MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 8 sierpnia
im. Cypriana, Dominika

Remont Krośnieńskiej. Będzie bezpieczniej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 sierpnia 2012, 6:46
Aktualizacja: Sobota, 4 sierpnia 2012, 6:51
Autor: mea
Fot. mea
– Przy każdym większym deszczu ul. Krośnieńską w Cieplicach płynie strumień, który wypłukuje z poboczy piach i żwir, i nanosi go na jezdnię. Dlatego zalega na niej warstwa kamieni. Przez to jest niebezpiecznie, bo zjeżdżając z dość stromej górki można wpaść w poślizg – mówi mieszkanka Osiedla Słoneczna Dolina. Wczoraj (2 sierpnia) zaczął się tu remont.

– Rozpoczęła się budowa przepustu i wykopywanie ok. 30 m rowu melioracyjnego, by odprowadzić deszczówkę poza jezdnię i zapobiec wypłukiwaniu pobocza – poinformował nas Jacek Fortuna, inspektor nadzoru z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Ulewne deszcze wypłukiwały nie tylko żwir z poboczy, ale również ziemię z okolicznych pól. To wszystko spływało w dół ul. Krośnieńskiej i gromadziło się na drodze przy ogródkach działkowych. – Leżące na jezdni kamienie zagrażają także przechodniom, bo w tym miejscu nie ma nawet pobocza, dlatego ludzie chodzą ulicą. A spod kół samochodów „strzelają”, które mogą zrobić krzywdę – dodaje mieszkanka Osiedla Słoneczna Dolina.

Tak jest na całym odcinku od pagórka przy cmentarzu, którym biegnie ul. Krośnieńska do końca ogródków. – W tym miejscu jezdnia jest przechylona na prawą stronę, dlatego też dzieją się takie rzeczy. Jeżeli wyżej będzie podobnie, przedłużymy te rowy – zapewniał Jacek Fortuna.

Prace i utrudnienia w ruchu na tym odcinku potrwają do końca tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Strażacy przeszli szkolenie

