MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

„Reszta jest monologiem” wkrótce w Norwidzie

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 8 czerwca 2016, 7:50
Aktualizacja: Niedziela, 19 czerwca 2016, 11:02
Autor: T–N
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze zaprasza 23 czerwca o godz. 19. 00 na wydarzenie artystyczne wokół książki rozmów z Adamem Hanuszkiewiczem. Scenariusz i reżyseria Renata Dymna i Piotr Hanuszkiewicz.

"Reszta jest monologiem" to zapis niekonwencjonalnej rozmowy wybitnego inscenizatora polskiego teatru z Renatą Dymną - reżyserem, teatrologiem i kierownikiem literackim Teatru Nowego w Warszawie oraz Januszem B. Roszkowskim - tłumaczem literatury szwedzkiej, poetą i prozaikiem.

Wymiana myśli toczy się wokół zdarzeń teatralnych XX wieku. Nie omija przy tym życia społecznego, politycznego i obyczajowego tamtych czasów, których Hanuszkiewicz był świadkiem i wnikliwym obserwatorem.

Wydarzenie artystyczne nawiązuje do książki i całego twórczego życia Mistrza Teatru. Będzie rodzajem artystycznego prezentu dla Niego. Składa się nie tylko z fragmentów książki i filmów, ale wierszy i piosenek wykonywanych przez aktorów, którzy pracowali z Hanuszkiewiczem oraz innych artystów, którzy swoje występy zadedykują Jego pamięci.

Wśród wykonawców będą również aktorzy jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, którzy brali udział w inscenizacjach m.in. w „Komedii pasterskiej", musicalu „Dulska" czy „Kordianie". Spotkają się na scenie wspólnie z warszawskimi aktorami Mistrza. Będzie klasycznie i lirycznie, sentymentalnie i uroczyście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Skok w blok na Noskowskiego

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~mika111 8-06-2016 10:46
Najgorszy we wszystkim ,szczególnie w relacji dwojga osób jest monolog.Nam to nie grozi bo łączy nas prawdziwa Miłość .Nasz związek opiera sie wyłącznie na dialogu .Kocham Cię !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Stalowe rumaki w Karpaczu

Radośnie i bezpiecznie

Czytelniczka: drogo i brudno

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%