MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Remont ulicy Łomnickiej pod znakiem zapytania

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 1 listopada 2011, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Fot. Angela
Jeśli miasto nie pozyska pieniędzy zewnętrznych, ulica Łomnicka przez kolejny rok pozostanie bez oświetlenia, chodników i nowej nawierzchni.

O konieczności remontu ulicy Łomnickiej mówi się od kilku lat, jednak ciągle brakuje na ten cel pieniędzy. Szacowana wartość tego zadania to bowiem około 5,5 mln zł. Rok temu Jelenia Góra złożyła wniosek o dofinansowanie tego zadania z rządowego programu tzw. schetynówek.

– Liczyliśmy na pieniądze, jednak „schetynówki” zostały mocno ograniczone. Można się bowiem starać o dofinansowanie do miliona złotych. Złożyliśmy też wnioski na dofinansowanie tego zadania do programów unijnych, teraz musimy czekać na rozstrzygnięcia. W tym roku rozpoczniemy tam jakieś prace, jednak do kompleksowej przebudowy tej ulicy potrzebne są naprawdę duże pieniądze. Mamy pełną dokumentację i jesteśmy gotowi do rozpoczęcia prac. Teraz brakuje nam środków – mówi Marcin zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Przypomnijmy, że – jeżeli któraś z drużyn biorących udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 wybierze nasze miasto jako bazę – ulica Łomnicka będzie drogą łączącą miejsce zakwaterowania piłkarzy, czyli pałac w Wojanowie ze stadionem przy ulicy Złotniczej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czyżby Andrzej Duda?

