MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Remont ulicy Tabaki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 14:25
Aktualizacja: 15:53
Autor: tvdami
Ruszyła długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Tabaki w Cieplicach. Nadzór nad tym zadaniem sprawuje Miejskim Zarząd Dróg i Mostów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Chcą powtórki wyborów!

Nie będzie spalarni

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 10-06-2019 19:50
Na jednym z jeleniogórskich portali jest informacja o poważnych nieprawidłowościach na tej budowie (pracownicy wykonawcy kładą inne, tańsze i mniej wytrzymałe rury niż w specyfikacji przetargu). Może się redakcja tym zainteresuje?
~optymista 12-06-2019 10:39
do: ~ (19:50)
Jak ktoś ma taką wiedzę powinien zawiadomić prokuraturę.
~opel 11-06-2019 9:44
A kiedy zostanie dokończony remont ul.Kasprowicza.Bo wygląda jak dziurawy ser. A Miasto czeka na 20 rocznice.WSTYD
~Łomnicznin 14-06-2019 22:53
Ja mam wiedzę , że miała być remontowana na gwałt ulica Dębowa, co Łukaniuk głośno klepał i na tym skończył !!!
~z Tabaki 20-06-2019 9:27
Dodam swoje 3 zdania w kwestii rzekomej „fuszerki” czy „malwersacji”. Rury kamionkowe to stara szkoła. Widziałem projekt przebudowy ulicy i wyraźnie wymieniono w nim zastosowanie rur PP. Być może na etapie przetargu była wzmianka o kamionce – tego nie wiem. Jeśli tak było to rodzi to pytanie: po co? Chyba żeby było drożej. 1. Kamionka jest ciężka i krucha. Jeśli stanie nad jej przebiegiem pojazd wielotonowy (TIR) po prostu pęknie. Plastik się ugnie I wróci do pierwotnego kształtu ew. odkształci, … ale nie pęknie. 2. Producentów kamionki jest niewielu - kładzione obecnie rury są sprowadzane z Niemiec, koncern ponoć belgijski. Alternatywą miał być import z Egiptu! Rury PP (plastik) są dostępne w każdej hurtowni, od ręki. Na kamionkę trzeba czekać tygodniami. Produkowane są także w Polsce. W razie jakiegoś późniejszego przekopu, lokalnego uszkodzenia będzie to spory problem. Łyżka koparki w pobliżu kamionki (nacisk na grunt) = pęknięcie. Przy plastiku (PP) już niekoniecznie. 3. Kanalizacja jest budowana do odbioru deszczówki - to zwykła woda. Kamionkę stosuje się do agresywnych odpadów chemicznych, gdzie tworzywa mogą reagować z odpadami. Rury z PP są gładsze – osady trudniej do nich przywierają. Kamionka jest porowata i szybciej osadzają się na niej zanieczyszczenia trwale przypierając do ścianek. 4. Rury PP (plastik) mają wszelkie atesty i są stosowane powszechnie do budowy odwodnień. 5. Kamionkę trudno się tnie. Jest to pracochłonne i bardzo się przy tym kurzy. Trzeba ją ciąć szlifierką kątową. Przekłada się to na koszt i zapylenie okolicy, w tym elewacji okol
~z Tabaki 20-06-2019 11:59
cd. .. Przekłada się to na koszt i zapylenie okolicy, w tym elewacji okolicznych domów. 6. Kształtki do kamionki są trudniej dostępne, jeśli w ogóle. Rura z kamionki ma grubsze ścianki przy tym samy fi. Trzeba głębiej i szerzej kopać. 7. W kwestii rzekomej różnicy cenowej. W. wykonawcy przy zakupach hurtowych cena kamionki jest porównywalna z ceną rur PP (tworzywo). 8. Jeśli istotnie występuje różnica można to było rozliczyć, zamiast wstrzymywać na prawie tydzień prace a potem wykopywać PP i wstawiać kamionkę. Kto zapłaci za tę pracę i zniszczony materiał – my, czyli podatnicy. Reasumując – ktoś zrobił raban skupiając się na kwestii finansowej i tym samy strzelił mieszkańcom w przysłowiową stopę. Stosowne urzędy i MZDiM się wystraszyły i zmieniły materiał. Tylko po co ? Opóźnienie prac sięga już 2 tygodni, a czy będzie lepiej to proszę sobie wywnioskować z w/w punktów. Jako mieszkaniec ul. Tabaki szczerze wątpię, co potwierdza opinia gros mieszkańców zorientowanych nieco w tzw. technikaliach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jak skutecznie walczyć ze smogiem  

Barbórkowa feta

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Jaki prezent dla taty pod choinkę wybrać? Oto garść pomysłów

Święta coraz bliżej

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%