MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Reportaż Polki jednym z faworytów festiwalu w Berlinie

Wiadomości: Polska
Piątek, 22 października 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 26 stycznia 2006, 18:03
Autor: PRW 96,7MHz
Piąty dzień festiwalu mediów elektronicznych Prix Europa w Berlinie przyniósł kolejnego faworyta wśród zgłoszonych do konkursu reportaży. Pierwszym z nich jest produkcja norweska p.t. "Dzieło diabła".

Jest to historia lapońskiej pieśniarki, która wychowywana w rodzinie bardzo purytańskiej wyrwała się w świat i zrobiła niezykła karierę. Drugim z reportaży, który w rozmowach kuluarowych wymieniany jest jako pretendent do głownej nagrody jest "Portret w czerwieni" dziennikarki Polskiego Radia Wrocław Jolanty Krysowatej. Oficjalne wyniki znane będą jednak dopiero w sobotę wieczorem, po wysłuchaniu przez jury wszystkich reportaży. Prix Europa to najbardziej prestiżowa tego typu impreza w Europie. W ubiegłym roku Jolanta Krysowata zdobyła reportaż Prix Europa za reportaż "Osieroceni" . Dokument opowiadał o pobycie ponad tysiąca dzieci z Korei Północnej w Płakowicach koło Lwówka Śląskiego. "Portret w czerwieni" to wzruszająca historia o przyjaźni polskiego lekarza i koreańskiej dziewczynki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Interaktywne centrum w budowie u strażaków

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~lwóweczanka 22-10-2004 16:13
Był to początek lat 50-tych.Pamiętam taki obraz:grupki dzieci koreańskich,jednakowo ubranych, pod opieką polskich wychowawców, chodziły po lwóweckich ulicach i uczyły się nazw polskich, powtarzając na głos słowa wypowiadane przez wychowawców.Też wtedy byłam dzieckiem i może dlatego na zawsze te spotkania zapadły mi w pamięci.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jednokierunkowo Zakosami na Śnieżkę

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Niewybuch w Złotoryi

Magistrat do remontu

Zamknięta droga od Przełęczy Kowarskiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
339
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
12%