MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Remont pogotowia

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 grudnia 2018, 6:35
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2018, 6:17
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Użyczone/ Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze
Trwają intensywne prace nad przebudową i termomodernizacją budynku Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Chodzi o zaplecze warsztatowo– socjalne i archiwum w Sobieszowie. Wartość zadania to niemal 2,5 mln zł, z czego aż 85 procent czyli 1,8 mln zł to dofinansowanie unijne.

Prace, które rozpoczęły się w połowie marca br. mają się zakończyć w lutym 2019 roku, jednak jest szansa, że inwestycję uda się zakończyć szybciej.

- Remontowany jest obiekt warsztatowo – socjalny, w którym naprawiane są nasze karetki pogotowia, stacjonują karetki na wypadek awarii, a ponadto swoją bazę ma jeden z dwóch jeleniogórskich zespołów specjalistycznych pogotowia ratunkowego (S2) . Mimo prowadzonych tam prac, wszystko funkcjonuje tam tak, jak przed rozpoczętą inwestycją – mówi Piotr Archacki, rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

W ramach projektu wykonane zostaną roboty termomodernizacyjne, polegające m.in. na ociepleniu ścian zewnętrznych, podłogi, dachu budynku, wymianie zostaną okna i drzwi. Modernizacji poddane zostaną: instalacja wentylacyjna, c.w.u. z zabudową solarów, energooszczędne instalacje elektryczne (oświetleniowa), kocioł z wymianą instalacji co.

- Efektem realizowanego projektu będzie poprawa jakości powietrza dzięki zmniejszeniu emisji substancji szkodliwych. W ramach zaplanowanych prac termomodernizacyjnych zakłada się bowiem zmniejszenie zużycia ciepła grzewczego, zwiększenie efektywności wytwarzanego ciepła (m.in. przez prowadzenie nowego systemu wentylacyjnego) oraz wprowadzenie systemu grzewczego o właściwościach proekologicznych wyższych niż dotychczasowy – informuje Piotr Archacki.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu unijnego „Przebudowa, remont i docieplenie budynku warsztatowo- socjalnego wraz z archiwum przy ul. Cieplickiej 126A w Jeleniej Górze – I etap” (nr projektu: RPDS. 03.03.03-02-0005/16).

Twoja reakcja na artykuł?

22
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

IMGW: burze, deszcz i silny wiatr (aktualizacja)

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~dc 10-12-2018 7:50
a kiedy miasto zorganizuje siedzibę dla drajw klubu? biedni miłośnicy motoryzacji muszą koczować po stacjach paliw w te zimne wieczory aby porozmawiać o kolejnych wyścigach i swojej pasji
~Milosciwy 10-12-2018 10:12
do: ~dc (7:50)
Sluszna uwaga: Najwazniejsze zeby tym "pasjonatom smierci na pasach" NIE PRZESZKADZAC!!! Z czego i nasze miasto i Nasza Super Kochana Policja sie wywiazuje z nawiazka!!! Niebawem bedzie petycja zeby tym biednym ludziom z dezelowanych golfach i A3 na gaz wynajac jakies ogrzewane hale na koszt miasta co by sie biedaki nie pozamarzaly na kosc na Stacjach paliw i pod marketami :-(
~xxl 10-12-2018 9:12
Co z zakończeniem remontu C.K.Norwida, coś sprawa ucichła a termin mija 31 XII 2018 r.
użytkownik facebook 10-12-2018 13:51
a "zameczek" gnije.tam to dopiero jest niezly cyrk z niedokonczonymi remontami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Festiwal Kolorów w Kamiennej Górze

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Nowe boksy na stadionie

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%