MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Retro: tłumnie i na dwóch kółkach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 30 maja 2011, 7:49
Aktualizacja: Niedziela, 5 czerwca 2011, 10:01
Autor: Petr
Fot. Jakub Thauer
Wczoraj z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze ruszyła III Rowerowa Parada Retro i Osobliwości, która zrzeszyła dość liczne grono miłośników, zbieraczy i pasjonatów starych dwukółek. W archaicznych strojach, z parasolkami w dłoniach „osobliwi” osobnicy wyjechali ulicą Wolności do Uzdrowiska Cieplice.

W Rowerowej Paradzie Retro i Osobliwości, którą już po raz trzeci zorganizowano w Jeleniej Górze, udział biorą nie tylko mieszkańcy naszego miasta pasjonujący się starymi dwukółkami, ale i zagraniczni turyści z Niemiec i Czech. Dlaczego? – Albowiem celem imprezy jest przede wszystkim dobra zabawa, wyciagnięcie swych ukochanych rowerowych staroci i archaicznych strojów kolarskich i przejechanie się po miejskich ulicach. Z uśmiechem, radością, po prostu, by miło spędzić czas w gronie ludzi o podobnych zainteresowaniach – tłumaczył Zbigniew Leszek, prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego, jeden z pomysłodawców i organizator imprezy.

Rowerzyści na bicyklach różnych pojechali do Cieplic, gdzie wzięli udział w festynie przed Hotelem Caspar. Odwiedzili także uczestników Święta Matki przy kościele Matki Bożej Miłosierdzia przy ulicy PCK wzbudzając oklaski i spore zainteresowanie.

Prócz uroczystej inauguracji parady rowerów, na Placu Ratuszowym odbył się jarmark staroci, podczas którego można było kupić, wymienić i sprzedać przeróżne cuda wyciągnięte ze strychów, piwnic, szaf i domowych magazynków. W tym stare aparaty fotograficzne, wagi sklepowe, książki, obrazy, przedwojenną ceramikę, noże itd., słowem każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Było tłumnie, a i pogoda dopisała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Boczne boisko z początkiem sierpnia

Przejście dla pieszych prowadzące w...pole  

Zderzenie motocykla z fordem

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~retro rowery 30-05-2011 8:59
http://www.newspix.pl/?n=2,c:gyPZht6ds0rM,2
~Leszek Z 30-05-2011 9:12
PODZIĘKOWANIA DLA - Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły za wsparcie finansowe Parady, ,,Burmistrza,, Uzdrowiska Cieplice Roberta Futenchendlera zarazem właściciela Hotelu Caspar za pomoc organizacyjną i wsparcie naszej imprezy, firmie Plan Rafała Froni za nagrody, Towarzystwu Sympatyków Sobieszowa z Anną Poręba na czele za pomoc i nagrody, DUŻE PODZIĘKOWANIE wszystkim Uczestnikom III ROWEROWEJ PARADY RETRO I OSOBLIWOŚCI za wspaniałą zabawę - DO ZOBACZENIA ZA ROK - szukajcie zabytkowych rowerów - są tego warte, aby nie wylądowały na złomach - to prawdziwe dzieła sztuki. Prezes Towarzystwa Izersko-Karkonoskiego Zbigniew Leszek
~Ted 30-05-2011 22:10
Brawa, brawa dla pana Zbigniewa Leszka !!! Parada super, poczęstunek smakowity a nagrody wspaniałe. Dziękuję w przyszłym roku również z całą rodzinką skorzystam z tak profesjonalnie przeprowadzonej imprez. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesa dla powiatu

Bus był zepsuty?

37. MFTU rozpoczęty!

Świetne półkolonie

Zamknięte szlaki w Rudawach Janowickich

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
626
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%