MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Remonty na półkach

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 4 września 2006, 0:00
Autor: Agata
Fot. Archiwum biblioteki
Powiększona i odnowiona po blisko trzech miesiącach Biblioteka Pedagogiczna przy ulicy 1 Maja otwiera swoje pomieszczenia. Zmiany, które czekają na czytelników, to przede wszystkim połączenie wypożyczalni i czytelni. Zrobiło się tam bardziej przestronnie.

Po wyburzeniu ścian w starej wypożyczalni i umieszczenie dwóch stanowisk bibliotecznych w jednym pomieszczeniu można będzie swobodniej korzystać ze wszystkich zbiorów.

Cały istniejący księgozbiór, czyli ponad 83 tysiące woluminów i 6 tysięcy roczników czasopism przeniesiono do nowych pomieszczeń. Prace remontowe kosztowały prawie siedem tysięcy złotych, a pieniądze w całości pochodziły z budżetu biblioteki.
W przenosinach księgozbioru pomagali pracownicy Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli dzięki życzliwości dyrektora jego jeleniogórskiej filii Zygmunta Korzeniewskiego.

– Nadal bolączką biblioteki jest niedostateczna pojemność magazynów – mówi Alicja Raczek, kierowniczka placówki. Stąd częste selekcje księgozbioru, który nie mieści się tam w całości.
Rozwiązaniem byłoby zastąpienie tradycyjnych półek w magazynach regałami zwartego magazynowania. Na razie nie ma na to pieniędzy.

Czytelnicy będą mieli też możliwość wolnego dostępu do ponad ośmiu tysięcy książek udostępnianych tylko na miejscu. Dotychczas te pozycje przynosili bibliotekarze.

Biblioteka Pedagogiczna czynna jest codziennie od godziny 10 do 18, w soboty w godz 9 – 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętują Niepodległość

Radni KO przeciw kupcom?

Spore zainteresowanie dopłatami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Czytelnik 5-09-2006 21:59
Elegancko się zrobiło.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O rozpadających się górach

Nowa sekretarz

Apel Pamięci w SP 15

Święto Niepodległej w Jeleniej Górze

Burza wokół Tomaszewskiego

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
787
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%