdy temat gęba pełna frazesów a na ten temat woda w usta, taka jest nasza rada.
~ 18-04-2011 10:17
jak zwykle PIS -kontra, banda zakompleksionych pseudo katolikow robiacych zakupy w osiedlowych sklepach i kupujacych cukier po 6,60
~do 10:17 18-04-2011 10:22
a co ty już zdążyłeś baranie wykupić to innym nie dasz?
~ 18-04-2011 10:29
Kto kupi mieszkanie za 50 % w tych zdezelowanych kamienicach które nie były nigdy remontowane . Co potrzeba pieniędzy na podwyżki w ratuszu ? to skandal ! Jedni za 1% a drudzy za 50% to jest niesprawiedliwe.
~Przeciw MZK 18-04-2011 10:54
Jestem za odebraniem MZK funduszy, jak można wspierać TWÓR, którego specjaliści nie potrafią opracować rozkładu jazdy, który byłby czytelny dla wszystkich i zmienił praktykę jeżdżenia stadami. Lepiej mniej autobusów, można łączyć trasy, ale pokazać pasażerom, że to oni są po to, aby MZK lepiej funkcjonowało ku naszemu zadowoleniu. Fontanna. Dlaczego nie, ale zbudowana na zdrowych zasadach, bez zbędnych "fajerwerków" i teren pod nadzorem. Takie miejsca to wizytówka naszego miasta.
~POPIERAM!!! 18-04-2011 11:12
CHORY KRAJ,DZIECI NASZYCH TYLKO SZKODA ,ZE ZA CHLEBEM Z RODZINNEJ POLSKI UCIEKAJĄ ,A I ZA MIESZKANIEM...Kto kupi mieszkanie za 50 % w tych zdezelowanych kamienicach które nie były nigdy remontowane . Co potrzeba pieniędzy na podwyżki w ratuszu ? to skandal ! Jedni za 1% a drudzy za 50% to jest niesprawiedliwe.
~abe 18-04-2011 11:14
Nie rozumiem gdzie ta rewolucja w mieszkaniówce, czyżby tylko w tytule. Dojdzie do pojedynku między obecnymi dyrektorkami ZGL-ów, czy kadra zarządzająca będzie się dublować?
~Bezrobotna 18-04-2011 12:24
Już się mówi że dyrektorem nowej mieszkaniówki zostanie człowiek znikąd czyli Jerzy lenard.Typowy karierowicz z PO bierny,mierny ale wierny.
~Gość 18-04-2011 12:40
Taniej i bez zbędnych ceregieli - było by wyrównanie tego tematu SPYCHACZEM i po sprawie . Dopłacie do ceny wody lepiej zrobicie , a nie gdzieś tam koło PŁOCKA jeden metr sześcienny wody i ścieków to około trzech złotych , a u nas dziesięć złotych i osiemdziesiąt jeden groszy . Przez około dwadzieścia parę lat , niby mieszkańcom dogadzacie - tylko jakoś wychodzi nam to bokiem .
~gribu 18-04-2011 12:54
Nie rozumiem, jakim cudem przy wykupie mieszkań za 1 % Miasto nie egzekwuje umownego zapisu o zrzeczeniu się prawa do zwrotu kaucji mieszkaniowej - ludzie najpierw wykupują za grosze, a potem idą do sądu i biorą więcej kasy za zwrot kaucji mieszkaniowej. W Szklarskiej Porębie taki wymóg stawiają, dlaczego nie w Jeleniej?
