MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 24 września
im. Gerarda, Teodora

Remonty? Cierpliwości!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 27 grudnia 2009, 8:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 grudnia 2009, 7:45
Autor: Angela
Fot. TEJO
Osiem wniosków złożonych przez jeleniogórski urząd miasta na dofinansowanie remontów budynków socjalnych w kwocie ponad 17 milionów złotych przeszło już ocenę formalną. Teraz czeka je ocena merytoryczna. Nie będzie też szybko modernizacji budynków wspólnotowych. Środki na to mają się znaleźć w ramach pomocy publicznej.

Wnioski na dofinansowanie 60 procent z kwoty ponad 29, 4 na remont budynków przy ulicach Powstańców Śląskich, Weigla 26/28 oraz 30 / 32, Lwóweckiej i Drzymały 11 – 13 zostały poprawnie napisane i nie mają błędów merytorycznych – tak wykazała ocena I stopnia. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z Unii Europejskiej z Lokalnego Programu Rewitalizacji, a zadanie ma być zrealizowane w latach 2010 – 2011.

Na decyzję w sprawie rozpatrzenia wniosków muszą natomiast poczekać wspólnoty mieszkaniowe. – Do 23 grudnia Urząd Marszałkowski wstrzymał się z oceną tych wniosków i oczekuje na zarządzenie komisji europejskiej w sprawie form przyznawania takiej pomocy – mówi Jadwiga Osińska, naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Jest to pierwszy rok kiedy przyznawane są dotacje na mieszkalnictwo, stąd też te problemy. Przedmiotem analiz prawnych jest forma dofinansowania. W przypadku podmiotów osiągających zyski, którymi mogą być wspólnoty mieszkaniowe forma dofinansowania udzielona zostałaby w ramach pomocy publicznej.

Problem ten dotyczy nie tylko Jeleniej Góry, ale całego Dolnego Śląska. Kiedy pojawi się decyzja i ocena wniosków na dofinansowanie budynków wspólnot mieszkaniowych? Tego jeszcze nie wiadomo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Forex trading od podstaw. Czym jest i jak zacząć inwestować?

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 27-12-2009 8:33
Dofinansowanie budynków wspólnotowych? Czyli to dokładanie do czyjejś prywatnej własności?
~1948 27-12-2009 9:00
Rodzice byli cierpliwi, ja jestem cierpliwy od 1948 Mieszkam w budynku komunalnym ponad 60 lat od trzech lat nie jestem w stanie uzyskać jakiejkolwiek pomocy o Zakładu Gospodarki Komunalnej "Południe" ani od Urzedu Miasta jak również od Prezydenta Jeleniej Góry. 1) ZGL nie odpowiada na moją korespondencję ! 2) ZGL wymusił zniszczenia Ich (ŚP) dorobku Rodzica od 1950 3) ZGL swym postępowaniem blokuje przejęcie inicjatywy przez najemcę. Nie remontuje mieszkania ani nie zezwala najemcy. Wszelkie działania lokatorów traktuje jako samowolę budowlaną jednocześnie nic nie robiąc od 1945. Jestem w stanie zrobić coś dla siebie i rodziny jako właściciel - bez pomocy biurokratycznego systemu Prezydenckiego, Urzędu Miasta i Zakładu Gospodarki Lokalowej. Nie oczekuję pomocy od Funduszy Europejskich ani od Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Jestem zdrowy, Umię liczyć na siebie. Od władz Jeleniej Góry oczekuję tylko jednego: "NIE SZKODZIĆ !"
~ 27-12-2009 10:10
centrum najpierw ogarnijcie apotem za dziury się weźcie
~ferdekKiepski 27-12-2009 12:41
czy to zdjecie budynku przy ćwiartki 3/4 bo chyba boczka widać w oknie?
~ZABOBRZANIN 27-12-2009 12:50
Na Weigla niektóre nadaja sie do rozebrania, a nie remontowania...
~Gość 27-12-2009 12:52
Do ~1948 W takim razie w czym problem? Wykup mieszkanie za 1%. Stań się właścicielem i ...działaj !!!
Cień 27-12-2009 14:57
Oby tych pieniędzy nie dostali, niech to miasto upadnie na dno, to jest najlepszy sposób na wybicie się. A ty gościu, jak dorośniesz to wtedy komentuj.
Cień 27-12-2009 15:15
Oby tych pieniędzy nie dostali, niech to miasto upadnie na dno, to jest najlepszy sposób na wybicie się. A ty gościu, jak dorośniesz to wtedy komentuj.
~przyjezdny 27-12-2009 18:16
1.powinien powstać dział życzemia mieszkańców wnioski propozycje uwagi dotyczące bezpieczeństwa.2.Do straży miejskij aby zwrocila uwagę właścicielom żywoplotów o przycięci aby nie zagrażałyutracie wzroku poprzez wystające pędy na chodnik.3.Zadymienie,ja rozumie że tęsknicie za celwiskozą ale nie musicie palić "pljstików".4.Osrane chodniki,mam 2 psy ale zawsze mam przy sobie rękawiczke gum./koszt 8 gr. /woreczek np. z tesko.5.jest b.dużo pięknych starych willi które są zasłonięte przez nadmiernie wyrośnięte drzewa,odsłonić . Wczoraj jechałem do i z Świradowa stare wille zakryte .6.wyłapać graficiaży i do kamieniolomów.Ciplice szkaradne w kotlinie Kłodzkij w uzdrowiskach tego nie uświadczysz.Rozumie że miszkacy to przyjezdni nie z własnej woli ale to już 3 pokolenie,ja wiem że wspominają swoje strony że tam było najleprz najwiekrze,tak jak wBorysławiu byli njmądrzejsze koty "Ta pani nalałeś mu białej kawy to mleko wypił a kawe zostawił.
~ 27-12-2009 20:30
Do~ZABOBRZANIN ciesz sie ze mieszkasz w bloku nie w starej kamienicy,bo pewnie taki madry bys nie byl!!!!!!!!!!!
~ 29-12-2009 9:37
Wyc mi sie chce, jak to wszystko czytam...smiechu warte . Debata na temat wiatrakow, ze niby psuja krajobraz poparta byla komentarzami idiotow, ktorzy byli przeciw. Tak im bardzo szkoda pieknego krajobrazu jeleniogorskiego. A te chalupy walace sie? nie przynosza wam wstydu? Wladze miasta Jeleniej powinny podac sie do dymisji albo od razu strzelic sobie w leb. Ciekawe, ktory z tych panow/pan decydentow mieszka w chalupie na Weigla albo w Cieplicach kolo bylego szpitala.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Z Leszkiem na Śnieżkę

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Rozbudowa szpitala  

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Nowa trasa przyrodnicza

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
858
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%