Inwestycje drogowe w powiecie bolesławieckim

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~... 1-11-2011 8:53
...szkoda że nie zabrakło Ci pieniedzy na bankiety,imprezy i na Twoja podwyżke "podróbko prezydenta"...
~m7 1-11-2011 8:54
"za mało ludzi zgineło na tej drodze" nasi włodarze dalej będą nas olewac
~sqandal 1-11-2011 9:33
e tam taka sobie wiejska droga , cieszcie ze asfalt macie a o ekipie pilkarskiej ktora by wybrała Wojanów to zapomnijcie.
~proszący 1-11-2011 9:50
Podoba mi sie to ciągłe mydlenie oczu społeczeństwa ! ! ! Hasło z tym qufnianym euro ma pomóc w marnotrawieniu kasy ? ? ! KPINA ! ! ! Po co remontować stadion ? ? ? Nie lepiej zrównać z ziemią teren i zbudować tor wyścigowo-rallycrossowy ? ? ?
piiipek_jelonkowy 1-11-2011 10:13
*/*/* Ulica Łomnika jest w tragiznym stanie !!! Wymaga szybkiej naprawy !!! Gdzie byli rodzie Tych którzy rozdzielali Fundusze na Remonty Dróg ?! No gdzie !!! Chcemy Remontu ! Nowej Nawierzchni !!! Chodników !!! Oświetlenia !!! I głębokich Rowów aby Pijane Kobiety miały gdzie Nocować po Festynach na Lotnisku !!! Bum parara bum parara bum bum *-*-*-*-* Kobiety lubią pić do końca i przez wyboje na ulicy zdzierają kolana */-*/-*/-*/-*/-*/-***
~drogs 1-11-2011 10:30
Badzcie tylko swiadowmi, ze remont tej drogi wiaze sie z wycieciem tych drzew.
piiipek_jelonkowy 1-11-2011 10:41
*/-*/-***---*** Po Co te drzewa ?! Trzeba je wyciąć !!!!! Chcemy Wycinki DRZEW na Łomnickiej !!! Bum parara bum bum !!! */-*/-*/-*/*-***---***---***
Laguna 1-11-2011 10:49
ale te drzewa już są wycinane.....
~użytkownik 1-11-2011 11:32
Dla naszej "władzuni" liczy się tylko ścisłe centrum miasta. Reszta jest nieważna. Gawiedź niech jeździ po dziurach. Najważniejsze sa: "ksiąznica", filharmonia, bankieciki. W Jeleniej nawet bocznych ulic się nie sprzata. bo po co? Za to w rynku zamiatarka jest kilka razy dziennie. I tak trzymać!!!
~OSZOŁOMIE !! 1-11-2011 11:37
co to za TEMPY CH.. ten piiipek_jelonkowy ??? myślisz że śmieszny jesteś kartoflu ? wytrzeźwiej i ciśnij !
piiipek_jelonkowy 1-11-2011 11:54
*/*/-* do ,,Oszołoma" */*/* Bóg cię opuścił człowieku , pomódl się dzisiaj o siebie nad grobem */*/ Zbłąkana owieczko ! Ty barani łbieee... !!! */*/*/****---****
~... 1-11-2011 12:30
...widać że OSZOŁOM to zasmarkany małolat i fan Kapitana Bomby hehe...
~dfg 1-11-2011 15:30
niech się za ulicę kozią wezmą bo sajgon taki że koła z zawieszeniem wyrywa.
~aaakuku 1-11-2011 16:28
A co z ulicą Dębową,jedyną drogą dojazdową do Dąbrowicy? Miała być remontowana ponoć w tym roku,ale fundusze przesunięto niby na remont ul.Łomnickiej.Teraz nie ma forsy ani na jedną,ani na drugą ulicę. Panie Zawiła może jeszcze paru doradców pan zatrudni,tylko dobrych,bo ci są chyba do d....
~mhm 1-11-2011 22:14
dzieki. fajnie mi sie wraca po niej banem codziennie. a szczegolnie po ulicy koziej.
goscniedzielny 1-11-2011 22:39
Co tam Łomnicka ...będzie za to wyremontowana Krakowska, bardzo ważna ponoć dla naszego miasta, wg Pana KazimierzaP i naszego jaśnie nam panującego Pana Prezydenta. Widać nie liczą się ludzie dla naszych władz, a tylko nikomu nie potrzebne efekciarskie inwestycje.
~mieszkanka ł 2-11-2011 8:31
Zamiast Krakowskiej ŁOMNICKA I KOZIA!!!!!!!!!!
~ 2-11-2011 9:45
"W tym roku rozpoczniemy tam jakieś prace,..." co oznacza tyle, ze w tym roku sprzedamy drewno na opał z wycietych drzew i na tym sie zakończy. zapewne nawet pnie nie zostaną sfrezowane, a co tam, i tak będzie bezpieczniej ... a z drużyna piłkarską to faktycznie kpiny. ktoś musiałby być nienormalny, aby do mistrzostw świata przygotowywać sie na nieistniejacym jeszcze stadionie. ech, znowu ktoś w łapkę dostał od kogos, kto chce troche kaski wyciągnąć. costam zakleja, szybko odpadnie, ale co tam, ten "stadion" i tak pies z kulawą noga ogląda, no chyba, że menele wieczorami ... ech, Jelenia Dziura ...
~krzysiekM 2-11-2011 19:11
Remontu nie będzie ale za to jest fontanna na skrzyżowaniu Wolności i W.Polskiego!Są priorytety!
~x 2-11-2011 20:21
nie przejmujcie sie rajcowie miasta jakas ul. lomnicka, grunt ze remontuje sie za ksiezy koscioly roznych wyznan, paprze sie park zdrojowy, to jest wazne! nie jakas ulica ktora wiedzie na prowincje. pan zawily i jego szlachta tam sie nie zapuszcza wiec pospolstwo sobie musi poradzic z drzewami,dziurami itp, dzieciaki idace poboczami maja wprawe w skakaniu wzwaly odwalonego sniegu gdy jedzie cos wiekszego. co tam jakas lomnicka!
~grumpy 3-11-2011 3:37
na pewno druzyny do euro wybiora jelenia i jej wspanialy stadion, nie maja lepszych miejscowek w wolsce tylko jelenia dziure, sure!
~bejb 18-11-2011 20:55
hahahaha powiem tak nasz prezydent jak mozna go tak nazwać to wielka pomylka i nawet sie wyslowic nie potrafi ... i tak wgl to juz drużyny wybraly swoje bazy panie prezydencie i Jeleniej nikt nie wybral z powodu tak zlego dojazdu i tak bezadziejnego boiska tak w skład boiska wchodzi też szatnia nie tylko trawnik i po wykopane pilki nikomu za plot nie chce sie latac ... i zardewiale budynki stadionu to naprawde nice widoczek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Tak nie wolno parkować!

Nowy przystanek w Łupkach

Zebrali 3 tony odpadów

Dotacja na usuwanie azbestu

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%