MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Remont ulicy Tabaki

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 czerwca 2019, 14:25
Aktualizacja: 15:53
Autor: tvdami
Ruszyła długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Tabaki w Cieplicach. Nadzór nad tym zadaniem sprawuje Miejskim Zarząd Dróg i Mostów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 10-06-2019 19:50
Na jednym z jeleniogórskich portali jest informacja o poważnych nieprawidłowościach na tej budowie (pracownicy wykonawcy kładą inne, tańsze i mniej wytrzymałe rury niż w specyfikacji przetargu). Może się redakcja tym zainteresuje?
~optymista 12-06-2019 10:39
do: ~ (19:50)
Jak ktoś ma taką wiedzę powinien zawiadomić prokuraturę.
~opel 11-06-2019 9:44
A kiedy zostanie dokończony remont ul.Kasprowicza.Bo wygląda jak dziurawy ser. A Miasto czeka na 20 rocznice.WSTYD
~Łomnicznin 14-06-2019 22:53
Ja mam wiedzę , że miała być remontowana na gwałt ulica Dębowa, co Łukaniuk głośno klepał i na tym skończył !!!
~z Tabaki 20-06-2019 9:27
Dodam swoje 3 zdania w kwestii rzekomej „fuszerki” czy „malwersacji”. Rury kamionkowe to stara szkoła. Widziałem projekt przebudowy ulicy i wyraźnie wymieniono w nim zastosowanie rur PP. Być może na etapie przetargu była wzmianka o kamionce – tego nie wiem. Jeśli tak było to rodzi to pytanie: po co? Chyba żeby było drożej. 1. Kamionka jest ciężka i krucha. Jeśli stanie nad jej przebiegiem pojazd wielotonowy (TIR) po prostu pęknie. Plastik się ugnie I wróci do pierwotnego kształtu ew. odkształci, … ale nie pęknie. 2. Producentów kamionki jest niewielu - kładzione obecnie rury są sprowadzane z Niemiec, koncern ponoć belgijski. Alternatywą miał być import z Egiptu! Rury PP (plastik) są dostępne w każdej hurtowni, od ręki. Na kamionkę trzeba czekać tygodniami. Produkowane są także w Polsce. W razie jakiegoś późniejszego przekopu, lokalnego uszkodzenia będzie to spory problem. Łyżka koparki w pobliżu kamionki (nacisk na grunt) = pęknięcie. Przy plastiku (PP) już niekoniecznie. 3. Ka...lizacja jest budowana do odbioru deszczówki - to zwykła woda. Kamionkę stosuje się do agresywnych odpadów chemicznych, gdzie tworzywa mogą reagować z odpadami. Rury z PP są gładsze – osady trudniej do nich przywierają. Kamionka jest porowata i szybciej osadzają się na niej zanieczyszczenia trwale przypierając do ścianek. 4. Rury PP (plastik) mają wszelkie atesty i są stosowane powszechnie do budowy odwodnień. 5. Kamionkę trudno się tnie. Jest to pracochłonne i bardzo się przy tym kurzy. Trzeba ją ciąć szlifierką kątową. Przekłada się to na koszt i zapylenie okolicy, w tym elewacji okol
~z Tabaki 20-06-2019 11:59
cd. .. Przekłada się to na koszt i zapylenie okolicy, w tym elewacji okolicznych domów. 6. Kształtki do kamionki są trudniej dostępne, jeśli w ogóle. Rura z kamionki ma grubsze ścianki przy tym samy fi. Trzeba głębiej i szerzej kopać. 7. W kwestii rzekomej różnicy cenowej. W. wykonawcy przy zakupach hurtowych cena kamionki jest porównywalna z ceną rur PP (tworzywo). 8. Jeśli istotnie występuje różnica można to było rozliczyć, zamiast wstrzymywać na prawie tydzień prace a potem wykopywać PP i wstawiać kamionkę. Kto zapłaci za tę pracę i zniszczony materiał – my, czyli podatnicy. Reasumując – ktoś zrobił raban skupiając się na kwestii finansowej i tym samy strzelił mieszkańcom w przysłowiową stopę. Stosowne urzędy i MZDiM się wystraszyły i zmieniły materiał. Tylko po co ? Opóźnienie prac sięga już 2 tygodni, a czy będzie lepiej to proszę sobie wywnioskować z w/w punktów. Jako mieszkaniec ul. Tabaki szczerze wątpię, co potwierdza opinia gros mieszkańców zorientowanych nieco w tzw. technikaliach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wracają dopłaty do wody i ścieków

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Porządki na cmentarzu

Wybiorą sołtysa

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
3
Tak
33%
Nie
67%
Nie wiem
0%