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ 3-08-2012 7:39
Fajnie. A chodnik od Biedronki w kierunku szkoły to kiedy powstanie?
~ 3-08-2012 7:45
A co chcesz żeby dzieci miały blizej do pracy
~do 7:39 3-08-2012 8:32
Stać was na takie domy, to złóżcie się na chodnik.
~uzi 3-08-2012 8:55
Niech MZDiM poszerzy lepiej Wojewódzką, od skrzyżowania z aleją Karola Miarki.
~ 3-08-2012 9:25
Sloneczna Dolina - To chyba nie jest w gmienie Jelenia Góra? Moze by tak pretensje kierowac to swojej gminy ? zeszpecono krajobraz, po to by mieszkac tanio a teraz zaczynaja sie pretensje do gminy elenia Góra. Ulicą Krośnieńską nie mozna juz spokojnie przejść, bo samochody ze Słonecznej Doliny nie znają żadnych ograniczeń. A jeździć trzeba regularnie, po wszystko, bo na miejscu nie ma zadnej infrastruktury. Ciekawe gdzie dzieci ze Slonecznej Doliny chodzą do szkoły, z pewnościa do swojej gminy? Brawa za wydanie pozwolenia na Osiedle w takim miejsu? A teraz jeszcze Jelenia Góra ma ponosić koszty, bo Podgórzyn sprzedał kawał pięknej ziemi?
~ 3-08-2012 10:02
Zgadza sią - to osiedle "Słoneczna dolina" to koszmar archtektoniczny i zniszczenie krajobrazu Wzgórz Łomnickich już na zawsze. A to było przecież nasze wspólne dobro, piękne miejsce obok szlaku turystycznego prowadzącego na górę Witoszę i dalej Grodną. Teren gminy Podgórzyn, daleko od jakiejkolwiek zabudowy, infrastruktury, droga tylko polna. Podgórzyn wydał zezwolenie na taką zabudowę, a nie zbydował nawet drogi tam prowadzącej - a osiedle jest b. duże - kilkadziesiąt czteromieszkaniowych budynków bez zaplecza w postaci sklepów, klubu, placy zabaw dla dzieci itp.. Ludzie pokupywali za pół darmo mieszkania a dojeżdżają do Cieplic drogą przygotowaną dla doświadczlnej stacji hodowli roślin - wąziutką. A teraz miasto Jelenia Góra ma im droge robić - szok, przecież podatki płacą Podgórzynowi
~Franko 3-08-2012 10:17
A w gminie Podgórzyn to pracują ludzie którzy mają nie kompletną wiedzę na temat funkcjonowania gminy. Dlatego jest jak jest i przez ich palce przelewa się kupę pieniędzy nie wykorzystanych na rzecz gminy z różnych źródeł dofinansowania. Gdy będzie się głosować na ludzi nie mających w połowie pojęcia znających przepisów w gminie to będzie jak jest teraz...
~ 3-08-2012 10:35
ale sami zazdrośnicy tu piszą, którzy pewnie swoje domy pobudowali za czasów komuny, kiedy pozwolenie na budowę za flachę się otrzymywało, po znajomości albo za inną łapówkę, a teraz waszymi soiedlami np. w Cieplicach nie da się nawet wyminąc dwoma samochodami, bo płoty są bezprawnie ustawione tak blisko drogi, bo kiedyś w Cieplicach nie patrzono na to, czy jest to bezpieczne ino budowano jak kto chciał po znajomości hehe....przyganiał kocioł ganrkowi ;) pozdrówki dla normalnych ludzi, którzy walczą o swoje, a nie po znajomosci zdobywają swiat :)
~oj!oj! 3-08-2012 10:55
Ludzie! Gdzie Rzym a gdzie Krym??? Przecież nie chodzi o bezpieczeństwo mieszkańcow osiedla "Słoneczna Dolina". Oni jeżdzą samochodami. Bezwzględnie na Krośnieńskiej potrzebny jest chodnik. Droga jest wąska, podmywana i faktycznie kierowcy jeżdżą tam jak piraci. Szczególne niebezpieczeństwo czycha na idące do szkoły dzieci i tych co udają sie na cmentarz. Na, praktycznie nie używanej, nowej ulicy Wróblewskiego, założono 10 spowalniaczy a tu nie ma ani jednego... Władza obudzi się jak zwykle po pierwszym tragicznym wypadku na tej fatalnej ulicy. Nie piszcie głupot, że będzie po tym remoncie bezpieczniej. Nie będzie!!!!!
~ 3-08-2012 11:54
Nie rozumiem niektórych wpisów. Zazdrościcie czy co? Powstało osiedle, to normalne, że powinna powstać droga dojazdowa i chodniki. Dlaczego ktoś pisze, żeby mieszkancy sami sobie chodnik zrobili? Gdzie mieszkasz? Sam drogę czy chodnik robiłeś(łaś) ? Jak do Komarna zlikwidowali 2 autobusy, to tez tacy zazdrośnicy pisali, że nie szkodzi, bo "bogacze autami jeżdżą". Tyle jadu wylewacie a sami chcecie mieszkać w normalnych warunkach.
~ 3-08-2012 15:46
Miejsce do mieszkania przepiękne. Z jednej strony praktycznie las, a z drugiej 1500 metrów do centrum Cieplic. Osiedle zaczyna naprawdę ładnie wyglądać. Zastanawiam się nad kupnem i argument zrobionej drogi chyba mnie przekona.
~do 8.32 3-08-2012 15:50
A ty trolu nieudaczny sam budowałeś chodnik przy swoim baraku na pekinie? Nie dość że "ci bogaci" płacą wysokie podatki żebyś mógł dostać zasiłek i wypić bełta do jeszcze masz czelność parskać. Nauczyła cię komuna, że jak ktoś lepiej sobie radzić to kułak i należy na niego parskać. Jesteś naznaczony komuną a to nieuleczlne. Twoje pokolenie musi wymrzeć by się Polska zmieniła.
Locke 3-08-2012 21:06
Gość z 9.25 i 10.02 sam siebie komentuje. Stawia sobie tezę a potem pisze sobie "Brawo". Pewnikiem mocno skrzywdzony.
~(123) 3-08-2012 21:06
Bardzo dobrze że ktoś dostrzegł problem ul. Krośnieńskiej. Cmentarz się powiększa. Ale wyjazd z cmentarza stanowi duże zagrożenie ponieważ znajduje się na łuku drogi przechylonej i zasłoniętej. Może przy okazji remontu coś naprawić przy wyjeździe z cmentarza na ul. Krośnieńską.
~do 10.02 3-08-2012 22:16
Sam sobie gamoniu przeczysz. Raz mówisz, że to było między innymi twoje wspólne dobro, a zaraz przechodzisz w bełkot, że to nie twoja gmina i nie twój problem. Skąd tyle jadu? Mieszkałeś sobie w zaciszu, chodziłeś na grzybki, a ktoś śmiał zawalić twój mały światek i wybudował coś fajnego? Jesteś żałosny.
~aaaaaaaaaaaa 4-08-2012 0:16
Jaram sie :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno na basenie

Mieszkańcy liczą na miejskich strażników

Pamięci poległych

Była zabawa na lotnisku

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
1082
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%