MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Remontowe męczarnie

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 20 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 20 lipca 2007, 20:31
Autor: anzol
Fot. Dudyński
Mieszkańcy Cieplic zbulwersowani jakością modernizacji dróg.

Firmy, które remontują nasze drogi, są nieudolne. Najgorszym przykładem jest ulica Lubańska w Cieplicach. Dopeiro co położyli asfalt i już go zrywają – informuje nas pan Mariusz z uzdrowiskowej części miasta.

Nasz Czytelnik zauważył, że przy kratkach od kanalizacji zapadł się grunt. Przypuszcza, że podłoże pod asfalt źle przygotowano.
I niepotrzebnie położono krawężniki po obydwu stronach.
– Przez to droga jest jeszcze bardziej wąska (nie ma pobocza) a podczas deszczu, woda zbiera się na ulicy. Przy większej prędkości, jak się wpadnie w taką kałużę, można spowodować wypadek i nieszczęście gotowe – denerwuje się pan Mariusz. Nie jest to opinia odosobniona.

Obecnie wykopki są na ulicy Jagiellońskiej, którą modernizacja wyłączyła z ruchu. Prace przebiegają planowo, ale na razie trudno ocenić, jaki będzie ich efekt. Póki co: kurz, brud i hałasy. Zupełnie jak nie w uzdrowiskowej części miasta.
Od ekipy usłyszeliśmy, że na koniec robót trzeba jeszcze sporo poczekać. Perspektywa to gładki asfalt i pozbawione wybojów chodniki. – Ale jak ma być tak, ja na Lubańskiej, to dziękujemy – ironizują ciepliczanie.

Denerwują się, bo prace są częściowo finansowane z publicznych pieniędzy. Wychodzi na to, że jest to fuszerka.

Dyrekcja Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów jest nieobecna. Dyrektor jest chory, a zastępca ma urlop. Nikt inny nie czuje się kompetentny, aby o cieplickich traktach porozmawiać.

Jak podkreślił jeden z pracowników MZDiM, który prosił o niepodawanie nazwiska, zarząd tylko pozornie ma wpływ na wybór firmy remontującej drogi podczas procedury przetargowej. Niektóre normy unijne wręcz nakazują przyjęcie najtańszej oferty. A niska cena za wykonaną pracę nie zawsze przekłada się na jej jakość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Kolejne roje pszczół