~xzx 18-04-2011 13:08
Moze wrescie ktos zajmie sie tym mieszkaniem na ul Lwoweckiej ktore to juz od 2 lat zajmuje jakas ciocia ktora swoje mieszkanie ponoc wynajmuje a mieszka w mieszkaniu osoby ktora zmarla i ma mieszkac tam siostrzenica tej zmarlej ale niestety siostrzenica nie mieszka a ciocia obleciala juz wszystkie instytucje nawet byly prezeydent pan Obrebelski nie wyrazil zgody na przydzial tego mieszkania ale wladze sie zmienily i ponoc pani Czernow kazala zbierac podpisy bo moze dadza tej osobie przydzial na to mieszkanie a czy to nie jest chore osoba ktora tam ma mieszkac siedzi za granica jak sie robi wiekszy mlyn to przyjezdza na kilka dni , ciocia na swoim mieszkaniu ponoc zarabja wynajeciem a ile ludzi , rodzin mieszka w skrajnych warunkach czy wrescie ktos zajmie sie tym mieszkaniem czy my zyjemy w kraju bezprawia , czy kto ma chody ten ma a biedny niech mieszka w slamsach
~bczs 18-04-2011 13:26
a moze tak oddac wszystkim za darmo te mieszkania, oddac kaucje, i niech sie ludzie wezma do pracy nad swoimi siedliskami , to ruszy rynek pracy i zmniejszy sie bezrobocie, kazdy zadba o swoje, wiec zadnych zgl nie bedzie potrzeba do przewalania naszych pieniedzy z konta miasta na konto pseudo pracownikow, bo na remonty im zawsze brakuje gdy sie czlowiek zglosi z byle sprawa, no i zniszczyc w zarodku twor ktory nazywa sie zarzadzanie wspolnotami, albo zarzadcy oni tylko biora kase za zarzadzanie i g.... ich obchodzi cala reszta
~L.W. 18-04-2011 13:57
Zamiast fontanny lepiej ufundować W. Szymborskiej w JG willę! A tak swoją drogą nieźle zarobi ktoś, kto wygra przetarg. MZK nie szkoda, nie rozwija się, linie nie są zbyt dobrze dobrane, badanie potoków w złych liniach jest głupotą! 1% wykupu mieszkań to prezent dla mieszkających, nie widzę sensu by prosić, żeby łaskawie przyjęli darowiznę! Chciałbym dostać taką darowiznę! Za mieszkanie 50 m2 po 3000zł wypada zapłacić 1500 zł (i koło 2000 zł notariuszowi)ponad 140 000 zł darowizny! Niech PIS daje ze swojej kieszeni!
~legenda XXX 18-04-2011 14:54
wiedziałem, że tak będzie ! Obrębalski był za MZK, a Zawiła aby zniszczyć, zgnoić i usunąć ! to jest chore zabrać 700 tys. z MZK na przebudowę jakiejś śmiesznej fontanny, którą pijana młodzież rozje..e po pierwszej lepszej imprezie. Za 700 tys. można było by kupić 3 używane autobusy do MZK lub 1 nowy. Pan prezydent jeleniej jeździ autem to nie potrzebuje MZK w jeleniej. A pieniądze na modernizacje fontanny można wyrwać z uni i to może być nawet więcej niż 700 tys.
~podo 18-04-2011 15:04
A JA MAM PROSBE BY POLICJA ZROBILA PORZĄDEK Z LUDZMI ZAGRAZAJACYMI ZDROWIU I ZYCIU SPACEROWICZOW . MIANOWICIE CHODZI O LUDZI JEZDZACYCH NA MOTORACH I QUADACH PO OKOLICZNYCH LASACH. MALO ZE JE ROZJEZDZAJA TO DOCHODZI DO ZAGROZENIA I NIEMAL POTRACEN. PANOWIE POLICJANCI PROSZĘ- TRZY LOKALIZACJE- TZW DROGA SPACEROWA LASKIEM NA GORE SZYBOWCOWA, DROGA OD DZIALEK PRZY WYJEZDZIE NA DZIWISZOW, DO GORY I PO TZW GROBLI, LASEK PRZY MIEJSCU WYPASU KROW KOLO FIRMY PRODUKUJACEJ ZNICZY(PLAC BUDOWY OBWODNICY-zawsze kupują paliwo na stacji Orlen w Maciejowej). CZAS? KAZDA SOBOTA I NIEDZIELA OK. GODZINY 11-14. GRUPY LUDZI NA NIEREJESTROWANYCH MOTORACH -. Proszę o zajecie się sprawą. Podatnik
~ 18-04-2011 15:12
hahahahaha zawiła was wydymał
~ 18-04-2011 15:23
i nawet mydła do tego mu nie czaaaaaaaaa..........
~Samy 18-04-2011 15:25
Sukcesywnie MZK jest wyniszczane... a za jakiś czas jak wreszcie padnie... to ludzie się opamiętają jak przyjdzie im płacić 2-3 razy więcej u prywaciarza... O ile oczywiście będzie miał kto tam jeździć bo juz kierowcow prakuje i w MZK i PKS a u Kry-Chy albo Chadżego za 1200 zł nikt jeździć nie będzie skoro wyrobienie uprawnień kosztuje grubo ponad 10 tyś. zł. Masa kierowców już się czai żeby uciec do niemiec !!!
~boapl 18-04-2011 15:26
@L.W. Ulga wwykupie dotyczy tylko lokalu. Za grunty musisz sam zaplacic pelna kwote.
