MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Rewanżowy mecz przyjaźni

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 28 listopada 2019, 6:36
Aktualizacja: 6:40
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. użyczone
W celu kontynuowania współpracy między Internatem Zespołu Szkół w Lubomierzu a Bursą Szkolną Nr 1 w Jeleniej Górze, wychowawca bursy jeleniogórskiej Łukasz Pater oraz wychowawcy z Lubomierza Michał Prutis i Mateusz Sadowski zorganizowali rewanżowe spotkanie w piłkę halową.
Spotkanie odbyło się na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Złotniczej 12 w Jeleniej Górze. Uczniowie z Lubomierza zostali bardzo ciepło przywitani przez kibiców, jak i zawodników z Jeleniej Góry. Po symbolicznym wejściu na hale oraz przywitaniu obu drużyn, wybrzmiał pierwszy gwizdek arbitra. Spotkanie od samego początku stało na bardzo wysokim poziomie, co przełożyło się na dużą intensywność oraz sytuacje bramkowe z obu stron. Po 60 minutach konfrontacji było 2:2. W celu wyłonienia symbolicznego zwycięzcy rozegrany został konkurs rzutów karnych, w których minimalnie lepsi okazali się gospodarze. Ostateczny wynik to 4:3 - informują organizatorzy.
Tak jak w pierwszym spotkaniu wynik nie był najważniejszy. Bardzo łatwo można było dostrzec przyjacielską atmosferę oraz panującego ducha fair play. Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy między naszymi placówkami, ponieważ tego typu przedsięwzięcia pozwalają młodzieży na otwarcie się na nowe doświadczenia, emocje oraz zawieranie nowych przyjaźni - relacjonuje Michał Prutis.

Na kolejne owoce współpracy nie trzeba czekać długo. Już 3 grudnia w Internacie Zespołu Szkół w Lubomierzu obędzie się Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową, na który zostali zaproszeni wychowankowie Bursy Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Nowy dyrektor WORD

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Każdy był zwycięzcą

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Jga 28-11-2019 11:53
Brawo girou!
~Wz 29-11-2019 15:20
Pan Łukasz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przed nami finał WOŚP

Orlik szykuje się do sezonu

Wewnętrzny sparing z powrotami

Zapisy na turniej halówki

Nowy wóz dla OSP

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
481
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%