MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Rewolucja w Kolegium Karkonoskim

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 24 maja 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 24 maja 2007, 15:21
Autor: DOB
Fot. Archiwum
Największa jeleniogórska uczelnia bez dyrektorów za to z dziekanami.

Spore zmiany szykują się na stanowiskach i w organizacji pracy największej jeleniogórskiej uczelni.
Dotychczasowi dyrektorzy instytutów wkrótce przestaną pełnić swoje funkcje. Powód? Zmiany organizacyjne w uczelni.

W miejsce działających do tej pory instytutów powołano 3 wydziały: przyrodniczy, techniczny oraz humanistyczny. Pierwszy z nich będzie zajmował się fizjoterapią, pielęgniarstwem oraz wychowaniem fizycznym. Drugi obejmie kierunki: elektronika i telekomunikacja oraz edukacja informatyczno-techniczna. Wydział humanistyczny obejmie pedagogikę oraz filologie: polską, angielską i germańską.

Wybrano też dziekanów i prodziekanów. Dziekanem wydziału przyrodniczego został dr Andrzej Błachno, prodziekanem – mgr Violeta Palczewska, technicznego odpowiednio dr Zbigniew Fjałkowski i dr Danuta Fjałkowska. Dziekanem wydziału humanistycznego wybrano dr Leszka Albańskiego a prodziekanem – mgr Mariolę Szybalską-Taraszkiewicz.

– Nowa struktura jest bardziej nowoczesna, pozwoli na szybszy rozwój uczelni – mówi Grażyna Malczuk, kanclerz Kolegium Karkonoskiego.
Dlaczego? – Dziekan ma dużo większą swobodę niż dyrektor instytutu w doborze kadry, w otwieraniu nowych kierunków. Będzie też mógł dysponować częścią budżetu uczelni – zapewnia pani kanclerz.

Zaletą też jest to, że dziekani wybierani są w uczelnianych wyborach powszechnych. Do tej pory dyrektorów obsadzał rektor po zasięgnięciu opinii senatu uczelni.
Zmiany będą obowiązywały od września 2007 roku.

Przypomnijmy, że także od września pracę rozpocznie nowy rektor. Będzie nim dr hab. Henryk Gradkowski. Dotychczasowy rektor – prof. dr hab. Tomasz Winnicki, zostanie prorektorem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Był "Krok do sukcesu"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (46) Dodaj komentarz