Mały Strażak dla jednostek OSP

Komentarze (30) Dodaj komentarz

~mrówka 20-07-2007 19:56
A Rysiek nie mógł już wytrzymać tych dramatycznych utrudnień i się wyprowadził w mniej uzdrowiskową część miasta
~Łowca byków 20-07-2007 20:57
Super modernizacja skrzyżowania z mało kolizyjnego na trudne do pokonania już w takcie budowy kiedy ruch jest ograniczony, a co będzie później?. Mam na myśli krzyżówkę przy starym szpitalu na Jagiellońskiej z Lubańską i tą ulicą prowadzącą na plac targowy. Pomysłodawca powinien być nagrodzony medalem Instytutu Bazsensownych Robót. Druga fajna sprawa to dwustronne zwężenie jezdni przy skrzyżowaniu z ul. Staromiejską. Pomysł bomba.
~Samy83 20-07-2007 21:05
Bo ludziom sie wydaje ze to tylko lopaty i kolify sie nadaja... a jak maja robic ?! Nie da cicho i szysto, ludzie to znosza a oni musza w takich warunkach pracowac... i to za nedzne 1500 zl miesiecznie. Troche szacunku... a poza tym, jakosc drog jest taka jak i budzet na nie przygotowany ;]
~piotrek 20-07-2007 21:12
paranoja jestem kierowca i nawet nie potrafią normalnie oznakować znaki są stare zniszczone i niewidoczne a niedaleko jest firma która sprzedaje znaki drogowe poza tym zostawiają taki brud ze aż wstyd a nawet spotkałem sie z tym ze pracownicy pija alkohol podczas pracy i niema co sie dziwić że muszą poprawiać
~lx 20-07-2007 21:52
To wierutne kłamstwo, że trzeba wybierać najtańszą ofertę. Gość nie chce podać nazwiska, bo wie, że to to co mówi jest bzdurą. Albo jest rzeczywiście ignorantem. Jakie normy unijne. W Polsce obowiązuje ustawa Prawo zamówień publicznych. Jeżeli inwestor nie potrafi określić dobrze warunków przetargowych (np. jedynym kryterium wyboru jest cena), to co się dziwimy, że wygrywają firmy, które pojęcia o robocie nie mają tylko rzeczywiście dają najniższą cenę. SIWZ trzeba umieć napisać a nie chrzanić, że Unia czegoś tam wymaga. Najlepiej swoją niekompetencję zrzucić na Unię. Swoją drogą działania MZDiM niewątpliwie wymagają poważnej kontroli. Z drugiej strony nie da się w krótkim czasie dobrze wykonać inwestycji. Np. naciski na szybkie wykonanie ul. Lubańskiej doprowadziły do tego, że droga jest dalej nierówna. Trzeba było ulicę zamknąć całkowicie dla ruchu i porządnie ją zrobić. Tylko, że ludzie narzekali na problemy komunikacyjne, bo giełda, bo nie ma jak dojechać do Cieplic, itp. Jak się dobrze podłoża nie utwardzi i ono się nie uleży to później się niestety zapada. I każdy o tym wie. I trzecia sprawa. Ludziom się nigdy nie dogodzi. Jak nie ma remontów to źle, bo się nic nie robi. Jak są remonty, to źle bo utrudniają życie. Ludzie opamiętajcie się. Tylko w bajkach za dotknięciem czarodziejskiej różdżki można coś zmienić w ułamku sekundy. Rzeczywistość jest, niestety, trochę inna. Jak już skończą te wszystkie ulice, to przynajmniej na kilkanaście lat będzie tam spokój. A skończą niedługo. Termin zakończenia inwestycji: 31 grudnia br.
~a.s. 20-07-2007 21:52
zobaczcie co zrobili na jagielońskiej przy kafejce internetowej. Panowie tak zwęzili jezdnię żeby zrobić chodnik że z dwóch pasów został ledwie nieco ponad jeden. czyli szykuje się ruch wachadłowy albo co zgroza jednokierunkowy. a co do lubańskiej włodarze naszego miasta powinni się tym pożądnie zająć. Przez tą fuszerkę powinno się położyć ponownie nowy asfalt i porządnie utwardzić podłoże.
~lx 20-07-2007 21:54
I jeszcze jedno. Przetarg, jak by na to nie patrzeć, przeprowadzany był jeszcze za prezydenckiej kadencji P. Kusiaka.
~dokładnie 20-07-2007 21:54
Jechałem ostatnio Lubańska i cos porysowane pzy studzienkavch zapdaja sie .A krawężniki to po prostu porażkai tyle bezmyślność i głupota dalej biora góre gładki asfalt na takiej drodze i nie potzrebne studzienki, ale za dcos tzra wziac kasę duzą wuięcsie tak robi zeby jka najwięcej było do skasowania , aze potem tzrebabedzie poprawiac spoko , robota przeciez na czas zrobiona , nieeeeeeeeeeee.Rece opadaja , może unia sie za to wezmie bo my sami jestesmy niedorajdami i kombinatorami –sory no nie wszyscy .
