MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Rewolucja pod tablicą

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 1 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 1 kwietnia 2006, 8:46
Autor: TEJO
Fot. Krzysiek
Koniec z kredą, gąbką! Wydział Oświaty Urzędu Miejskiego zamierza sukcesywnie wyposażać w szkoły w interaktywne tablice połączone z komputerem, Internetem oraz pełniące zarazem rolę ekranu.

– Tablica reaguje na dotyk specjalnego pióra, można po niej pisać. Pojawiają się na niej zdjęcia, barwne reprodukcje, trójwymiarowe prezentacje, kolorowe animacje, a nawet filmy – donosi Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Na razie nowości testowane są w dwóch wrocławskich gimnazjach, ale wkrótce zawisną w wybranych jeleniogórskich szkołach. Jakich? O tym jeszcze nie zdecydowano.

Korzystający z tablicy interaktywnej nie mogą się nachwalić tego urządzenia. – Można je wykorzystać na wszystkich przedmiotach, poza wychowaniem fizycznym. Przyciągają uczniów i odciążają nauczycieli – usłyszeliśmy.

Przy wykorzystaniu takiej tablicy uczący ma ułatwione zadanie: lekcje są ilustrowane prezentacjami, które z kolei łatwiej zapamiętywane są przez młodzież niż tradycyjne wykłady.
– Sprawdza się to zwłaszcza na biologii, fizyce i chemii. Ale także na przedmiotach humanistycznych i przy nauce języków obcych. Wspaniały wynalazek! – zachwalają ci, którzy z niego skorzystali.

Dodatkowym atutem jest możliwość podłączenia tablicy do Internetu. Wówczas klasy mogą się połączyć on line ze swoimi zaprzyjaźnionymi oddziałami z innych krajów, pod warunkiem, że takie tablice mają.

Tablice nie są jednak tanie. Kosztują około dziesięciu tysięcy złotych. Potrzebny jest jeszcze do nich komputer oraz internetowe łącza. – Szacujemy, że w przeciągu dwóch, trzech lat taka tablica pojawi się w każdej szkole, w pracowni komputerowej – mówi Ryszard Wach, naczelnik wydziału oświaty jeleniogórskiego urzędu miasta.

Urzędnicy uważają, że tablice interaktywne przyczynią się także do poprawy zdrowia samych nauczycieli. Ci często skarżą się na dolegliwości związane z pyłem, który powstaje przy pisaniu kredą po tradycyjnej tablicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Synoptycy: spodziewane ulewy

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~uCzEnNiCa cZwÓrKi 31-03-2006 20:13
Na FoCiE JeSt KuBiAk Z 3f , To TeN NA PiErWsZYM ZdJęCiU PoD TeXtEm Od PrAwEj a ReSzTa To TeŻ NaSi ZnAjOmI Z CzWóRkI. PoZa TyM Te FoTy ZrObIoNe Są W SaLi Od PlAsTyKi :) PoZdRo DlA ZaJoMyCh Z CzWóRkI ;)
~qba 31-03-2006 21:52
no niesamowite, a umiesz moze pisac normalnie?
~Rafal 31-03-2006 22:44
"uCzEnNiCa cZwÓrKi" - ciesze sie Twoim szczesciem ;)heh... co do samego artykulu dobrze ze dodano ze te tablice beda tylko w salach komputerowych bo juz zaczalem myslec skad kuratorium wezmie tyle kasy aby w kazdej klasie znalazla sie taka tablica...
~uczen 1-04-2006 7:19
chyba oni sami nie wiezą ,że to zrobią...
~Monika 1-04-2006 10:13
Czyzby znowu "czworka" wszystko mialaby dostac;/ nic do tej szkoly nie mam ale w inncyh szkolach tez by sie przydaly takie tablice
~Olala 1-04-2006 21:51
Tejo, z tym wf to nie masz racji. Tablica ma oprogramowanie do nauczania wf.
~kkk 2-04-2006 8:13
Czemu czwórka znów? Te zdjęcia są wykonane w czwórce, bo fotograf z "4". I tak szkoła słabo wyposażona
~LOL 2-04-2006 18:16
Monika jak zwykle we wszystko wierzy...lol porażka

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Znaleziono niewybuch

Będzie odszczurzanie

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
427
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%