~Agata 24-05-2007 13:31
W KOŃCU WYŻSZE TECHNIKUM ZACZYNA PRZYPOMINAĆ UCZELNIĘ WYŻSZĄ
~dociekliwy 24-05-2007 13:34
Zaleta jest ,że dziekani są wybierani w uczelniasnych wyborach powszechnych , a dyrektorów obsadzał rektor . Czy wspomniani dziekani zostali wybrani w nowej konwencji , kiedy przeprowadzono te wybory ???
~Ka 24-05-2007 13:47
W tekście jest błąd: rodzina Fjałkowskich będzie rządzić wydziałem technicznym, a nie humanistycznym.
~Kasia 24-05-2007 14:18
Kochana"Palczesiu",wiedzialam,wprawdzie juz wczesniej o twojej nominacji,niemniej jednak raz jeszcze – congratulation!!! Serdecznie pozdrawiam, Kasia C.
~studentka KK 24-05-2007 14:34
Dr Zbigniew Fjałkowski oraz dr Danuta Fjałkowska bedą pełnili funkcje dziekana/prodziekana nie na wydziale humanistycznym lecz technicznym. To tak dla ścisłości :) Pozdrowienia dla wszystkich studentów z KK– najlepszej uczelni w Jeleniej Górze, a szczególnie dla Wydziału Technicznego :)
~Janek 24-05-2007 14:51
Fjałkowska? To ta co w ostatnich wyborach (jej strona jeszcze dostępna) "zdeterminowana wszystkimi swymi działaniami" domagała się: " – Wzmacniania olbrzymiej szansy edukacyjnej przez umożliwienie setkom osób uzyskania wykształcenia wyższego, ... – Tworzenia warunków działania i rozwoju rynku pracy dla pozyskania inwestorów zewnętrznych, ..." etc.
~IEM 24-05-2007 15:02
Nareszcie Wielki Ptak spadł ze stołka:) TEJ PANI Z WIELKĄ RADOŚCIĄ DZIĘKUJEMY. P.S.Miejmy nadzieję że nowe władze zrobią porządek w sekretariacie IEM.
~Wybrzeże Wyspiańskiego 24-05-2007 15:31
taaa fajnie same dr. a gdzie prof.??? zabrakło KK kadry hehe :)) PS ta uczelnia jest do niczego jak ktoś się chce przenieść na PWR we wrocku to mu ocenek nie przepiszą KK DO BANI!!!!
~piroman 24-05-2007 16:19
czy ta uczelnia prowadzi jakies badania naukowe?czy tylko ksztalci niewyksztalconych naukowcow?
~ktos 24-05-2007 16:20
Heh widzę, że w przypadku IT dalej jest to samo...wciąż to "rodzinny" biznes...
~byly 24-05-2007 16:51
To Fjalkowscy jeszcze sie trzymaja? Nie lepiej na kierownika inst techniki dac kogos, kto umie prowadzic dialog ze studentami i chce budowac a nie traktowac studentow jak zlo konieczne?
~xxx 24-05-2007 17:22
mgr prorektorem hahahaha, a jaka jest rola na tym studium WIELKIEJ PANI KANCLERZ ?
~nielat 24-05-2007 17:44
Tak to już w KK jest że ze stołka na stołek. Z rektora na prorektora i odwrotnie. Władze KK to jedna klika włącznie z panią Malczuk która tez swoje lody kręci. Może czas już na poważniejsze zmiany!!
~Zakrętka 24-05-2007 17:49
Oj nie bardzo zdrowo z tymi Fjałkowskimi. Swoją droga trzeba mieć dużo tupetu żeby tak rodzinnie "odzyskać" wydział. Nic dobrego dla studentów tego wydziału z tego nie wyniknie
~Zakrętka 24-05-2007 18:02
Widzę że Fjałkowscy na Jelonce pod ochroną
~gemba 24-05-2007 18:30
Dżajzus Krajst ! Co to za "Sorbona"jest !? Z takimi tytułami to można szefować w Najwyższej Szkole Gięcia Blachy oraz Tańczenia Łojdirydy na Czczo. To jaja jakieś nie do wytrzymania są a nie szkoła wyższa. Rektor , dziekani ? A dlaczego nie Jego Miłość i Ich Dostojne Wysokości . Wymyślili sobie sposób na życie i robią w balona niedouczoną naiwną młodzież obiecując im , że po zakończeniu nauki pod okiem WYBITNYCH świat zawojują . Kpiny!!!!
~borbea 24-05-2007 18:31
nie, tak nie uda się powtórka tematu, tytuły to nic nie daje , znamy tych ludzi dajcie sznse innym może ktoś ma konkreyne pomysły