~bary33 do "dokładnie" 20-07-2007 22:10
Ty "dokładnie" piszesz jakby mało dokładnie... ... a to, że ludzie narzekają – normalka... p.s. "lx" jak zwykle świetnie zorientowany – znamy ten styl pisania z innych mediów...
~I jeszcze jedno 20-07-2007 22:42
Największe inwestycje tj.1.20 ulic w Cieplicach i w Sobieszowie;2.ul Kiepury i inne na Zabobrzu; 3.Biblioteka Grodzka; 4.Teatr Zdrojowy;5.Zakład Uzdatniania .Wody w Cieplicach ;6.Oczyszczalnia Scieków; 7.Kolektory wodne i ka...lizacyjne./SETKI MILIONOW ZLOTYCH/ .Przetargi na te inwestycje przgotowywała EKIPA PANA PREZYDENTA J.KUSIAKA.
~Don 20-07-2007 22:45
Oni nie mają pojęcia o fachowej robocie!!!Dlatego takie są utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym!!!
~cieplice city 20-07-2007 22:56
taaa chodzę codziennie Jagiellońską i zawszę robotnicy się opieprzają i czasem popijają alkohol:) witamy w Polsce
~re cieplice city 20-07-2007 23:10
taaa kazdy sie opieprza i pije a Ty co wyjatek ?? Nieladnie tak donosic wstydz sie te czasy juz minely
~meteor 20-07-2007 23:18
Przecież to typowe polskie partactwo, brakoróbstwo i brak odpowiedzialności nadzoru!! – Polak jednak potrafi !! wyjądkowo dobrze spieprzyć !! – i jeszcze za to otrzymuje wynagrodzenie.
~tyle ze 20-07-2007 23:30
lx ma racje, na BIP przeciez wszystko widac, w Jeleniej jedynym kryterium wszystkich przetargow jest cena, co sie wiec dziwic... smiechu warte.
~piter 20-07-2007 23:56
a co się dzieje na wyremontowanych odcinkach po deszczu–zgroza! tworzą się ogromne kałuże,a naj suchsze miejsca są przy kratkach studzienek! Teraz skrobią w asfalcie rowki próbując uzyskać spadki.a koło giełdy ryją dziury i w miejscach kałuż wstawiają prowizoryczne studzienki z których przez nowe chodniki puszczają rury na pobocze.krawężniki na Lubańskiej głupota,aż strach pomyśleć o jeździe tamtędy zimą .Porządnie wykonany jest jedynie odcinek od niestrzeżonego kolejowego przejazdu do Wojcieszyc może niechcący im się udało.
~cieplice city 2 21-07-2007 0:07
dokładnie ja sie zgadzam opieorzaja i piją tylko kto ich zatrudniół na pewno nie irlandczyk.......
~Sobieszowianin 21-07-2007 6:19
do Łowca byków: Człowieku, a chciałbyś, żeby były tam wypadki? Ja nie chciałbym i każdy inny by nie chciał. Może źle zrobili z tą sygnalizacją, ale zrobili to dla bezpieczeństwa.
~ABSURD–absurd 21-07-2007 7:39
najpierw klada puzle pozniej maja robic wode i ka...lizacje dostalem pismO z urzedu miasta PARRRANOJA DOT UL JAGIELLONSKIEJ 27
~toja 21-07-2007 8:07
Chwileczkę. Miasto (czyli my mieszkańcy i firmy) płaci za nową drogę przy ul. Lubańskiej. Więc ma być nowa droga – nie połatane dziadostwo. Nie życzę sobie jeździć po "nowej" drodze, która się zapada i jest cała połatana. Jeśli w tej chwili są takie problemy z podkładem jezdni, to co będzie po zimie, kiedy grunt zamarznie, a na wiosnę zrobi się mokry i miękki???? Dodatkowo jest to trasa mocno eksploatowania przez ciężkie pojazdy dojeżdżające do Cieplic z Czech, Zgorzelca i często Wrocławia. Skandal nad skandale!!!! Podobna paranoja znajduje się na ul. Wojewódzkiej w pobliżu "Zorki". Od wielu lat jest tam pozostawiony kilkudziesięciometrowy odcinek z nawierzchnią z pozapadanych "kocich łbów". Skandal!!!!!!!!!!!!!!!!
~Zbigniew Leszek 21-07-2007 9:02
30 maja odbyło sie spotkanie z Panem Prezydentem na temat wytyczenia i oznaczenia na chodniku wzdłuż ul.Sobieszowskiej ścieżki rowerowo–pieszej. Dziś mamy 21 lipiec i od tej pory nic nie zrobiono, oprócz wymalowania (po mojej interwencji) przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Sobieszowskiej. Nie wiem jak się to ma do terminów prac, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będę mógł uczestniczyć w ODBIORZE. Poza tematem zapraszam rowerzystów z korzystania CYKLOBUSA – lato zbliża się już do półmetka szkoda siedzieć w domu. Z kolarskim pozdrowieniem Zbigniew Leszek
~Dominik 21-07-2007 9:06
