MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Reprezentacyjny gmach do połowy błysnął nowością

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 lipca 2008, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zdjęto część rusztowań z jednej z największych kamienic śródmieścia Jeleniej Góry: położonej u zbiegu ul. Wolności i placów: Niepodległości oraz kard. Wyszyńskiego.

Remont budynku rozpoczął się kilka tygodni temu. Jest to pierwsza modernizacja od wielu lat. Do tej pory budowla nie dodawała uroku jednemu z bardziej reprezentacyjnych placów Jeleniej Góry.

Teraz wygląda coraz ładniej, zwłaszcza od strony ulicy Bankowej. Budynek odzyska dawny blask w całości po odnowieniu jego części od strony placu Wyszyńskiego oraz ulicy Korczaka.

Gmach stał przez długie lata opuszczony. Czy po remoncie zasiedlą go nowi lokatorzy? Trafi tam najpewniej oddział jednego z banków. Trudno jednak przypuszczać, aby zajął więcej niż jedno piętro przestronnej budowli, która niegdyś należała do PSS Społem.

Starsi jeleniogórzanie pamiętają mieszczącą się tam przez długie lata restaurację Stylowa, która na początku lat 90-tych została zamieniona w dyskotekę. Później na parterze budynku były różne instytucje: od sklepów samoobsługowych po salon telefonii komórkowej.

Miejmy nadzieję, że po remoncie wspomniana kamienica nie stanie się „celem” wandali, którzy nie próżnują i niszczą prawie wszystko, co jest dookoła. Choćby budkę telefoniczną, zza szyby której zostało wykonane zdjęcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Odpust na Śnieżce

Stalowe rumaki w Karpaczu

Śmierć na żwirowni

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~xxx 16-07-2008 10:56
gratuluję doboru kolorów elewacji jest on przykładem jakiegoś myślenia i gustu ładny kolor przełamany nieco ciemniejszymi tonami BRAWO bo kolory remontowanych kamienic wolają o pomstę do nieba np.nowo powstała kamienica w uliczce łączącej pilsudskiego z 1 maja proszę zobaczyć jakie tam będą kolory gdzie był jakiś główny architekt miasta czy ktoś taki od razu powinien starcic pracę jak mozna dopuścić do takiego wieśniactwa KOSZMAR
piipi 16-07-2008 13:58
...a ja pamietam,ze w tym budynku przed remontem golebie "mieszkaly". Co z nimi ?.
~pop 16-07-2008 14:53
Ciekawe czy wreszcie zdejmą ten kabel między ul. Długą a tym budynkiem?
~grr 16-07-2008 21:52
no, to teraz wszyscy "czekamy niecieprliwie" na pseudo-graficiarzy... :-/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Przebudowa chodnika

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dla komfortu pasażerów

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
484
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%