Reprezentowali Jelenią Górę podczas zawodów w Chojnowie

Wiadomości: Chojnów
Poniedziałek, 22 października 2012, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Drużynowe oraz indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozegrane zostały w sobotę 20 października w Parku Piastowskim w Chojnowie.

W tych zawodach Jelenią Górę reprezentowały trzy szkoły: I LO im. Stefana Żeromskiego, ZSO nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida oraz Gimnazjum w ZSO nr 1. I LO im. Stefana Żeromskiego jako jedyne wystawiło pełny skład. Zawody odbyły się w bardzo znanej formie XC (cross-country). Trasa przebiegała w koło Parku Piastowskiego. Z jeleniogórskich szkół najlepiej spisała się drużyna I LO im. Stefana Żeromskiego z Aleksandrem Jaworem (7.miejsce w klasyfikacji indywidualnej) na czele. Kolarze „Żeroma” zakończyli swój wyścig na trzecim miejscu na podium.

Reprezentant gimnazjum w ZSO nr 1 Damian Chojecki w klasyfikacji generalnej zawodników indywidualnych wywalczył 33. pozycję. Zawodnik ten podczas wyścigu doznał kontuzji barku jednak dzielnie pokonał linię mety. Ogromną radość sprawiła Karolina Cierluk, zawodniczka ZSO nr 2 im. Cypriana Kamila Norwida, która po wspaniałej rywalizacji zajęła drugą lokatę w starcie indywidualnym.

- Zawody stały na dość wysokim poziomie, wszyscy byli bardzo profesjonalnie przygotowani. Są to moje pierwsze zawody typu XC, ale na pewno nie ostatnie – mówił Dariusz Małenda reprezentant „Żeroma”.

Reprezentacja I LO: Aleksander Jawor, Patryk Łukowicz, Paweł Michałkiewicz, Wojciech Stępień oraz Dariusz Małenda.. Spośród zawodników „Żeroma” czterech kolarzy reprezentuje barwy MKS 11 Jelenia Góra.