Moze jelonka.com napisala by cos również o ul. Romera w Sobieszowie....remont drogi kosztował ok mnóstwo pieniędzy, a niespełna miesiąc po położeniu nowego asfaltu, skrzyżowanie z ul. Chopina jest już rozkopane, bo pękła rura, przyjechał Wodnik i zrobił swoje. Ulica Romera, ze względu na fatalny stan rur położonych kilkadziesiąt lat temu, co roku jest przekopywana przez Wodnika kilka razy, ale nikt nie pomyslał, zeby cos z tym zrobic i polozyli nowy asfalt....to jakas paranoja, czy nikt za to nie odpowiada ?? moge powiedziec z cala odpowiedzialnoscia, ze do przyszlego roku, Wodnik przyjedzie jeszcze pare razy, a za 2–3 lata po remoncie nie bedzie sladu.....to jest SKANDAL !!!!
~Łowca byków 21-07-2007 9:57
"Sobieszowianin", jak nie wiesz o co chodzi w Cieplicach to się nie wypowiadaj, zajmij się Sobieszowem. W mojej wypowiedzi chodzi o zupełnie inną krzyżówkę.
~Patol 21-07-2007 12:41
To skandal Co zrobili przy kafejce internetowej! Przy samym skrzyżowaniu porobili 2 chodniki i jest tylko 1 pas jezdni!! Ciekawe kto i kiedy ma pierwszeńtwo!! Tamtedy nikt prawie nie chodzi a chodniki odwalają jak we wrocławiu!! Partacze jedne !! Trzea uciekać z tego kraju!!
~cieplice city 3 21-07-2007 16:59
Do "re cieplice city" – prawda w oczy kole! Mnie tez szlak trafia jak widze sposób pracy panów drogowców! Diabli mnie biora jak widzę gdy koparka jeździ tam i z powrotem i pół godziny nabiera kupkę gruzu a 4 pracowników przyglada sie temu! Pogaduszki, picie piwa, i zwyczajne opieprzanie sie są na porzadku dziennym i takie są fakty i nie tylko ja to widzę! Nie obchodziłoby mnie to, gdyby nie fakt że pod oknami mam rozp...na ulicę, kurz i chałas o wiele czasu za długo niz być powinno! Tak samo, co już zostało w poprzednich postach napisane ulica Lubańska to jest skandal. Studzienki pozapadane, i na jaka cholere tam krawężniki?! Tak naprawdę cały ten remont to jedna wielka ściema, fuszera i wyrzucenie pieniędzy w błoto!!! Szkoda tylko, że nie ma nikogo kto by się tym zajął! Ale widocznie w naszym kraju wszystko musi być byle jak i "po układach"! A później płacz że jest źle! A niby jak ma być dobrze???
~REB 21-07-2007 21:06
Zamiast lepiej zrobili jeszcze gożej.Zwężenie drogi koło kafejki to niewypał!Tylko ludzie choży zamiast szerszej drogi zwężają!To trzeba się zastanowić panowie którzy to projektowali?
~REB 21-07-2007 21:23
Tak jest na wszystkich ulicach!Niedawno kładli rury na ulicy Ceglanej,kto odbierał od nich tą fuszerkę.Zapraszam do przejechania po tej kostce tych co odbierali!I niech teraz oni pokryją koszty brakoróbstwa!WSTYD !!!!
~popieram ABSURD–absurd 21-07-2007 21:26
Robią ulicę Jagiellońską , która nie jest ska...lizowana !!. Ścieki "prują" do Kamiennej – patrz wylot w okolicach toalety na ryneczku !!!
~Balit 22-07-2007 7:00
Zgadzam sie z Panem Zbigniem Leszkiem.Jak można rozbabrać robotę i ją zostawić? Chodzi o chodnik przy ulicy Sobieszowskiej.Został zryty maszynami w pary miejscach położono puzle, a reszta przypomina kosmiczny krajobraz.Ani tam przejść ani przejechać wózkiem czy rowerem. Na przyszłych trawnikach chwasty wyrosły już na metr wysoko.Co pomuślą o nas turyści zagraniczni,którzy bawią u nas z racji leczenia i przechodząc koło wielkich i wspaniałych tablic informujących o dotacji Uni Europejskiej, widzą wyniki źle wykonanej pracy.Wstyd!!!
~ul. Kiepury 23-07-2007 12:54
ul. Kiepury też jest remontowana. Remont podzielono na dwa etapy. Pierwszy zakończony w zeszłym roku nie powinien zostać odebrany!!! Proszę zwrócić uwagę na chodniki tam gdzie są studzienki. Wokół nich chodnik zapada się!!! I to po jednej zimie!!! Niektóre studzienki w jezdni są zdecydowanie za nisko!!! Niektóre krawężniki są źle wkopane i są poniżej poziomu jezdni i chodnika – efekt zbiera się tam brud i kurz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kolorowe wakacje w MDK

Weekend w Bukowcu

Pomnik Nepomucena odrestaurowany

Podgórna zarośnięta!

Mobilizacja przed II turą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
126
Tak
45%
Nie
44%
Nie wiem
11%