MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Rewitalizacja Wzgórza Kościuszki wymaga przyspieszenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 5 grudnia 2011, 9:07
Aktualizacja: 9:07
Autor: Angela
Fot. RED
Miasto ogłosiło przetarg na dokumentację projektową rozbudowy i doposażenia ścieżki przyrodniczej w parku na Wzgórzu Kościuszki w Jeleniej Górze. Równie szybko wybrany zostanie wykonawca robót. Prace muszą się bowiem zakończyć do września 2012 roku.

W ramach prac w parku przeprowadzona zostanie modernizacja istniejącej ścieżki przyrodniczej, której nawierzchnia jest w obecnie w bardzo złym stanie, a część z niej nie ma nawet asfaltu. Nowa nawierzchnia ma być ekologiczna i przyjazna dla roślinności. Naprawione zostaną też kamienne schody prowadzące trasą ścieżki od strony ul. Chełmońskiego do punktu widokowego „Szubienica”. Sam punkt widokowy będzie podświetlony.

Stworzona zostanie nowa ścieżka i dwa nowe przystanki: przystanek 10 - Aleja Modrzewiowa oraz 11 - Pnącza. Wejście na ścieżkę będzie możliwe z trzech stron: od ulic Chełmońskiego, Mickiewicza i Sudeckiej. W parku stanie też 100 nowych lamp, 30 ławek żeliwnych z wykończeniem drewnianym oraz 30 koszy na śmieci. Wymienione zostaną istniejące tablice informacyjnych na jednolite, trwałe i odporniejsze na dewastację. Po rozbudowie trasa ścieżki przyrodniczej będzie liczyła niemal dwa kilometry.

- Otrzymanie dofinansowania na tej projekt było dla nas ogromną niespodzianką ponieważ dwa lata wcześniej znalazł się on na liście rezerwowej na pierwszym miejscu. Dwa miesiące temu otrzymaliśmy informacje, że znajdą się dla nas pieniądze, ale musimy zrealizować projekt do września przyszłego roku, dlatego mamy bardzo krótki okres realizacji. Stąd to tempo przygotowania dokumentacji, szybko wybierzemy też wykonawcę, który będzie miał krótki okres zakończenia prac wymuszony datą wydatkowania środków unijnych – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Skalne ławki pod Szrenicą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Stasia 5-12-2011 12:55
Panie Prezydencie i panowie radni mam pytanie kiedy będzie zadbany i oczyszczony park przy ul.Wolności zawsze gdy przychodzi czas wyborów obiecuje się nam mieszkańcom że będą huśtawki i plac zabaw dla dzieci a jaka jest prawda wybory już za kończone a i to co się obiecywało.Dlaczego traktuje się nas jak Bydło Wyborcze czas żeby ktoś poniósł konsekwencje ,przecież w tym rejonie też mieszkają ludzie z dziećmi które chcą się bawić ,a tak jest to przecież Skansen Pijacko -Wyborczy którym zawsze mydli się nam wyborcą oczy życzę wszystkim żeby mogli pospacerować ścieżką pełną psich odchodów pijackich ekstrementów może wtedy ktoś sobie przypomni że prócz parku Norweskiego są też inne warte zainteresowania,podaje to pod rozwagę pana Prezydenta i wszystkich radnych

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spódnice to kwintesencja kobiecości i elegancji w jednym

Czytelniczka: drogo i brudno

Synoptycy: jeszcze popada

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%