MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Remont mostu w Sobieszowie rozpoczęty

Wiadomości: Sobieszów
Środa, 5 września 2012, 8:51
Aktualizacja: 9:51
Autor: Angela
Fot. AP
Długo oczekiwany remont mostu w Sobieszowie w końcu się rozpoczął. Wczoraj (04.09) ekipy remontowe przystąpiły do rozbiórki barierek i zabezpieczenia mostu na potoku Wrzosówka.

- Remont tego mostu był wprowadzony do planu budżetowego Miasta na ten rok – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry – i zgodnie z wszelkimi obowiązującymi procedurami został przeprowadzany i rozstrzygnięty przetarg. Zgłosiło się trzech oferentów, najlepsze warunki zaproponowało konsorcjum firm AXYO z Jeleniej Góry i Filigran z Oleśnicy i to oni rozpoczynają prace przy moście w ciągu ulicy Dembowskiego.

Skala tego remontu jest spora, o czym może świadczyć fakt, że m.in. jednym z elementów robót jest położenie bruku z kamienia łamanego na powierzchni około 330 m kwadratowych.

W ramach przebudowy zostanie wzmocnionych również 11 belek stalowych (w pierwszym etapie będą odsłonięte i oczyszczone). Zostanie położona nowa, żelbetowa płyta, dzięki której nośność mostu powiększy się dwukrotnie (z 10 ton obecnie ze względu na ograniczenia do 20 ton po remoncie), co umożliwi przejazd nawet nieco cięższych pojazdów.

Most powinien być oddany do użytku przed okresem kalendarzowej zimy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Doczekają się ronda

Debata o szlaku "Dolina Bobru"

Sportowa integracja

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Och... 5-09-2012 10:04
W Sobieszowie, niektórym się bardzo nudzi i dziś w nocy całe zabezpieczenie mostu zostało zniszczone. Co ciekawe most ten jest całodobowo monitorowany.
~drapieżca 5-09-2012 21:23
wielka łaska władz miasta, most groził katastrofą już od dawna, a co z basenem? co z terenem po tartaku?( teren przemysłowy z bocznica kolejową?) w smierdzących dziurach typu bolesławiec i okolice, dzierżoniów (na bagnach wybudowano fabryki) o kobierzycach nie wspomnę sa nowe miejsca pracy a u nas? jest 1 słownie jeden inwestor z zewnątrz - Drex... i co? mlodzi ludzie uciekają z okolicy, taak turystyka na co ich zciągniemy? na te pagórki? a był ktos z tych naszych włodaży w szwajcarii albo bawarii? fabryka maszyn oboko wyciagu narciarskiego - pomyslcie ludki - dziś przemysł nie przeszkadza naturze!!. Zainteresowanych polemika zapraszam do dyskusji tutus7@wp.pl
~zed 5-09-2012 22:54
A wytyczenie jakiegoś objazdu np. do szkoły to już za trudne i przerasta mentalnie Miejski Zarząd Dróg i Mostów?
~123 6-09-2012 9:57
Oj tam oj tam jak ktos sie chce uczyc to zawsze droge do szkoly znajdzie.
~ 6-09-2012 22:19
Bardzo cieszę się, że most w końcu będzie bezpieczny.Po wielu latach w końcu jakaś inwestycja w zabiedzonym Sobieszowie.Władze Miasta przez kolejne naście lat będą szczycić się tym "wyczynem".Co z kolejnymi mostami? Most łączący ul.Młyńską z Karkonoską koło transformatora-tragedia dziura na dziurze i jeszcze ulatniający się gaz.Dojdzie do tragedii!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Budowa drogi S3

Są kolejne zakażenia (aktualizacja)

Trwa "Davos" w Karpaczu

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
766
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%