~ratownik 24-05-2007 18:47
jestem ebsolwentem KK więc mam to już za sobą. Pani mgr Violetta Palczewska powinna być dziekanem. Ratownik
~realista 24-05-2007 18:49
Jeśli reformy w KK tak przedstawiają się jak w tekście 'Rewolucji..",to jest to pozoranctwo i nieudolne naśladownictwo struktur uczelni akademickich.Symbolem tych zmian jest przypadek ontynuacji rządów w IT przez małżeństwo Fjałkowskich i żałosny upadek niekwestiowanego autorytetu prof.T. Winnickiego jako prorektora KK.
~nindz@ 24-05-2007 18:58
Pseudo uczelnia z pseudo dziekanami i pseudo studentami.
~qba 24-05-2007 19:58
buuu ! przeniosą nas (fil. angielską) razem z germanistami do tego brzydkiego budynku :/ wydaje mi sie ze budynek nr 3 bedzie mocno niewykorzystany w nowej czesci przyrodniczej, bo zostanie tam fizjoterapia i pielegniarstwo a dojdzie tylko w–f. na filologii bylo chyba wiecej studentów niz tam?
~Do"nindz@" 24-05-2007 20:29
Sam jestes"pseudo".
~jeleniogórzanin 24-05-2007 21:09
Skandal, dziekan i prodziekan=rodzinka. To tylko mozliwe jest w Jeleniogórskim Kolegium. Nowo wybrany Rektorze Gradkowski, jeśli myślisz poważnie o swej funkcji pownieneś zareagować. Czy tak maja wyglądać władze uczelni w IV RP? wstyd!!!
~m(ł)udlmmy sie 24-05-2007 21:21
to jest jedna wielka kpina fijałkowskich sami sie wybrali a reszta nawet nie wiedziała a najlepsze jest to że ukryli wszystko przed komisją akredytacyjną nikt tak nie potrafijałkowsy pseudo brawa należą sie do kkit
~zadowolony 24-05-2007 21:22
Bardzo się cieszę, że wielki ptak zakończył swoje loty w I E M. Może nowy dziekan zaprowadzzi tam porządek i miejmy nadzieję, że na decyzje nie będzie się długo czekać.Od marca ta pani nie może podiąć wiążącej decyzji dotyczącej rozdania dyplomów dla absolwentów.terminy są ciągle zmieniane, bo ciągle coś.....
~realista 24-05-2007 21:42
Szanowni Jelonkowicze, przeciez istota zmiany jest nie nazwa osoby stojacej na czele ale stopien organizacji. Dyrektor stoi na czele instytutu, sredniej pod wzgledem kadrowym jednostki w szkolnictwie wyższym. Dziekan stoi na czele wydzialu, czyli jednostki najwyższej. Jest jeszcze zaklad, nizej niz instytut, oraz pracownia, nizej niz zaklad. Zeby instytut przeszedl w wydzial, potrzebna jest jedna rzecz, zwiekszenie liczby samodzielnych pracownikow naukowych. A tej informcaji nie ma w tekscie i chyba nie mialo miejsca tak znaczace pozyskanie pracownikow naukowych. Czyzby lipa? No i prodziekan z mgr to faktycznie obciach, niespotykane na swiecie poza JG...
~d3m0l 24-05-2007 22:01
Nie rozumiem czemu Fjałkowscy zostali, uważam, że bez osiągnięć żaden profesor, doktor nie powinien nauczać. Do nauki trzeba mieć umiejętności a nie tytuły i układy. Najwyższy czas by pokazać ludziom, że dyplom czy tytuł jest dla wytrwałych a nie dla zdolnych. Niestety ale prawdą jest, że najwyższe tytuły z setek ludzi których poznałem zdobyli ci przeciętni nie mający celu w życiu, pozostali zrobili pieniądze i nie mają czasu na wygłupy i popisy.
~absolwentka KK, fizjoterapeutka 24-05-2007 23:11
Jeszzce powinni zrobic porządek z czesnym na studia zaoczne. Co roku podnoszą coraz bardziej.Skandal!!!!
~Fizjoterapia KK 25-05-2007 7:02
Myślałam , że ten dzień nigdy nie nastąpi, ale w końcu:):):) Wielki Ptak został spuszczony ze stołka, oby tylko nie znalazło się dla niej inne miejsce bo ta kobieta to .jedna Wielka jak ona ,porażka. Odnośnie czesnego to dobrze byłoby żeby ktoś się temu przyjrzał – wolna amerykanka i haracze z powodu każdego potknięcia studenta. No ale cóż P.Malczuk musi w końcu przyjmować gości na skórzanych fotelach....... Miejmy nadzieję że i na nia w końcu przyjdzie pora.