~cerber 18-04-2011 15:37
A miała byc SKM ,obiecanki,cacanki a głupiemu radośc. Najlepiej zlikwidowac MZK przecież na piechote zdrowiej. Nasz prezydent dba o nasze zdrowie,trzeba to poprostu zrzumiec a tyle było dyskusji na temat miejskiej komunikac ji przed wyborami.No ale wybory już za nami i teraz przyszedł czas wykonania zobowiazań.
~cotusiedzieje 18-04-2011 15:43
Ciecia na MZK i gdzie tu rozwoj transportu publicznego aby walczyc z korkami zanieczyszczeniami ?? :(
~P.G 18-04-2011 16:09
CIEKAWE KIEDY BEDZIE PODWYZKA BILETOW MZK MOZE NA CZERWIEC
~WYBORCA ! 18-04-2011 16:44
Zawiła to może... zapalić fajeczkę i poczytać książeczkę
~P,G 18-04-2011 17:04
MOZE MZK POLACZYC Z MPGK
~s. 18-04-2011 17:18
Doskonały pomysł. Popieram. Wybudować ze trzy fontanny. Zawsze można zabrać na to szpitalowi, szkolnictwu i służbie zdrowia. Dodatkowo - jak zostanie kasy - szpital dla obłąkanych.
~xxx 18-04-2011 17:40
A KOMU TA FONTANNA POTRZEBNA TAKIM d...lOM CO JĄ ZNISZCZĄ ZA TYDZIEŃ GÓRA DWA ,JAK WIATY PRZYSTANKOWE .PO KAŻDYM WEEKENDZIE .POWYBIJANE SZYBY I POROZWALANE KOSZE I Z TĄ FONTANNĄ BĘDZIE TO SAMO
~xxx 18-04-2011 17:44
A KOMU TA FONTANNA POTRZEBNA TAKIM d...lOM CO JĄ ZNISZCZĄ ZA TYDZIEŃ GÓRA DWA ,JAK WIATY PRZYSTANKOWE .PO KAŻDYM WEEKENDZIE .POWYBIJANE SZYBY I POROZWALANE KOSZE I Z TĄ FONTANNĄ BĘDZIE TO SAMO
~z oddali 18-04-2011 17:51
a mnie g-----no obchodzi PO PiS obrzępalski zawiły chciałbym tą fontannę odremontować za700 tyś i jakieś rondo za10 000 000 mln wybudować
~mich 18-04-2011 18:03
W ubieglym roku była propozycja od Władz Miasta żeby fontanne rozebrac i zrobic skwer, bo na remont nie ma pieniędzy.Wtedy na forum "jelonki" "eksperci od wszystkiego" totalnie skrytykowali ten pomysł.Fontanna tu była od dziesiecioleci i musi byc nadal.!!!!!!!!! Teraz kiedy jest propozycja jej wyremontowania i ucywilizowania tego miejsca "eksperci od wszystkiego" pisza, a po co ona komu potrzebna i najlepiej ja rozebrac!!!!!!!!!!Ludzie opamietajcie sie.
~JADARO 18-04-2011 18:51
ŻĄDAM BY MIASTO RÓWNO TRAKTOWAŁO MIESZKAŃCÓW TZ. NIECH MI ODDADZĄ 99% WARTOŚCI MOJEGO MIESZKANIA KUPIONEGO NA WOLNYM RYNKU A CO INNYM MOGĄ ROZDAWAC ZA 1%
~JADARO 18-04-2011 18:57
31 GRUDNIA 2012 NIECH SIĘ SZLACHTA NAMYŚLI W KOŃCU KASA ZA DARMO OCZYWIŚCIE SIĘ NALEŻY I NIE ZAPOMNIJCIE PIS O WAS WYBORCY MYŚLI
~tedy 18-04-2011 19:15
Poco komu fontanna na skrzyzowaniu jednych z najabardziej obciazonych ulic w miescie???????? Kto tam przyjdzie odpoczywac babcia z wnuczkiem ????? Zeby go samochod rozjechał czy zeby sie spalin nawdychał ???? Rado Miejska ruszcie głowami Stara fontanne zasypac ziemia i posadzic kwiatki a na nowa znalezc odpowiednie miejsce. proponuje konkurs wsrod mieszkancow zrobic bo nie sadze ze w ratuszu cos madrego wymyslono w tej sprawie
~Obywatel 18-04-2011 21:06
Zmniejszyła się ilość pasażerów bo ludzi nie stać na przejazdy przy tak wysokim bezrobociu i podwyżek cen wszystkiego! Najlepiej odbudować fontannę za pieniądze komunikacji miejskiej by deskorolkarze i inne pasożyty przesiadujące tam z piwkiem mogły dalej dewastować wyremontowaną fontannę swoimi malunkami lub swoimi deskami.
