MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Reprezentacyjnie w Świątyni Łaski

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 maja 2010, 15:32
Aktualizacja: 15:32
Autor: Maja Kaczmarek
Fot. Maja Kaczmarek
W miniony piątek w Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa odbył się koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, inaugurujący obchody Dnia Radiotechnika w Jeleniej Górze.

Tematem przewodnim koncertu były pieśni patriotyczne z różnych okresów dziejów naszej ojczyzny. Zabrzmiały mazurki i nokturny Chopina, "Warszawianka", "Serce w plecaku", "Czerwone maki pod Monte Cassino". Śpiewano pieśni żołnierzy Piłsudskiego, powstańcze i wiele, wiele innych.

Kiedy grano "Pieśń legionów Polskich", hymn Wojska Polskiego, wszyscy obecni na koncercie powstali. Niestety, niewiele osób uczestniczyło w tym jakże patriotycznym wydarzeniu, być może za sprawą dość słabego jego nagłośnienia w Jeleniej Górze. Wśród obecnych byli w większości ludzie starsi, którzy pamiętają czasy wojny. Przyszli też młodzi mieszkańcy. Na twarzach wielu malowało się wzruszenie. Koncert zakończył hymn radiotechników.

Ogłoszenia

Czytaj również

Konferencja Literacka w Podgórzynie

Radni KO przeciw kupcom?

Koncert Marcina Wyrostka w Jeleniej Górze (rozmowa z artystą)

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Obywatel 16-05-2010 21:41
Szkoda, że o wielu ciekawych kulturalnych wydarzeniach dowiadujemy się dopiero po fakcie. Brak jednak komunikacji społecznej w Jeleniej Górze, niedługo miasto ktoś zaora.
~socjał 17-05-2010 2:36
Orkiestra WP.powinna wystąpić na neutralnym terenie. Wystąpiła dla swoich.Czy już żyjemy w państwie wyznaniowym?
~do socjała 17-05-2010 9:38
Wystąpiła tam gdzie ją zaproszono, poza tym następnego dnia grała na Pikniku w Mysłakowicach przy Stacji Paliw SOMBIN, teraz pewnie powiesz że mają układy z przemysłem naftowym. Ech Polska właśnie.....
~do socjała 17-05-2010 10:35
Wystąpiła tam gdzie ją zaproszono, poza tym następnego dnia grała na Pikniku w Mysłakowicach przy Stacji Paliw SOMBIN, teraz pewnie powiesz że mają układy z przemysłem naftowym. Ech Polska właśnie.....
~ulyssenardin 17-05-2010 11:31
Wystąpiła dla swoich?? Socjał czy cię pogieło?? WYSTĄPIŁA W KOŚCIELE!! to dzięki Ks Płk Dr Bokieja tysiące ludzi niechodzących do teatru / filharmonii mają wydarzenia kulturalne przez duże K w kościele DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO I ZA DARMO!! Jeszcze ci źle?
~Iza 18-05-2010 0:00
A Polacy zamiast się cieszyc , ze wogóle Orkiestra do tego grajdoła przyjechała potrafia się tylko kłócić na forach!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Requiem Verdiego na zakończenie

Apel Pamięci w SP 15

O rozpadających się górach

Studium na początek

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
784
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%