~pracownik 25-05-2007 8:43
Cieszę się,że wszystkie działania w Kolegium Karkonoskim wzbudzają tak wiele emocji.Świadczy to,że jego rozwój jest pod stałą kontrolą społeczną.Chciałbym jednak wyjaśnić,ze wybory w uczelni są wielostopniowe i biorą w nich udział wszyscy pracownicy.Osoby,którym powierzono stanowiska uzyskali największą liczbę głosów.Są to pracownice o wysokich osiągnięciach zawodowych i organizacyjnych.Rozumiem,że tylko nieznajomość prawa może internautom podsuwać tak wiele złośliwości i nieżyczliwości w stosunku do pewnych osób.Jednocześnie chcę powiedzieć rozgoryczonej studentce IJZ że nie jest planowane przenoszenie tego instytutu gdziekolwiek.Plotka.Uważam,że kierunek rozwoju KK jest bardzo prawidłowy.Dajmy tylko tej uczelni troszeczkę czasu i spokoju.
~Student IT 25-05-2007 8:50
Do fizjoterapeutki KK.Czesne na danym kierunku obliczane jest zgodnie z kalkulacją kosztachłonności studiów.Prawo o szkolnictwie wyższym zniosło dotację z budżetu państwa dla studentów studiów niestacjonarnych.Student więc płaci 100% kosztów studiów.Takie są realia.Poczytaj przepisy.W gabinecie pani kanclerz nie ma skórzanych foteli chyba pomyliłaś gabinety.
~Student IV 25-05-2007 9:59
A ja bym wypuscil akcje KK na gielde, bo to jedna wielka spóła!
~helmut z KK 25-05-2007 10:26
Serdecznie dziękujemy za "współpracę" Wielkiemu Ptakowi i Pani Ifonce–nie do zobaczenia (miejmy nadzieję;)))
~Greg–Liverpool 25-05-2007 11:52
Klan Fjakowskich–znowu w akcji!
~do Pracownik 25-05-2007 11:55
"Rozumiem,że tylko nieznajomość prawa może internautom podsuwać tak wiele złośliwości i nieżyczliwości w stosunku do pewnych osób". Przykro mi, ale bylem studentem w/w osob i uwazam, ze te osoby nie powinny absolutnie piastowac takich stanowisk... Pomijajac "spolki", po prostu sa to osoby (zwlaszcza pan .F) traktujace studentow jak intruzow.
~zal–rozpacz–nedza 25-05-2007 12:17
do pracownik nie wiem gdzie pracujesz ale napewno nie na kk i nie wiesz jakie są realia na kierunkach a IT to już całkiem popadnie w niekomunikatywność z parą fjałkowskich oni robią tylko pod siebie i nie obchodzi ich los innych. zresztą zapytaj studentów IT jak im dyrektorzyna zrobiła na początku i siedzieli w sali gdzie jest 18 stanowisk roboczych było ok 24 studentów i wcale sie nie zdziwie jak nie nie dostaną wpisów a parka zaciera już ręce bo kasa bedzie i teraz będą mogli sami wydawać na co zechcą ....
~hyhy 25-05-2007 14:02
A Fjałkowski ma jeszcze ten swój słynny skrypcik bez którego nie jest w stanie prowadzić zajęć? A szanowna pani EKONOMISTKA Fjałkowska ma jakieś pojęcie o TECHNICE? A "niezawodności urządzeń" (czy jakoś tak podobnie to się nazywało) uczy jeszcze pan który po ćwiczeniach wyłączał rzutnik multimedialny bezpośrednio z sieci nie dając mu czasu na ochłonięcie? Fajnie się wtedy plastik topił... Taka szkoła jacy nauczyciele...
~Zakrętka 25-05-2007 16:00
Chciałabym wiedzieć ile osób z absolwentów KK ma szansę na dobrą pracę w dobrej firmie poza Jelenią Górą i powiatem. Chyba tylko w Irlandii. Taka jest prawda o tej uczelni. Szkoda nadziei młodych ludzi.
~pracownik re 26-05-2007 9:07