~maska 18-04-2011 21:35
Co za d...l wymyślił remont fontanny kosztem MZK?! Ta fontanna to w ogóle tam potrzebna jak dziura w mocie, ani ładna, ani nie można przy niej posiedzieć bo śmierdzą spaliny. A MZK może paść tak? Ludzie posiedzą sobie przy fontannie i pójdą piechotką do Cieplic, Piechowic, na Zabobrze...
~paradise 18-04-2011 21:39
Jak zwykle PIS walczy o sprawy zwykłych ludzi!
~plutek 18-04-2011 21:54
Lepiej zrobiliby jakis porządny plac zabaw dla dzieci w Centrum Miasta,Bo z dziećmi to nie ma gdzie wyjsć ,
~Jel... 18-04-2011 22:20
chętnie sprzedają mieszkania za 1% które tak doszczętnie niszczyli przez tyle lat.Obecnie koszty remontu są tak wysokie - jak je udźwigną_ niech nam oddadzą te wszystkie lata czynsz wielka łaska 1% jacy oni c hojni teraz .
karmazyn 19-04-2011 0:10
Wytęż wzrok i znajdź 10 szczegółów, którymi się różnią dwa wyżej zamieszczone zdjęcia.
~Miś 19-04-2011 7:44
W biurach MZK to chyba pracują same BARANY, ponieważ uwielbiają pus...ć w trasę autobusy stadami które przynoszą same straty a dla pasażera dłuuuuuugie czekanie po stadzie przejechanych autobusów na następny autobus. Normalnie tyle ludzie piszą miesiącami do nich jak i komentarze a oni gorzej jak te OSŁY, ni cholera nic z tego nie rozumieją i nie mogą załapać by w końcu zrobić porządek z rozkładem jazdy.
~rumcajs54 19-04-2011 10:35
I co, kolejna "reorganizacja" ? Nowe adresy, nowe NIPY, PESELE, trele-morele, pieczątki, druki książeczek, ect., ect. Ktoś za to płaci, czy aby nie podatnik? No i ten "ruch kadrowy"... Czy na tę powszechną w naszej ojczyźnie chorobę jest jakieś lekarstwo ? I kto postawi właściwą diagnozę? Chyba, że do akceptującej wiadomości przyjmiemy, że jednak można być sędzią we własnej sprawie... Kiedyś mówiło się, że jak wieje wiatr ze wschodu to trza wiać razem z nim. A teraz wieje z zachodu ...
~dnieje 19-04-2011 14:34
do Rychu- po co wskazywac palcem - przyjrzyj sie np spolce zarzdzanie nieruchomosciami poludnie w jeleniej gorze i zobacz kto tam pracuje- a jezeli nie wiesz to ci powiem tam pracuja ci ktorzy pracowali w ZGL poludnie, czyli ci sami , i tak samo dzis wyglada jakosc ich niby pracy w spolce jak wygladala w zgl. ciekawe jakim cudem dostali licencje, bo byc w pracy to nie to samo co pracowac na danym miejscu, a szybkie kursy zarzadzania i licencje kazdy pracownik zgl mogl dostac bo panstwo szybko musialo znalezc takowych, wiec egzaminatorzy przpuszczali nie patrzac na wyniki ich zagnojenia budynkow komunalnych , czyli wszystko to pic na wode jak zyli za nasze pieniadze tak dalej zyc beda , a narod glupi dalej ich zatrudnia
~ 19-04-2011 14:55
miało być 5 nowych autobusów - będę góra 4 i tyle :) Zawila zapomnij o kolejnych wyborach !
~/// 22-04-2011 19:17
no cóż miało być SKM A TU NIE BĘDZIE ANI SKM ANI MZK Z DRUGIEJ STRONY BIUROKRACI Z MZK POMYŚLĄ NAD RACJONALNYM ROZKŁADEM MZK A FONTANNA TAM NIE JEST POTRZEBNA BO ZANIM JĄ NAPRAWIĄ TO JĄ ZNISZCZĄ

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Harcerze z nową siedzibą

Porządki przy cmentarzu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
971
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%