MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Reprezentowali Jelenią Górę podczas zawodów w Chojnowie

Wiadomości: Chojnów
Poniedziałek, 22 października 2012, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Autor: MDvR
Drużynowe oraz indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrane zostały w sobotę 20 października w Parku Piastowskim w Chojnowie.

W tych zawodach Jelenią Górę reprezentowały trzy szkoły: I LO im. Stefana Żeromskiego, ZSO nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida oraz Gimnazjum w ZSO nr 1. I LO im. Stefana Żeromskiego jako jedyne wystawiło pełny skład. Zawody odbyły się w bardzo znanej formie XC (cross-country). Trasa przebiegała w koło Parku Piastowskiego. Z jeleniogórskich szkół najlepiej spisała się drużyna I LO im. Stefana Żeromskiego z Aleksandrem Jaworem (7.miejsce w klasyfikacji indywidualnej) na czele. Kolarze „Żeroma” zakończyli swój wyścig na trzecim miejscu na podium.

Reprezentant gimnazjum w ZSO nr 1 Damian Chojecki w klasyfikacji generalnej zawodników indywidualnych wywalczył 33. pozycję. Zawodnik ten podczas wyścigu doznał kontuzji barku jednak dzielnie pokonał linię mety. Ogromną radość sprawiła Karolina Cierluk, zawodniczka ZSO nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida, która po wspaniałej rywalizacji zajęła drugą lokatę w starcie indywidualnym.

- Zawody stały na dość wysokim poziomie, wszyscy byli bardzo profesjonalnie przygotowani. Są to moje pierwsze zawody typu XC, ale na pewno nie ostatnie – mówił Dariusz Małenda reprezentant „Żeroma”.

Reprezentacja I LO: Aleksander Jawor, Patryk Łukowicz, Paweł Michałkiewicz, Wojciech Stępień oraz Dariusz Małenda.. Spośród zawodników „Żeroma” czterech kolarzy reprezentuje barwy MKS 11 Jelenia Góra.

(MKS 11)

Ogłoszenia

Czytaj również

W Filharmonii dla Niepodległej

Puchar makroregionu Oyama

O rozpadających się górach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Gość 22-10-2012 15:44
Zapraszam do oglądania krótkiego sprawozdania z wyjazdu na zawody :)) https://www.youtube.com/watch?v=Ed90p3OjBAU
~Gość 22-10-2012 18:42
Zapraszam do oglądania krótkiego sprawozdania z wyjazdu na zawody :)) https://www.youtube.com/watch?v=Ed90p3OjBAU
~ 23-10-2012 7:59
JELENIĄ GÓRĘ REPREZENTOWAŁY RÓWNIEŻ DZIECI Z SP3 !BRUNO PAWŁOWICZ ZAJĄŁ 5 MIEJSCE

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

Trwa remont Krakowskiej

Mają w nosie pieszych

Wypadek przy baniakach  

Sentymentalny powrót Watry

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
992
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%