prawda o "obiektywnych " wyborach jest taka, że w realizowane były w atmosferze niedoinformowania izdecydoanych nacisków i protekcji.Kto np. słyszał o kontrkandydatach obecnego Rektora?!O stanowiskach p, Fjałkowskich zaś decyduje dojeżdżająca z Wrocławia, chcąca utrzymaćdodatkowe miejsca pracy kadra pracowników Politechniki. I to jest ten demokratyczny wybór!!
~Polonistka 26-05-2007 10:11
Jestem absolwentką KK i nie rozumiem o co tyle zamieszania i skąd biorą się fałszywe opinie o wspomnianej uczelni. Po skończeniu studiów licencjackich na kierunku język polski postanowiłam kontynuować studia. Dostałam się na filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie obecnie kończę 4 rok (1 uzupełniający magisterski) i wcale nie czuję się gorsza od osób, które studiują we Wrocławiu od początku. Nie rozumiem fałszywych przekonań niektórych ludzi twierdzących, że KK to pseudo szkoła oraz że tam się nikt nie uczy. Jako absolwentka tej uczelni stwierdzam, iż poziom nauczania w KK nie odbiega daleko od innych uczelni, tym bardziej, że w KK i na Uniwersytecie Wrocławskim wykładają ci sami profesorowie. Pragnę dodać, iż z pewnym sentymentem wspominam Kolegium Karkonoskie, ponieważ na tych studiach zdobyłam dużą wiedzę, która niewątpliwie będzie mi pomocna w kształtowaniu dalszego rozwoju zawodowego. Polonistka.
~Polonistka 26-05-2007 10:17
Ten mail pragnę skierować do osób obrażających uczelnię tylko dlatego, że po jej ukończeniu nie udało im się znaleźć pracy w swoim zawodzie. Ku zdziwieniu niektórych muszę poinformować, iż po skończeniu studiów magisterskich np. na Uniwersytecie Wrocławskim również nie tak łatwo znaleźć pracę. Fakt,iż jakaś uczelnia ma poziom wyższy od KK, nie oznacza, że nagle otworzy się dla nich tysiące miejsc pracy.
~Do xxx 26-05-2007 10:20
Widzę, że jesteś niezorientowany. Kolegium Karkonoskie to uczelnia, studia, a nie jak twierdzisz studium. Studium to szkoła policealna, która nie daje wyższego wyksztłcenia, tylko zawód. KK jest uczelnią, która daje wyższe wykształcenie i tytuł zawodowy licencjata.
~STUDENT KaKa 26-05-2007 21:51
Prawda jest taka: wydział techniczny miałby szansę rozwoju, gdyby nie piastujący najwyższe urzędy klan Fjałkowskich. Nie jest dobrą wizytówka uczelni rektor, który traktuje studentów jak intruzów, a do tego, sam nie za bardzo wie co wykłada. Mowa tu o C++ : wykład jest czytany z kartki – tej samej przez ładnych parę lat (ciekawe kto ją napisał?).
~polonistki re 27-05-2007 17:05
Pretensje internautów ukierunkowane są głównie na Instytut Techniki.Sentyment wspomnieniowy jest zrozumiały pod warunkiem,że obiektywnie oceni się fakt" wykładania przez tych samych profesorów" w KK i we WROCŁAWIU .Oni też reprezentują zróżnicowany poziom zainteresowania wykładami na uczelni macierzystej /UW/ i prowincjonalnym KK
~ijz 31-05-2007 15:11
a ja sobie chwalę KK. Studiuję germanistykę i naprawdę s t u d i u j ę. Kurs np. gramatyki jest na poziomie uniwersyteckim.Oby tak dalej!
~dest 1-06-2007 16:21
Chyba czytać nie umiem, ale jakoś trudno mi dostrzec, że mgr jest prorektorem. Komuś pomyliły się stanowiska (to tak dla xxx). W KK mgr może być prodziekanem, a to zupełnie co innego niż prorektor. Tytuł, czy stopień naukowy, to jeszcze nie panaceum na mądrość. Uważam, że to bardzo dobry wybór.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Drogi do remontu

Osuwiska na obwodnicy

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%