MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 6 lipca
im. Dominiki, Łucji

Rewelacja w mieście pod Rudnikiem?

Wiadomości: Kowary
Poniedziałek, 21 lipca 2014, 7:37
Aktualizacja: Wtorek, 22 lipca 2014, 7:56
Autor: Zbigniew Piepiora
Fot. Zbigniew Piepiora
W ciągu ostatnich lat ranga „Dni Kowar”, uważanych za święto miasta, systematycznie spadała. Z roku na rok impreza była coraz bardziej konsumowana przez kowarski „Dzień Kultury Romskiej”, który następnie wyewoluował w „CORORO Festiwal ETNO im. Stefana Dymitera” i skanibalizował „Dni Kowar”. W tym roku impreza powinna nazywać się „Dniem Kowar”, bo rzecz działa się w sobotę (19.07.) na Stadionie Miejskim.

Podczas wydarzenia był m.in. „II Kowarski Turniej Bule” a także pokazy modeli samochodów elektrycznych i spalinowych. Niewątpliwą atrakcją dla najmłodszych uczestników imprezy było wesołe miasteczko. Starsi mogli odwiedzać strzelnicę Ligi Obrony Kraju, stoiska handlowe czy kupić różę od tajemniczej nieznajomej podczas oglądania występów.

A koncertów, które stanowiły główną część wydarzenia nie brakowało. Dominowała tematyka muzyki chodnikowej, o czym świadczy pełna nazwa imprezy „Dni Kowar 2014. Kowarskie Żniwa Disco Polo”. Wystąpiły jednak nie tylko zespoły grające ten rodzaj muzyki. Wydarzenie uświetniły „Kowarskie Wrzosy”, „Kowarska Orkiestra Rozrywkowa”, „D.N.A.” i „Bodzio Szajs”. Imprezę zakończyła dyskoteka, którą poprzedziła gwiazda wieczoru – zespół „Skaner”.

Tak jak przewidzieli organizatorzy, MOK Kowary i Gmina Miejska Kowary, „Skaner” podziałał nie jak urządzenie do skanowania dokumentów czy fotografii, lecz jak magnes i okazał się strzałem w dziesiątkę. O ile w „Dniach Kowar” do wieczora uczestniczyło kilkaset osób, o tyle koncert „Skanera” przyciągnął tłumy. Na koncercie gwiazdy wieczoru nie zabrakło klasyków polsatowskiego „Disco Polo Live” takich jak „American boy”, „Moja wolność” czy „Lato w Kołobrzegu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zawody wędkarskie

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 21-07-2014 10:51
"w mieście pod rudniekim" "w mieście pod szrenicą" zapomnieliście nazw naszych miejscowości czy co co chodzi drogiej redakcji? nie można normalnie jakoś?
~pik-pok 21-07-2014 11:11
Metropolia Kowary. Watachy biegających psów które załatwiają swoje potrzeby na chodniki, sfrustrowana młodzież która tylko patrzy, żeby dać komuś w mordę, banda c...nów która wszystkie śmieci kipruje do rzeki, bezrobotni bez perspektyw na lepsze życie, obdrapane kamienice bo nikt nie szanuje czyjejś własności i emeryci których już teraz jest 3/4 ludności miasteczka. Witamy w Kowarach!
~ 21-07-2014 13:53
Kowary miasto c...nów i burmistrza watażki, który już dawno powinien polecieć:)
~ufo 21-07-2014 20:35
ale się obudzili ale szok tak powinno być od lat festyn to powinno byc tanecznie a nie jakieś wrzosy jeszcze dyskotekę powinien poprowadzić jakiś DJ i było by fajnie w końcu wybory się zbliżają
~forstbauden 21-07-2014 23:43
A to co - artykuł czy felieton? Autora artykułu skądś znam - to jest człowiek, który rozpowszechnia nieprawdziwe daty pożegnania i powitania słońca w Budnikach. Jeśli ten pan tak samo zna się na innych rzeczach o których pisze, to jest to bełkot bez żadnego pokrycia w faktach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ruszyła procedura ws. referendum

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkali się z Beatą Kempą

Nowe boksy na stadionie

Kolejne defibrylatory w przestrzeni publicznej

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1542
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%